Több ponton is változik a Széchenyi 2020 keretében megjelent „Az adminisztratív terhek csökkentése” című (KÖFOP-1.0.0-VEKOP-15) kiemelt felhívás – tájékoztatott a kormány.
A hivatalos pályázati portálon megjelent közlemény szerint a teljes keretösszeg 213,53 milliárd forintról 235,01 milliárd forintra emelkedik, ezen belül a Versenyképes Közép-Magyarország Operatív Program (VEKOP) keretében – azaz Pest megyében és a fővárosban felhasználható – vissza nem térítendő támogatás maximális keretösszege 40,80 milliárd forintról 44,89 milliárd forintra nő.
A forrást az Európai Szociális Alap és Magyarország költségvetése társfinanszírozásban biztosítja.
A keretösszeg emelkedése feltehetően azzal van összefüggésben, hogy a támogatott támogatási kérelmek számára vonatkozó „becslését” a kormány 36-ról 37-re emelte.
„Magyarország fő célja, hogy a régió legversenyképesebb országa legyen. A versenyelőny elérésében kulcsszerepet kap a gazdaságélénkítés. A Közigazgatás- és Közszolgáltatás-fejlesztés Operatív Program (KÖFOP) ehhez az adminisztratív terhek csökkentésével kíván hozzájárulni. Az adminisztratív terhek csökkentése a KÖFOP megközelítésében azt jelenti, hogy csökkenteni kell a közigazgatási folyamatok átfutási idejét, valamint a lakosság és a vállalkozások ezzel kapcsolatban megjelenő költségeit. Ennek két, egymással szorosan összefüggő módja: a közigazgatási folyamatok optimalizálása és elektronizálása” – olvasható a felhívásban.
Olyan pályázók kaphatnak támogatást, amelyek „projektjük megvalósításával hozzájárulnak az üzleti tevékenységet és az állampolgárok ügyintézési lehetőségeit korlátozó eljárási szűk keresztmetszetek csökkentéséhez, valamint a magas szintű és korszerű (lakosság, államigazgatás és vállalkozások által használható) közigazgatási e-ügyintézési megoldások bevezetéséhez”.
Arról, hogy milyen projektek valósultak/valósulnak meg 235 milliárd forintból, a VEKOP éves fejlesztési keretének megállapításáról szóló 1004/2016. (I. 18.) Korm. határozat 2. mellékletében olvashat.
A HIPA munkáját és hazánk befektetési környezetét negyedik alkalommal ismerték el az Annual Investment Meeting éves kongresszusán Dubajban, idén már Európa legjobb befektetési ügynökségeként.
A paksi atomerőmű bővítésének keretében megkezdődött a hatodik blokkhoz szükséges reaktortartály gyártása Oroszországban, és ezzel párhuzamosan az ötödik blokk turbinájának első elemeit is gyártani kezdték Franciaországban – jelentette be Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter.