K&H: indul a diákok pénzügyi vetélkedője

2023. 10. 16., 19:10

14. alkalommal indult el a K&H Vigyázz, kész, pénz! iskolásoknak szóló vetélkedősorozata, a 3-11. évfolyamos diákok pénzügyi ismereteikről adhatnak számot.

Október közepén újból elindult a K&H Vigyázz, kész, pénz! diákoknak szóló pénzügyi vetélkedő, amely játékos formában ad választ a pénzügyi kérdésekre és mutatja meg a fiataloknak, hogyan lehetnek tudatosak ezen a területen. A versenyre általános és középiskolások nevezhetnek, 3-11. évfolyamos korosztályokból. A csapat(ok) felkészítője online adhatja le a nevezéseket a K&H Vigyázz, kész, pénz! vetélkedő weboldalán 2024. január 26-ig.

Rengeteg jelentkező

A vetélkedőt évről évre komoly érdeklődés kíséri, az első, 2010/2011-es tanév óta a harmincszorosára nőtt a résztvevők száma. A legutóbbi, 2022 szeptemberétől 2023 júniusáig tartó tanévben a vetélkedőn 9 ezer fiatal mérte össze a tudását. Így az elmúlt 13 évben országosan összesen 800 település 1900 iskolájának csapatai indultak el, ennek eredményeként mostanáig közel 80 ezer diák kapott a gyakorlati életben is hasznosítható pénzügyi tudást. A feladatokon keresztül egyebek mellett a kártyás és okoseszközös fizetésről, valamint a digitális pénzügyekről, a megtakarításokról, a hitelekről kapnak hasznos ismereteket a diákok.

Idén is pedagógusok, szülők és mentorok segítenek a gyerekeknek a felkészülésben. Több felkészítő tanár szerint tartalmas, inspiráló és értékes tudást adó feladatok vannak. Játékos, ugyanakkor az egészséges versenyszellemet fejlesztő formában tanulnak meg olyan gyakorlatias dolgokat a diákok, amelyeket már most is hasznosítani tudnak az életükben.

A felkészülést támogatja a K&H Vigyázz, kész, pénz! vetélkedőhöz készített ismeretanyag, valamint egy 15 részes videósorozat. Az elmúlt évek tapasztalatai azt mutatták, hogy a mentorprogram sokat segített a tananyag elsajátításában, a gyerekek ugyanis a bankfiókban testközelből tapasztalhatták meg egy bank működését.

Éves menetrend

A verseny több szakaszból áll. Az első – online – fordulóban a feladatsorokat a nevezési határidő lejártáig, 2024. január 26-ig kell benyújtani. A továbbjutók a második – szintén online – fordulóban az előzetesen megkapott feladok megoldását 2024. március 1-ig adhatják le. Ezt követően a regionális online középdöntőre 2024 áprilisában, majd az országos döntőre személyes részvétellel 2024. május 22-én és 23-án kerül sor.

A rovat támogatója a KAVOSZ Zrt.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2024. 10. 04., 09:04
Az előző hónaphoz viszonyítva 0,5 százalékkal csökkent, az egy évvel korábbitól – a munkanapok számát figyelembe véve – 4,1 százalékkal maradt el az ipari termelés volumene 2024. augusztusban. Az ipari termelés az év első nyolc hónapjában 3,8 százalékkal volt kisebb, mint 2023 azonos időszakában.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a neobankok és a nemzetközi trendek azt erősítik, hogy a mikro-, kis- és középvállalkozások vezetői ne pénzügyi operatív teendőkbe öljék a drága idejüket ahelyett, amihez igazán értenek, az ehhez szükség digitális megoldások hazánkban még nem vagy csak ritkán hozzáférhetőek. Lemák Gábor, a FinTechShow-t szervező FinTech Group társalapítója ezért tartja fontosnak, hogy a rendezvényükön megvizsgálhatják: ki, hogyan és mit tehet azért, hogy a mikrovállalkozások és kkv-k pénzügyei sokkal egyszerűbben intézhetőek legyenek. Rá is mutatott néhány olyan digitális gyakorlatra, ami kellően jövőbe mutató ahhoz, hogy a hazai vállalkozások is alkalmazzák végre.
A vendéglátóipari vezetők részéről a feladatok delegálásának hiánya az egyik legsúlyosabb probléma, ami miatt nehezen áll talpra az ágazat a COVID utáni években. Továbbra is érezteti hatását, hogy a pandémia szétverte a jól kialakult szakmai közösségeket, a vendéglátósok már nem vagy alig járnak össze eszmecserére és a tudás átadására, amiből pedig kölcsönösen, mindenki profitálhatna. Persze erre a helyzetre is van megoldás: hozzá kell látni a céges mikroközösségek, aztán a nagyobb együttműködések felépítéséhez – osztotta meg a BizniszPlusz csatornával Gréczi Szilárd, a Skill Trade operatív és projektmenedzsere.
A legtöbb munkavállaló nem díjazná, ha a home office határait szűkebbre szabná a munkahelyük, de a felük csak emiatt azért nem mondana fel – legalábbis rögtön. A cégek nem kapkodnak a keretek módosításával, amit valószínűleg jól tesznek, pedig az alkalmazottakat aligha érné váratlanul. Milyen arányban morzsolódnának le a dolgozók a távmunka elvételével? Milyen előnyeit és hátrányait érzik a pandémiából örökölt gyakorlatnak napjainkban? A Profession.hu felmérte, Dencső Blanka piackutatási és üzletfejlesztési szakértő pedig összefoglalta, mire érdemes számítani home office fronton a közeljövőben.

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS