A várakozásoknak megfelelően 6,50 százalékon tartotta az irányadó kamatot az MNB Monetáris Tanácsa a július 22-i ülésen.
Nem változott a Tanács „iránymutatása” sem. „Az inflációs környezetet övező kockázatok, valamint a kereskedelem- és geopolitikai feszültségek továbbra is óvatos és türelmes monetáris politikát tesznek szükségessé. A Tanács megítélése szerint a szigorú monetáris kondíciók fenntartása indokolt” – olvashatjuk a döntés után kiadott közleményben.
Nukleáris hatósági találkozót tartottak Csehországban, amelynek fókuszban az új atomerőművi blokkok, a kis moduláris reaktorok, valamint a hosszú távú üzemeltetés volt.