Így készül Székelyföld a pápa látogatására

2019. 02. 27., 14:45

Számos akcióval, attrakcióval készül a három székelyföldi megye, hogy a Ferenc pápa csíksomlyói látogatására érkezők közül minél többen a későbbiekben is visszatérjenek.

Egyértelműen a pápalátogatás lesz a kulcsmomentuma idén a székelyföldi idegenforgalomnak. Kovászna, Hargita és Maros megye által a hétvégi budapesti Hungexpón rendezett 42. utazási kiállításon, valamint a Bukarestben a Romexpón megszervezett romániai turisztikai vásáron felállított közös Székelyföld-standnál is nagy hangsúlyt kapott a pápa június eleji romániai vizitje – írja a Krónika.

„A szentatya érkezése nagy kihívás. A nemzetközi figyelem is a térségre irányul, ezért jó alkalom arra, hogy megmutassuk, kik vagyunk, de kellőképpen el kell tudnunk látni a zarándokokat is” – mondta Borboly Csaba, a Hargita megyei közgyűlés elnöke.

Ebben az időszakban szervezik meg a hargitai megyenapokat is, az eseménysorozatba pedig bevonják a szomszédos megyéket is, hogy színes programokkal tudjanak szolgálni az érkezőknek, és minél inkább ki tudják aknázni a térség turisztikai potenciálját.

A Hargita megyeiek a Romexpón főként a Visit Harghita mobilalkalmazást és honlapot népszerűsítették, illetve a mára már hagyományos programokat, mint a csíkszeredai régizene-fesztivált vagy a hargitafürdői kerge-olimpiát.

A programlehetőségek kapcsán a többség az esztenalátogatás iránt érdeklődik, illetve kipróbálnák a szekeres túrákat, a medvelest, és a gyalogtúrákat.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a neobankok és a nemzetközi trendek azt erősítik, hogy a mikro-, kis- és középvállalkozások vezetői ne pénzügyi operatív teendőkbe öljék a drága idejüket ahelyett, amihez igazán értenek, az ehhez szükség digitális megoldások hazánkban még nem vagy csak ritkán hozzáférhetőek. Lemák Gábor, a FinTechShow-t szervező FinTech Group társalapítója ezért tartja fontosnak, hogy a rendezvényükön megvizsgálhatják: ki, hogyan és mit tehet azért, hogy a mikrovállalkozások és kkv-k pénzügyei sokkal egyszerűbben intézhetőek legyenek. Rá is mutatott néhány olyan digitális gyakorlatra, ami kellően jövőbe mutató ahhoz, hogy a hazai vállalkozások is alkalmazzák végre.
A vendéglátóipari vezetők részéről a feladatok delegálásának hiánya az egyik legsúlyosabb probléma, ami miatt nehezen áll talpra az ágazat a COVID utáni években. Továbbra is érezteti hatását, hogy a pandémia szétverte a jól kialakult szakmai közösségeket, a vendéglátósok már nem vagy alig járnak össze eszmecserére és a tudás átadására, amiből pedig kölcsönösen, mindenki profitálhatna. Persze erre a helyzetre is van megoldás: hozzá kell látni a céges mikroközösségek, aztán a nagyobb együttműködések felépítéséhez – osztotta meg a BizniszPlusz csatornával Gréczi Szilárd, a Skill Trade operatív és projektmenedzsere.
A legtöbb munkavállaló nem díjazná, ha a home office határait szűkebbre szabná a munkahelyük, de a felük csak emiatt azért nem mondana fel – legalábbis rögtön. A cégek nem kapkodnak a keretek módosításával, amit valószínűleg jól tesznek, pedig az alkalmazottakat aligha érné váratlanul. Milyen arányban morzsolódnának le a dolgozók a távmunka elvételével? Milyen előnyeit és hátrányait érzik a pandémiából örökölt gyakorlatnak napjainkban? A Profession.hu felmérte, Dencső Blanka piackutatási és üzletfejlesztési szakértő pedig összefoglalta, mire érdemes számítani home office fronton a közeljövőben.

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS