Az állattenyésztési ágazat jelentősen megszenvedte a koronavírus-járványt Szerbiában.
Idén év eleje óta nagymértékben csökkent az állattenyésztési ágazat teljesítménye, a vágóállatokat nem tudták értékesíteni, és akadozott a kivitel is – hangzott el a Szerbiai Gazdasági Kamara állattenyésztési egyesületének ülésén, amelyről a Magyar Szó számolt be.
A nyers tej minimális felvásárlási árának meghatározása, az adókönnyítések, az állami földek bérbe adása azok közé a sürgős intézkedések közé tartozik, amelyeket az állattenyésztők követelnek annak érdekében, hogy megőrizzék a fizetőképességüket.
Az állati termékek külkereskedelmi mérlege negatív volt 2021 első felében. A tej és tejtermékek behozatalának értéke az év első hat hónapjában 51,9 millió eurót, a kivitel pedig 39,3 millió eurót tett ki. Az import sertéshús értéke 20,6 millió euró, az export pedig 1,2 millió euró volt.
A Tejtermelők Egyesületének illetékesei szerint tarthatatlan a tejipar helyzete, arra figyelmeztetnek, hogy emiatt sokan leállnak a munkával.
Idén már ötödik alkalommal rendezték meg Az Év Szaloncukra versenyt, amin az összes hazai szaloncukrokat gyártó cukrászda és gyártó szaloncukrai ringbe szállhattak.
Az előadások több mint negyede a Paks II. atomerőmű-projekttel foglalkozott a Budapesten megrendezett Nukleáris Technikai Szimpóziumon.