Egyre több tejet importál Románia

2020. 07. 14., 10:00

Több mint 40 százalékkal nőtt Romániában a nyers tej importja az év első öt hónapjában – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) adatsorából.

Idén május végéig 62 739 tonna nyers tejet hoztak be Romániába külföldről, ez 18 206 tonnával (40,9 százalék) több, mint tavaly ugyanebben az időszakban – írja a Krónika.

A fogyasztásra szánt édes tej termelése 12 százalékkal (16 677 tonnával) nőtt, elérte a 155 766 tonnát, míg a feldolgozó egységek 468 901 tonna tehéntejet gyűjtöttek be.

Az INS szerint az év első öt hónapjában a vaj termelése 791 tonnával (+ 17,5 százalék), a tejfölé 235 tonnával (+ 0,8 százalék) növekedett.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2026. 03. 16., 07:25
A NAV az idén is több mint 5,6 millió adózónak készítette el az szja-bevallási tervezetét, a dokumentumot az eSZJA-oldalon nézhetik meg azok, akik regisztráltak az Ügyfélkapu+-ra vagy a DÁP-ra.
2026. 03. 16., 09:25
A társasház a közös tulajdon sajátos formája, amelynek működése, gazdálkodása egy nagyobb társasház esetén több száz embert is érinthet. A társasház tulajdonosai részéről felmerülhet az igény arra, hogy a társasház irataiba betekintsenek, arról másolatot készítsenek. A legfontosabb tudnivalókat dr. Szabó Gergely ügyvéd foglalta össze.
2026-03-15 18:45:09
Vállalkozásfejlesztés mesterfokon – Az UniNext Benchmarking Club rendezvénye. A program a Pécsi Tudományegyetem és a VOSZ Baranya vármegyei szervezetének közös szervezésében jön létre.
2026-03-14 16:00:42
A VOSZ 2022-ben megújított stratégiájának eddig elért eredményeiről, valamint a 2031-ig szóló tervekről is beszámolt a Szövetség elnöke, Eppel János a Debrecenben megtartott vállalkozói fórumon. A vármegyeszékhely vezetői számítanak a VOSZ együttműködésére a KKV Park program folytatásában.

  Rovathírek: HIPA

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

A Hays Hungary Salary Guide 2026 című riportja szerint tovább romlott a bizalom a magyar munkaerőpiacon: a dolgozók és a cégek többsége borúlátó, a béremelések üteme látványosan lassul, és visszafogottabb létszámtervek körvonalazódnak. Közben jön a bértranszparencia, erősödik a belső képzés és gyorsul az AI használata. Katona Tibor, a Hays kereskedelmi igazgatója a BizniszPlusznak adott interjúban mindezek alapján arról beszél, hogy 2026 a jelek szerint a józan tervezés éve lesz.
2026. 02. 22., 22:20
epizód: 2026 / 4   |   hossz: 24:39
A Valentin-nap hétvégéjén a kétfős belföldi foglalásoknál Budapest, Eger és Hajdúszoboszló vitte a prímet a Szállás.hu adatai szerint, de általában véve Észak-Magyarország a legnépszerűbb régió itthon. A párok többsége ilyenkor két éjszakára, négycsillagos hotelbe, jellemzően félpanzióval foglal – és nem is véletlenül. Kelemen Lili, a portál PR-szakértője elárulta, hogy a felméréseik szerint a vendégek az év ezen időszakában a fürdőlátogatástól és a wellnessélménytől várják a kikapcsolódást, ám sokat nyomnak a latba a foglalások során az olyan programok is, mint a Visegrádi Fellegvár, a Festetics-kastély vagy a mohácsi busójárás. De mire költünk a legszívesebben, milyen kedvezményekre vágyunk, és hogyan teljesítik a kívánságainkat a hazai szálláshelyek az év egyes időszakaiban? Részletek ebben az epizódban.
A PwC friss Global Investor Survey kutatása szerint a befektetők a következő három évben egyértelműen a technológiát, különösen a mesterséges intelligenciát tartják a növekedés kulcsának. A többség a legvonzóbb beruházási területnek látja és százból több mint kilencven cég érzi úgy, hogy növelnie kell a technológiai átalakulásra fordított forrásokat. Az AI-tól növekvő termelékenységet és bevételt várnak, de az átláthatóság hiánya továbbra is kihívás. Polacsek Csaba PwC-partner ebben az epizódban kifejti, miért lenne indokolt a befektetői óvatosság a globális gazdasági kilátásokkal kapcsolatban, miközben jobb, ha mindenki kiemelt kockázatként kezeli a kiberfenyegetéseket, az inflációt és a geopolitikai feszültségeket. A szakértő szerint a tőkepiaci döntésekben egyre jobban felértékelődik a reziliencia mellett a fenntarthatóság is.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS