Tovább emelkedett a Széchenyi 2020 Emberi Erőforrás Fejlesztési Operatív Programjának (EFOP) keretében megjelent „Megváltozott munkaképességű emberek támogatása” című (EFOP-1.1.1-15) felhívás keretösszege.
A 2015 októberében megjelent felhívás már lezárult; támogatási kérelmet a Szociális és Gyermekvédelmi Főigazgatóság és a Magyar Államkincstár konzorciuma adhatott be (2015. november 30-ig).
Változások
Az eredeti keretösszeg 8 milliárd forint volt, ezt 2017 júniusában 10 milliárd forintra, ugyanezen év augusztusában 12 milliárd forintra emelte a kormány. A legfrissebb (2020 január 2-i) módosítással a keretösszeg 13 965 294 850 forintra nőtt.
A felhívás két fontos indikátora a fogyatékossággal élő résztvevők száma, valamint a program elhagyását követően a munkaerő piacra vagy munkaerő-piaci programba belépők száma. Az eredeti „célérték” mindkét mutatóra 4200 fő volt, a 2017. júniusi keretösszeg-emeléskor az előbbi 10 000-re, az utóbbi 5250-re módosult, két hónappal később pedig (a keretösszeg második emeléskor) 12 000-re, illetve 7000-re. A 2020-as keretösszeg-emeléskor a kormány az indikátorokat nem változtatta meg.
Célkitűzések
A projekt elsődleges célja a megváltozott munkaképességű személyek nyílt munkaerő-piaci integrációjának és foglalkoztatásának elősegítése és képzettségi szintjének növelése foglalkozási rehabilitációs szolgáltatások nyújtásával és munkaerő-piaci aktív eszközök alkalmazásával. További cél a munkaadók szemléletének formálása a megváltozott munkaképességű személyek foglalkoztatása érdekében – olvasható a felhívásban.
Hogyan érhetőek el ezek a célok?
A közvetlen célcsoport (megváltozott munkaképességű és fogyatékossággal élő személyek) számára biztosított támogatások:
A közvetett célcsoport (munkáltatók) számára biztosított támogatások:
a célcsoport munkába járáshoz adott foglalkoztató által biztosított költségtérítés támogatása.
A sörrajongók kérései alapján összerakott receptből született meg.
Az Európai Bizottság jóváhagyta a projekt kivitelezési és finanszírozási szerződését.