A tavaszi vizsgaidőszakban érettségiző több mint 70 000 középiskolás és a nagyságrendileg 330 000 felsőoktatási képzésben résztvevő hallgató potenciális munkaerő-tartalékot jelent a cégek számára, és nemcsak a nyári időszakra – emlékeztetett a Work Force csoport.
A diákmunka nemcsak költséghatékony megoldás, hanem tudatos válasz a hazai munkaerőpiac kihívásaira – hangsúlyozta Papp Tamás, a Work Force diák üzletágának (Job Force) vezetője. Papp szerint a fiatalok azonnali munkakezdése, digitális készségei és rugalmassága illeszkedik a cégek gyorsan változó elvárásaihoz, főként a szezonális és piaci ingadozások idején. A diákok foglalkoztatási költségei jelentősen kedvezőbbek más foglalkoztatási formákhoz képest, alkalmazásuk emellett lehetőséget ad a jövő szakember-utánpótlásának tudatos építésére is.
A Job Force saját adatai alapján a középiskolás és az elsőéves egyetemisták átlagosan heti 15-20 órát, míg a tanulmányaikban előrehaladott hallgatók 25–30 órát tudnak vállalni. Azok a diákok pedig, akik szakmai gyakorlati helyet keresnek, jellemzően heti 40 órás munkavégzési lehetőséget keresnek. Az átlagos órabér a diákok esetében 1800–2200 forint között alakul.
A magyar gazdaság ismét egy stratégiai ágazatban, az orvostechnikai és gyógyszeripari szektort érintő fejlesztésekkel erősödik – szögezte le Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója, a SCHOTT Hungary Kft. tisztatérrel felszerelt gyártócsarnokának alapkőletételén, Lukácsházán. A gyógyszeripari üveg csomagolóanyagok gyártásával foglalkozó vállalat egy időben három új beruházást indított el összesen közel 100 milliárd forint értékben.
A tagállamok atomenergiával kapcsolatos terveinek megvalósításához jelentős, 2050-ig mintegy 241 milliárd euró összegű beruházásra lesz szükség, amiből részben a meglévő reaktorok élettartamát hosszabbíthatják meg, részben pedig új nagyméretű reaktorokat építhetnek – állapította meg az Európai Bizottság.