A Széchenyi 2020 keretében megjelent „Mikro-, kis- és középvállalkozások kapacitásbővítő beruházásainak támogatása kombinált hiteltermék keretében” című (GINOP-1.2.3-8.3.4-16) felhívás keretösszege 112,5 milliárd forintról 108,5 milliárd forintra módosult – tájékoztatott a kormány.
A felhívás 2016 végén jelent meg, azóta számos alkalommal módosult; 2017 májusában a támogatást kérők nagy száma miatt felfüggesztették (eredetileg 2019. január végéig lehetett volna pályázni).
A 108,5 milliárd forintos keretösszegből
Az igényelhető vissza nem térítendő támogatás összege 5 millió és 50 millió forint között, az igényelhető kölcsön összege 10 millió és 145 millió forint között lehet.
A forrást az Európai Regionális Fejlesztési Alap és Magyarország költségvetése társfinanszírozásban biztosítja. A kormány 2500–5000 támogatott támogatási kérelemmel számol.
„A felhívás célja, hogy vissza nem térítendő támogatás és visszatérítendő pénzügyi eszköz támogatásként kedvezményes kamatozású kölcsön együttes biztosítása révén segítse a szabad vállalkozási zónák területén kívül a feldolgozóipari ágazatban, illetve a szabad vállalkozási zónák területén tevékenységi korlátozás nélkül, a fejleszteni kívánó kkv-k olyan kapacitásbővítő beruházásait, amelyek pénzügyi szempontból életképesek, jövedelemtermelők, képesek kitermelni a forráshoz jutás költségeit is, ugyanakkor a pénzpiacokon egyáltalán, vagy nem kellő mennyiségben jutnak finanszírozási forráshoz” – indokolta a kormány a felhívásban a pályázat létjogosultságát.
Ismét bekerült Magyarország a legjobb befektetői megítéléssel rendelkező feltörekvő gazdaságok körébe, és a kelet-közép-európai térségben egyedüliként javította pozícióját a Kearney nemzetközi üzleti tanácsadó társaság új felmérése szerint – közölte a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség.
A Paksi Atomerőműben járt, majd a Paks II. projektről tájékozódott Emmanuel Brutin, az európai atomenergia-ipart összefogó szövetség főigazgatója.