Három jól elkülöníthető szakaszban készülhetnek fel a legfiatalabbak a pénzügyi önállóságra, egy bank felelőssége pedig az, hogy megoldásokat nyújtson mindhárom fiatal korosztály számára. A K&H többek között a K&H Vigyázz, kész, pénz! vetélkedővel segíti a gyerekeket, hogy már diákként, később felnőttként tudatosan kezelhessék a pénzügyeiket. Mára közel 80 ezer fiatal kapott kézzelfogható segítséget a versenynek köszönhetően.
Több szakaszban jutnak el a mai fiatalok a pénzügyi önállóságig, amikor már keresetük van, később pedig családot alapítanak, lakást vásárolnak, takarékoskodnak az időskorukra. Ezeknek a mérföldköveknek kulcsszerepük van a gyerekeknél, diákoknál, hogy később, felnőttként tudatosan kezeljék a pénzügyeiket – közölte a több mint egy évtizedes múltra visszatekintő, diákoknak rendezett K&H Vigyázz, kész, pénz! pénzügyi vetélkedőt szervező pénzintézet.
„Az általános iskolások, azaz a legfeljebb 14 évesek viszonylag ritkán kerülnek olyan helyzetbe, amikor valóban egyedül, önállóan kell döntést hozniuk az anyagiakról. Inkább közösen döntenek a szülőkkel, akiknek kiemelt szerepük van. Már ebben a korban szükséges megtanítani a gyerekeket a legalapvetőbb dolgokra, például hogyan lehet pénzt felvenni, hogyan lehet mobillal fizetni, miért kell figyelni a kártya PIN-kódjára. A második tábort, a 14-18 évesek alkotják, a körükben már sokaknak van bankszámlája, saját kártyája, jellemzően annál a banknál, ahol a szülők bankolnak. Ez már egy lépés a pénzügyi önállóság felé, ők már jó, ha tisztában vannak a mindennapos pénzügyekkel, és érdemes felhívni a figyelmüket a takarékoskodásra is. A 18 év felettiekkel pedig már az összetettebb banki szolgáltatást érdemes megismertetni” – mondta Árva András.
A K&H lakosság szegmensért felelős marketingvezetője hozzátette: „bankként nekünk az a feladatunk, hogy mindhárom korosztály számára legyenek megoldásaink. Segítséget szeretnénk nyújtani nekik, hogyan nyithatnak bankszámlát, hogyan használhatják az e-bankot és a mobilbankot, minderre személyes ügyintézéssel és digitális módon is lehetőséget adunk.”
A K&H-nál egyre több középiskolás korú fiatal intézi a bankügyeit, az ifjúsági számlák száma mára meghaladja a 60 ezret, ez több mint 60 százalékos növekedést jelent 2019-hez képest. A fiatalok által végrehajtott kártyás tranzakciók száma pedig a többszörösére emelkedett ezzel párhuzamosan. „Miközben egyre nyitottabbak a fiatalok a bankolásra, emellett a járvány is hozzájárult a növekedéshez, hiszen a pandémia során a készpénzes fizetés visszaszorult” – fogalmazott Árva András.
Ahhoz, hogy a jövőben még több fiatal intézze biztonságosan a pénzügyeit, különösen fontos a szülők, pedagógusok szerepe mellett a pénzintézetek edukációs tevékenysége. Minél több diák számára érdemes megmutatni, hogyan legyenek pénzügyileg tudatosak. A K&H ezért is indította el több mint 10 évvel ezelőtt a K&H vigyázz, kész, pénz! vetélkedőt, amelynek segítségével már közel 80 ezer gyermek került közelebb a pénzügyi önállósághoz. Árva András szerint a pénzügyi oktatás terén nem szabad megállni, ezért a pénzügyi edukáció a jövőben is fontos szerepet kap a pénzintézet társadalmi felelősségvállalási programjai között.
Küldetése, hogy a borászatok kedvelői ősszel is felfedezzék a régió egyedülálló borkultúráját, gasztronómiáját.
Folytatódik a munkagödör kialakítása az 5. blokk területén – jelentette be Szijjártó Péter.