A PRIMOM Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Vállalkozásélénkítő Alapítvány a Nyíregyházi Egyetem Műszaki és Agrártudományi Intézetével együttműködve agráripari szakmai és tudományos napot szervez, amelynek kísérőeseménye a helyi termékek kóstolója, bemutatója és vására.
Időpont: 2023. november 21. 9:30 (regisztráció 9:00 órától)
Helyszín: Nyíregyházi Egyetem „C” épület (Nyíregyháza, Kótaji u. 9–11. földszint)
A konferencia programja:
A részvétel ingyenes, de előzetes regisztrációhoz kötött. Regisztrálni az alábbi linken lehet:
A konferenciát követően, érdeklődés esetén az alábbi workshopokat szervezik meg (érdeklődés esetén lehetőséget biztosítanak az Egyetem kutatólaboratóriumainak megtekintésére is):
1. Növénytermesztés aktuális kérdései
2. Megfelelő takarmányozás jelentősége
A konferencián jelenléti és online részvétel egyaránt lehetséges. Online részvétel esetén kiemelten figyeljen e-mailcíme pontosságára, mert a csatlakozáshoz szükséges információkat a szervezők erre a címre küldik.
A program a Magyar Tudomány hónapja programsorozat eleme, valamint az Európai Uniós Single Market 30 éves jubileumának hivatalos eseménye.
A szakmai napon résztvevő agrár-szaktanácsadók kreditpontok jóváírását biztosítja.
A konferencia ideje alatt helyi termékek bemutatására és vásárára is sor kerül. A szervezők korlátozott számban még elfogadnak kiállítói jelentkezéseket. További információk és jelentkezési lap itt érhető el:
Nukleáris hatósági találkozót tartottak Csehországban, amelynek fókuszban az új atomerőművi blokkok, a kis moduláris reaktorok, valamint a hosszú távú üzemeltetés volt.