„Demján 1+1 Program”: 19 milliárd forint támogatás, 183 nyertes vállalkozás az első kör mérlege

2025. 05. 15., 06:25

A „Demján Sándor 1+1 KKV Beruházás-élénkítő Program” keretében első körben 19,2 milliárd forint támogatást kap 183 kisvállalkozás; a sikeres pályázók közel 60 százaléka mikro- és kisvállalkozás, míg 40 százalékuk középvállalkozás.

Az Új Gazdaságpolitikai Akcióterv keretében a kormány 1400 milliárd forinttal támogatja a hazai KKV-kat; a Demján Sándor Program célja, hogy a szektor további megerősítése érdekében a hazai kis- és középvállalkozások méretét megduplázza, termelékenységüket növelje – olvasható a Nemzetgazdasági Minisztérium közleményében.

Ennek egyik kulcseleme a Demján Sándor 1+1 KKV Beruházás-élénkítő Program, amelynek első eredményhirdetési ütemében május 8-tól május 20-ig 183 nyertes vállalkozás kapott, illetve kap értesítést a támogatói pozitív döntésekről összesen 19,19 milliárd forint értékben.

Szabados Richárd kis- és középvállalkozások fejlesztéséért és technológiáért felelős államtitkár a támogatások megítélése kapcsán kiemelte, az értékeléskor a leginkább felzárkóztatandó vállalkozók régióit vették előre, éppen azért, hogy a tervbe vett beruházásaik minél hamarabb segítsék a régió gazdaságának fejlődését. Az államtitkár május 12-én ünnepélyes keretek között – jelképesen – 4 támogatási dokumentumot adott át régiónként egy-egy kedvezményezett vállalkozásnak.

Az első ütemben támogatott vállalkozások megoszlása régiónként:
– Észak-Alföld: 68 vállalkozás, 6,64 milliárd forint
– Észak-Magyarország: 48 vállalkozás, 4,76 milliárd forint
– Dél-Alföld: 39 vállalkozás, 4,34 milliárd forint
– Dél-Dunántúl: 28 vállalkozás, 3,46 milliárd forint

A program középpontjában a termelékenységet növelő eszközberuházások, valamint a digitalizációs és megújuló energia fejlesztések támogatása áll. A legalább két főt foglalkoztató mikro-, kis- és középvállalkozások pályázhattak, amelyek 5 és 200 millió forint közötti összegben igényelhettek forrást.

A sikeres pályázók közel 60 százaléka mikro- és kisvállalkozás, míg 40 százalékuk középvállalkozás. A leggyakrabban támogatott ágazatok között szerepel a fémszerkezet-gyártás (19 db támogatott projekt), a fémmegmunkálás (18 db) és a közúti áruszállítás (8 db). A további pályázatok értékelése folyamatosan zajlik.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2025. 06. 16., 09:20
A money.hu friss összesítése szerint több pénzintézet is kínál olyan gyerekszámla-csomagokat, amelyeknél nemcsak a számlavezetés és a bankkártya lehet ingyenes, hanem akár több tízezer forint jóváírást is kaphatnak az új ügyfelek.
2025-06-13 12:05:00
A szezonálisan kiigazított adatok szerint az egy hónappal korábbihoz képest 1,8 százalékkal csökkent az ipai termelés volumene az Európai Unióban 2025. áprilisban, az egy évvel korábbit ugyanakkor így is meghaladta 0,6 százalékkal.

  Rovathírek: HIPA

A magyar gazdaság ismét egy stratégiai ágazatban, az orvostechnikai és gyógyszeripari szektort érintő fejlesztésekkel erősödik – szögezte le Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója, a SCHOTT Hungary Kft. tisztatérrel felszerelt gyártócsarnokának alapkőletételén, Lukácsházán. A gyógyszeripari üveg csomagolóanyagok gyártásával foglalkozó vállalat egy időben három új beruházást indított el összesen közel 100 milliárd forint értékben.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Az Országos Kereskedelmi Szövetség (OKSZ) közölte: sajnálattal veszi tudomásul, hogy a kormány szakmai egyeztetés nélkül hosszabbította meg a hatósági árak rendszerét, hiszen ezzel a szőnyeg alá söpörték a gazdaságban lappangó feszültségeket, amelyek így csak tovább gyűlnek és mindenképpen felszínre kerülnek. Az árrésstop legnagyobb vesztesei éppen a kisboltok lesznek, hiszen lemaradnak az árversenyben a multikkal szemben – vezeti le ebben az epizódban Kozák Tamás. Az OKSZ főtitkára azt is elmagyarázza, miért nincs rendjén az elmaradt egyeztetés és felvázolja a szövetség szakpolitikai javaslatait, amelyek viszont gyógyírt jelentenének – árrésstop helyett.
Már minden tízedik magyar dolgozott külföldön, főleg Németországban, az Egyesült Királyságban, Ausztriában vagy Franciaországban, és a legfőbb motiváció a pénzkereseti lehetőség, de közben sokakat vonz a nyelvi, kulturális tapasztalat és a szakmai fejlődés is – mondta el a Profession.hu felmérésének eredményei alapján Dencső Blanka. Az állásportál piackutatási és üzletfejlesztési szakértője ebben az epizódban bemutatja, milyen érdekes trendek alakultak ki a magyarok külföldi munkavállalási kedve kapcsán, illetve mennyien és hogyan küzdöttek meg a honvággyal és a nyelvi nehézségekkel, vagy milyen módon kamatoztatják itthon a külföldön szerzett tapasztalatokat.
2025. 05. 04., 10:25
epizód: 2025 / 9   |   hossz: 29:18
A cégvezetői és értékesítői tréningeken, illetve mentorprogramokon túl azt az összetett feladatot is vállalni kell, hogy fejlesszük, ne csak a gazdasági szereplők, hanem az egész társadalom fizikai és mentális egészségét – vallja Turcsán Emese, az Einstein Akadémia (érdekes módon kriminálpedagógiára szakosodott szociálpedagógus) alapítója és vezetője. Beszélgetésünk apropóját az akadémia mellett életre hívott Einstein Alapítvány, illetve a kibontakozóban lévő Kék Zóna Projekt adta. Előbbi fiatal tehetségek felkarolására és díjazására jött létre, míg utóbbi hazánkban akarja kialakítani a hosszú, kiegyensúlyozott életet élő emberek közösségét – egészen átfogó kutatásokkal és gyakorlatokkal.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS