Szép, kényelmes, strapabíró – ilyen lesz a magyar formaruha Dubajban

Szép, kényelmes, strapabíró – ilyen lesz a magyar formaruha Dubajban
2021. 08. 26., 15:00

Bemutatták a Dubaji Világkiállítás magyar pavilonjában dolgozó munkatársak formaruháit csütörtökön Budapesten.

Tóth Andrea, a magyar részvételt szervező Expo 2020 Magyarország Nkft. ügyvezetője a sajtótájékoztatón elmondta, hogy mintegy 60 fős csapat utazik ki szeptember végén Dubajba, és a Magyarországot képviselő munkatársak formaruháinak megtervezésére pályázatot hirdettek a Magyar Divat & Design Ügynökséggel (MDDÜ) együttműködésben.

A pályázat során fontos szempont volt, hogy a formaruhák ne csak szépek és különlegesek legyenek, hanem a mindennapi használatban is megállják a helyüket.

Az ügyvezető elmondta azt is, hogy a Makovecz szellemiségében épült magyar pavilon arculatát Hosszú Gergő vezetésével egy a MOME-n végzett fiatal kreatív csapat alkotta meg. Felidézte, hogy a magyar megjelenés középpontjában hazánk egyedülálló gyógy- és termálvíz kincsének bemutatása áll.

Bata-Jakab Zsófia, az MDDÜ vezérigazgatója hangsúlyozta: a Dubaji Világkiállításon a magyar megjelenés részeként kiemelt szerepet kap a magyar divattervezők és dizájnerek munkáinak bemutatása.  

Elmondta, hogy az MDDÜ szakmailag támogatta a tervezői pályázat kiválasztási folyamatát. Emellett a világkiállításon a magyar megjelenés részeként tematikus hetet rendeznek, ahol szintén lehetőség nyílik a magyar divattervezők és dizájnerek munkáinak széleskörű megismertetésére.

A pályázat kiírásánál fontos feltétel volt, hogy a formaruhák dizájnja illeszkedjen a magyar pavilon arculatához, legyen strapabíró, de egyben kényelmes is, valamint feleljen meg az időjárási viszonyoknak. Emellett kiemelten fontos volt, hogy illeszkedjen a dubaji öltözködési normákhoz.

A beadott hat pályázat közül két tervezői munkát választottak ki: a The Four csapata a magyar pavilon munkatársainak és menedzsereinek ruháit álmodta meg. A tervezők az arculati színekből a petrolkék, rozéarany, fehér és sötétkék színeket használták. Az arculati motívumot aszimetrikusan helyezték el a ruhákon. A viselet anyagválasztása jól alkalmazkodik az éghajlati körülményekhez. Bódis Boglárka, az Elysian tervezője az esemény vendéglátó és üzemeltető szekciójának a ruháit álmodta meg. (MTI)

A vezető képen Bata-Jakab Zsófia, a Magyar Divat és Design Ügynökség vezérigazgatója a sajtórendezvényen

(Fotók: MTI/Mohai Balázs)

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

2023. 12. 05., 23:30
epizód: 2023 / 19   |   hossz: 20:00
Ebben az epizódban azt a nagy horderejű és rendkívül összetett munkát mutatjuk be, amit Magyarország legmagasabb irodaháza, a MOL Campus építése során végeztek a kivitelezők. A csúcsidőszakban 1800 dolgozó munkáját összefogó Wolf András meg is kapta érte az Év Projektmenedzsere díjat, amit a Projektmenedzsment Kiválóság Tábla tagjaiból álló zsűri ítélt meg számára. A Market Építő Zrt. műszaki vezérigazgató-helyettese szerint amellett, hogy nagy elismerés kollégáktól kapni egy ekkora díjat, meg is erősítette abban a tudatban, hogy érdemes példamutatóan, kitartóan dolgozni a sikerért. A szakember persze a MOL Campus innovatív kivitelezését és fenntartható megoldásait is örömmel bemutatta a BizniszPlusznak adott interjúban.
Egyetlen vállalkozás sem építi fel önmagát, és a legfőbb erőforrása a vezető, aki – pláne egy új üzlet megalapozása közben – sajátos támogatást igényel. A többféle vállalkozás- és vezetőfejlesztő tréninget szervező SEED Alapítvány az ügyvezető igazgató szerint még frissebb módszerekkel, gyakorló vállalkozókkal mentorálja a kezdőket. Lakatosné Lukács Zsuzsanna ebben az epizódban világít rá, hányféle teendő van egy üzleti ötlettel, mire az működő vállalkozássá alakul. Ezen az úton tereli végig az újdonsült cégeket a RajtUp programjuk is.
Ebben az epizódban Pataki Tamás, a Canon Business Development Managere segítségével mutatjuk be, hogy milyen eszközök és mesterséges intelligencia megoldások lehetnek az orvosok segítségére – már nem is a jövőben, hanem akár napjainkban. Az elöregedő társadalmakban egyre több pácienst kell ellátnia az egészségügynek, így olyan technológiák nélkül, amiket például a Canon Medical Solutions képalkotó rendszerei nyújtanak, egyre nehezebb megfelelő számú és pontosságú diagnózist felállítani. De mi köze mindennek a ReCaptcha internet-felhasználó azonosításhoz és az önvezető autókhoz? Ez is kiderül a beszélgetésből.

  NÉPSZERŰ HÍREK

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS