Fiatalok ezreit készítik fel a jövőre

Fiatalok ezreit készítik fel a jövőre
2022. 10. 18., 19:17

Több mint 71 ezer diák, 1800 iskolai csapat 800 településről vett részt az elmúlt tizenkét évben a K&H Vigyázz, kész, pénz! pénzügyi vetélkedőn, amelyre az idei tanévben is sor kerül. A K&H továbbra is elkötelezett a fiatalok pénzügyi ismereteinek fejlesztésében, az októberben rajtoló versenysorozatban kiemelt szerepet kapnak a fenntarthatósági szempontok és a digitális fejlesztések, amelyek megkönnyítik a pénzügyek kezelését.

Minden eddiginél fontosabbá vált a tudatosság és a fenntarthatóság a mostani időszakban, amikor az árak jelentős emelkedésével, az energiaválság kedvezőtlen hatásaival naponta szembe kell néznie mindenkinek, így a legfiatalabbaknak is. A K&H társadalmi felelősségvállalási programjának már több mint tíz éve szerves része a pénzügyi edukáció, a pénzintézet szerint ugyanis a felnőtté váló fiatalok így olyan tudásra tehetnek szert, amelyekkel rövid és hosszú távon is megfelelő döntést tudnak hozni.

A tizenkét év alatt 800 településről, 1800 iskola csapata, több mint 71 ezer gyerek vett részt a vetélkedőn. A legutóbbi, 2021/2022-es tanévben megrendezett versenyen majdnem 10 ezer diák mérte össze tudását az őket felkészítő pedagógusok, szülők és mentorok segítségével.

„Az idei verseny első három fordulója a fenntarthatóság és a digitalizációs forradalom jegyében szintén online formában zajlik, a döntőre viszont egy nagyszabású esemény keretében, személyes részvétellel kerül majd sor 2023 májusában” – mondta Horváth Magyary Voljč Nóra, a K&H kommunikációs vezetője.

A versenyzők segítséget kapnak, a felkészülést 15 részes videósorozat és egy ma már 35 ezer letöltéssel büszkélkedő mobilapplikáció segíti. „A vetélkedő összhangban van a K&H társadalmi felelősségvállalási politikájával, amelynek több, mint egy évtizede szerves része a pénzügyi edukáció. A legfiatalabbak pénzügyi ismereteinek bővítése ugyanis hozzájárulhat ahhoz, hogy a gyerekek felnőttként már könnyebben tudjanak eligazodni a mindennapi pénzügyek, banki szolgáltatások, és immár a pénzügyi területre is betörő digitális innovációk rengetegében.”

Kik? Mikor? Hogyan? Milyen díjakért?

A pénzügyi vetélkedőn 3-11. osztályos, általános és középiskolások vehetnek részt 3-5 fős csapatokat alkotva. A fiatalokat a felkészítőjük – aki lehet pedagógus vagy szülő – nevezheti be a versenyre. A verseny hivatalos weboldalán már lehet nevezni, erre legkésőbb 2023. január 13-ig van lehetősége az érintetteknek.

A második fordulóra 2023 februárjában kerül sor, a továbbjutók az áprilisi regionális középdöntőben folytathatják a versenyt. Az országos – személyes részvétellel megrendezésre kerülő – döntő pedig 2023 májusában lesz.

A verseny legjobbjai komoly díjakra számíthatnak, a K&H összesen közel 7 millió forintot biztosít a nyereményekre. A nyertes gyerekek egyebek mellett táblagépekért, okosórákért, e-book olvasókért versenyezhetnek, de a legügyesebb diákok tanárai és iskolái is díjazásban részesülnek.

A dobogós csapatok felkészítői függően a csapat helyezésétől bruttó 80-120 ezer forint, az iskolák pedig bruttó 200-300 ezer forint értékben kapnak ajándékutalványokat. A legtöbb diákot felkészítő személy, a legtöbb diákot nevező iskola és az a hátrányos helyzetű kistérségekben működő iskola, amely a legtöbb diákot nevezi a vetélkedőre különdíjban részesül.

A rovat támogatója a KAVOSZ Zrt.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

A vendéglátóipari vezetők részéről a feladatok delegálásának hiánya az egyik legsúlyosabb probléma, ami miatt nehezen áll talpra az ágazat a COVID utáni években. Továbbra is érezteti hatását, hogy a pandémia szétverte a jól kialakult szakmai közösségeket, a vendéglátósok már nem vagy alig járnak össze eszmecserére és a tudás átadására, amiből pedig kölcsönösen, mindenki profitálhatna. Persze erre a helyzetre is van megoldás: hozzá kell látni a céges mikroközösségek, aztán a nagyobb együttműködések felépítéséhez – osztotta meg a BizniszPlusz csatornával Gréczi Szilárd, a Skill Trade operatív és projektmenedzsere.
A legtöbb munkavállaló nem díjazná, ha a home office határait szűkebbre szabná a munkahelyük, de a felük csak emiatt azért nem mondana fel – legalábbis rögtön. A cégek nem kapkodnak a keretek módosításával, amit valószínűleg jól tesznek, pedig az alkalmazottakat aligha érné váratlanul. Milyen arányban morzsolódnának le a dolgozók a távmunka elvételével? Milyen előnyeit és hátrányait érzik a pandémiából örökölt gyakorlatnak napjainkban? A Profession.hu felmérte, Dencső Blanka piackutatási és üzletfejlesztési szakértő pedig összefoglalta, mire érdemes számítani home office fronton a közeljövőben.
2024. 08. 16., 22:15
epizód: 2024 / 16   |   hossz: 22:09
Az Edinburgh-i Egyetem magyar docense nem csak azt mesélte el, hogyan vezetett az útja egy hazai egyetemről a tengerentúli Caltech-re, majd Skóciába, hanem azt is, hogy jelenlegi kutatási területe ígéretes jövőképet fest a szív- és érrendszeri betegek hatékonyabb gyógyítása számára. A kémiai és biomérnök tudós egy pakisztáni kollégájával együtt fejlesztett 3D nyomtatással készülő véreret, aminek még az alapanyagát is ők állítják elő, olcsó nyersanyagokból. A forradalmi megoldás véglegesítéséhez nemzetközi együttműködésre is nyitott tudósok szerint a találmányuk egy napon humán betegekbe is beültethető lesz, jelentősen csökkentve a fertőzések veszélyét és gyorsítva a felépülést.

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS