A román Országos Statisztikai Intézetnek (INS) változtatnia kellene a külföldi turistákat monitorozó rendszerén – nyilatkozta a romániai kis- és közepes vállalkozások országos szövetségének (CNIPMMR) elnöke, Florin Jianu.
Florin Jianu szerint néhány, bárki számára elérhető adat összevetésével egyértelművé válik, hogy az INS által közölt adatok nem a valóságot tükrözik – írja a Krónika.
„Évente több millió külföldi turista érkezik az otopeni reptéren keresztül. Aztán megnézzük, mit közöl a törcsvári kastély vagy a pelesi kastély, amelyeknek több mint egymillió látogatójuk van, és ezeknek 60 százaléka külföldi. Tehát ha végzünk egy egyszerű matematikai számítást, sokkal több jön ki, mint 1,7-1,8 millió, amennyire az INS teszi a külföldi turisták számát” – magyarázta.
A CNIPMMR elnöke szerint az is elgondolkodtató, hogy a szomszédos országok sokkal több külföldi turistáról számolnak be.
„Az nem lehet, hogy Bulgáriába több mint 10 millió, Magyarországra 15-18 millió külföldi turista látogat el, hozzánk pedig 1,8 millió. Valami gond van a mérési módszerekkel” – fogalmazott.
Az ivóvízkincset kímélő és alacsony energiafelhasználású üzemmel bővül Szolnok több mint hét évtizede fejlődő vegyipari ökoszisztémája az elektrolitgyártás vezetői közé tartozó KunlunChem százmillió eurót meghaladó befektetésével.
A kormány felmentést kért a Paks II. beruházás számára az előző amerikai adminisztráció által „politikai bosszúból” meghozott szankciók alól, amelyek nehezítik a beruházás előrehaladását – tájékoztatott Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter.