Fontos időpont közeleg a nyugdíjra takarékoskodók számára

2022. 02. 22., 15:57

Tagdíjbefizetést ösztönző kampányt indított idén februárban is a Horizont Magánnyugdíjpénztár. A pénztár arra kéri a pénztártagokat, hogy a tagdíjakat egy évre előre fizessék be, a magánnyugdíjpénztár fennmaradásához ugyanis a törvényi szabályozás szerint el kell érni a 70 százalékos tagdíjfizetési arányt. A Horizont Magánnyugdíjpénztárnak 34 ezer tagja van, és 177 milliárd forint vagyont kezel.

Idén is elindította éves befizetésre ösztönző kampányát a Horizont Magánnyugdíjpénztár, amelynek célja, hogy a tagok a tagdíjat és a támogatást egy évre előre fizessék be.

A befizetésekre azért van szükség, mert a magánnyugdíjpénztár fennmaradásához el kell érni a 70 százalékos tagdíjfizetési arányt a jogszabály szerint. A pénztár ugyanis jogutód nélkül végelszámolással megszűnhet, ha a tagdíjfizető tagok száma a megelőző hat hónap átlagában legalább kettő hónapon keresztül a taglétszám 70 százaléka alá csökken.

Szükség van a befizetésekre a fennmaradáshoz

A kötelező tagdíj évente 2400 forint, míg a működési támogatás a pénztár javaslata szerint évente 9600 forintot jelent. A díjfizetés 2022 márciusától 2023. februárjáig tartó egyéves időszakra szól, a befizetés határideje pedig 2022. március 31.

„A befizetett tagdíj a pénztártagok saját nyugdíjcélú megtakarítását gyarapítja, amelyből a pénztár mindössze 2,5 százalékot vonhat el. Ez a 2400 forintos éves tagdíj esetén 60 forintot jelent, a fennmaradó összeg pedig a pénztártag egyéni nyugdíjszámlájára kerül. A működési támogatást pedig teljes mértékben a pénztár működtetésére használjuk fel” – mondta Pataki Tímea, a Horizont Magánnyugdíjpénztár Igazgatótanácsának elnöke.

Mivel a jogszabály rendkívül alacsony mértéket szabott meg a tagdíjakból történő működési elvonásra, a pénztár a pénztártagoktól kért működési támogatást többek között informatikai és adminisztrációs költségekre, a felügyeleti díjra, a kötelező tisztségviselők és alkalmazottak, munkavállalók bér jellegű kiadásaira, az elektronikus ügyfélportál és az ügyfélszolgálat üzemeltetésére használja fel.

A tagdíjat és a támogatást a pénztártagok bankkártyával a honlapon és az ügyfélportálon (horizontmagannyugdijpenztar.hu) keresztül is teljesíthetik. A magánnyugdíjpénztár honlapján pedig azt is nyomon lehet követni, hogyan állnak a befizetések.

34 ezer tag, 177 milliárd forint

A hivatalos adatok szerint a magánnyugdíjpénztáraknak 2021 szeptember végén 53 ezer tagja volt. A legnagyobb megmaradt szereplőként a Horizont Magánnyugdíjpénztárnak 2021 második negyedévében 34 ezer tagja volt, és a tagok 177 milliárd forint vagyont halmoztak fel. Az elmúlt négy évben 80 százalék körül alakult a tagdíjfizetői arány, míg a támogatást teljesítőké meghaladta a 62 százalékot.

A rovat támogatója a KAVOSZ Zrt.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

A vendéglátóipari vezetők részéről a feladatok delegálásának hiánya az egyik legsúlyosabb probléma, ami miatt nehezen áll talpra az ágazat a COVID utáni években. Továbbra is érezteti hatását, hogy a pandémia szétverte a jól kialakult szakmai közösségeket, a vendéglátósok már nem vagy alig járnak össze eszmecserére és a tudás átadására, amiből pedig kölcsönösen, mindenki profitálhatna. Persze erre a helyzetre is van megoldás: hozzá kell látni a céges mikroközösségek, aztán a nagyobb együttműködések felépítéséhez – osztotta meg a BizniszPlusz csatornával Gréczi Szilárd, a Skill Trade operatív és projektmenedzsere.
A legtöbb munkavállaló nem díjazná, ha a home office határait szűkebbre szabná a munkahelyük, de a felük csak emiatt azért nem mondana fel – legalábbis rögtön. A cégek nem kapkodnak a keretek módosításával, amit valószínűleg jól tesznek, pedig az alkalmazottakat aligha érné váratlanul. Milyen arányban morzsolódnának le a dolgozók a távmunka elvételével? Milyen előnyeit és hátrányait érzik a pandémiából örökölt gyakorlatnak napjainkban? A Profession.hu felmérte, Dencső Blanka piackutatási és üzletfejlesztési szakértő pedig összefoglalta, mire érdemes számítani home office fronton a közeljövőben.
2024. 08. 16., 22:15
epizód: 2024 / 16   |   hossz: 22:09
Az Edinburgh-i Egyetem magyar docense nem csak azt mesélte el, hogyan vezetett az útja egy hazai egyetemről a tengerentúli Caltech-re, majd Skóciába, hanem azt is, hogy jelenlegi kutatási területe ígéretes jövőképet fest a szív- és érrendszeri betegek hatékonyabb gyógyítása számára. A kémiai és biomérnök tudós egy pakisztáni kollégájával együtt fejlesztett 3D nyomtatással készülő véreret, aminek még az alapanyagát is ők állítják elő, olcsó nyersanyagokból. A forradalmi megoldás véglegesítéséhez nemzetközi együttműködésre is nyitott tudósok szerint a találmányuk egy napon humán betegekbe is beültethető lesz, jelentősen csökkentve a fertőzések veszélyét és gyorsítva a felépülést.

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS