A kínai üzleti kultúra is téma lesz az SZTE Szabadegyetemének új szemeszterén

2020. 09. 22., 10:45

A koronavírus-járvány miatt megváltozott helyzetben online tekinthetik meg a Szegedi Tudományegyetem (SZTE) Szabadegyetem szerdán kezdődő huszonhatodik szemeszterének ismeretterjesztő és tudományt népszerűsítő előadásait az érdeklődők – tájékoztatta a felsőoktatási intézmény közkapcsolati igazgatósága az MTI-t.

Az új szemeszter 12 érdekes előadása közé napjaink legaktuálisabb témáit is beválasztották – közölte Zakar Péter nemzetközi és közkapcsolati rektorhelyettes.

Röst Gergely az új koronavírus matematikájáról tart előadást, Széll Márta rektorhelyettes a ritka betegségek világába kalauzolja el az érdeklődőket, Csupor Dezső ahhoz nyújt segítséget, hogy a hallgatók megkülönböztessék a tudományt az áltudománytól, Janka Zoltán professzor a mentális rugalmasságról, Boros Mihály egyetemi tanár pedig a sokk és a mikrokeringés kapcsolatáról beszél.

Szó lesz a kínai üzleti kultúráról, az emberek pénzügyi ismereteiről éppúgy, mint a multiverzum elméletről és azt leíró geometriai modellről, illetve a 19. század második felének irodalmi életéről és intézményhálózatáról.

Bencsik Péter, az SZTE történésze beszél majd Csehszlovákiáról és a trianoni békéről. Néhány héttel később szintén ezzel a korszakkal foglalkozik Ablonczy Balázs, az Eötvös Loránd Tudományegyetem oktatójának Magyarország összeomlásai, 1918-1921 című előadása is.

Az előadások az SZTE Szabadegyeteme tantárgy részét alkotják, amelyért a hallgatók kreditpontot kapnak. A korábbi szemeszterekhez hasonlóan az előadások utólag is megtekinthetők az SZTE Tudásportálján. (MTI)

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2023-12-02 15:20:00
A Duna House Cégcsoport havi tranzakciószám becslése szerint 2023 novemberében országosan 8800 lakóingatlan cserélt tulajdonost; a cégcsoport pénzügyi márkája, a Credipass hazai adatai szerint a hónap folyamán 55 milliárd forint szerződéses összegű lakáscélú jelzáloghitel realizálódott.
2023-12-02 11:20:00
2023 III. negyedévében hazánkban a helyközi személyszállítás teljesítménye 8,4 százalékkal nőtt, az áruszállításé 11 százalékkal csökkent az előző év azonos időszakához képest – tájékoztatott a statisztikai hivatal.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Egyetlen vállalkozás sem építi fel önmagát, és a legfőbb erőforrása a vezető, aki – pláne egy új üzlet megalapozása közben – sajátos támogatást igényel. A többféle vállalkozás- és vezetőfejlesztő tréninget szervező SEED Alapítvány az ügyvezető igazgató szerint még frissebb módszerekkel, gyakorló vállalkozókkal mentorálja a kezdőket. Lakatosné Lukács Zsuzsanna ebben az epizódban világít rá, hányféle teendő van egy üzleti ötlettel, mire az működő vállalkozássá alakul. Ezen az úton tereli végig az újdonsült cégeket a RajtUp programjuk is.
Ebben az epizódban Pataki Tamás, a Canon Business Development Managere segítségével mutatjuk be, hogy milyen eszközök és mesterséges intelligencia megoldások lehetnek az orvosok segítségére – már nem is a jövőben, hanem akár napjainkban. Az elöregedő társadalmakban egyre több pácienst kell ellátnia az egészségügynek, így olyan technológiák nélkül, amiket például a Canon Medical Solutions képalkotó rendszerei nyújtanak, egyre nehezebb megfelelő számú és pontosságú diagnózist felállítani. De mi köze mindennek a ReCaptcha internet-felhasználó azonosításhoz és az önvezető autókhoz? Ez is kiderül a beszélgetésből.
2023. 10. 25., 09:33
epizód: 2023 / 16   |   hossz: 24:08
Az országos munkaerőhiány nagyon jól leszűkíthető adott gazdasági szegmensekre, és nem feltétlenül az elvándorlás okozza - mondta a BizniszPlusz podcastnak Somodi Bettina. A Beck and Partners nemzetközi HR tanácsadó cég üzletágvezetője szerint egy jó szabályozással a külföldi munkavállalók is szépen belesimulhatnának a rendszerbe, és kellenek, mert a nehéz fizikai munkahelyeket a magyarok már évek óta nem töltik be. A szakemberrel azt is megfejtettük, miért és milyen szempontok fontosak a ma már jóval bátrabban váltó munkaerőnek, különösen a fiataloknak.

  Rovathírek: GUSTO

A gamay a jelek szerint 129-szer izgalmasabb fajta a portugizinél, még akkor is, ha anno Merész Fülöp, Burgundia hercege hitvány fajtának titulálta és irtotta, mintha gyomnövény volna.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS