Nekik már könnyebb az álláskeresés, a távmunka és a pénzügyek intézése

2022. 04. 30., 15:35

Csaknem kétezren teljesítették önállóan tavaly a Lehet könnyebb! online kurzust, amely elsősorban álláskeresőknek nyújtott ismereteket a munkahelyi digitális csapatmunka megoldásokról, pénzügyekről és arról, hogyan növelhetik esélyeiket a munkaerőpiacon. A HTTP Alapítvány szervezésében megvalósult képzésen a Microsoft Magyarország, az OTP Bank és a Trenkwalder által támogatott és ingyenesen elérhetővé tett tananyagot 140 résztvevő mentorált képzésben sajátíthatta el. A visszajelzések szerint a kurzus hasznos ismereteket és új szemléletet adott át a résztvevőknek.

Csaknem 2 ezer álláskereső végezte el önállóan a Lehet könnyebb! online kurzust tavaly, közülük 140-en mentorált képzésben is részesültek. A Microsoft Magyarország, az OTP Bank és a Trenkwalder állásközvetítő által támogatott, és a HTTP Alapítvány szervezésében megvalósult ingyenes kurzus a munkahelyek legújabb digitális eszközeiről és megoldásairól, pénzügyekről és az álláskeresés mikéntjeiről adott át ismereteket a résztvevőknek, akiknek túlnyomó többsége (72 százalék) álláskereső nő volt.

„Éreztem, hogy nem maradhatok ki a jelenleg zajló nagy változásokból, amit a technológia gyors fejlődése váltott ki. Nemcsak az álláskeresés miatt, hanem azért is, mert csak így tudok lépést tartani a világgal” – mondta Helle Erzsébet, a kurzus egyik résztvevője, aki évek óta otthon van és a családjáról gondoskodik, de szeretne visszatérni a munka világába.

Szerinte nemcsak azért volt hasznos a kurzus, mert praktikus tudás átadásával segített neki az álláskeresésben, hanem azért is, mert megismertette azzal az új szemlélettel, ami manapság elengedhetetlen ahhoz, hogy valaki el tudjon igazodni a mindennapokban és értse, milyen elvárások fogalmazódnak meg vele szemben a munkaerőpiacon.

„Meggyőztek arról, hogy a programozás lehet izgalmas, örömteli, játékos és kreatív dolog. Egyre természetesebben, belső biztonsággal fordulok a digitális tér felé, amihez a kaput e képzések nyitották meg számomra. Mindez nagyban megkönnyíti az ideális munkahely megtalálását és a mindennapi ügyek intézését” – tette hozzá Erzsébet.

A Microsoft Teams és OneNote alkalmazások használatát bemutató órákat Erzsébet különösen hasznosnak, sőt kifejezetten izgalmasnak találta, mivel sok új lehetőséggel ismertették meg a kommunikáció és az emberi gondolatok digitális megfogalmazása terén.

Egy másik résztvevő, a nyugdíj közelében álló ápolónő, Zanat Lili a kurzuson megszerzett tudást és képességeket a mindennapokban kamatoztatja, emellett, elmondása szerint, a tananyag elsajátítása agytornának is remek volt.

„Nagyon jó alapokat adott a képzés. Meghozta a kedvemet ahhoz, hogy még jobban elmélyüljek ezekben a dolgokban, főleg a pénzügyeim okosabb kezelésében” – mondta Lili, aki a kurzus elvégzése óta digitálisan tartja nyilván a kiadásait és bevételeit, és ma már online rendezi a számláit és egyéb befizetéseit is.

A kurzus azért kapta a Lehet könnyebb! nevet, mert a segítségével megszerezhető digitális tudással kényelmesebbé, egyszerűbbé válhat a mindennapi ügyeink intézése, de arra is utal, hogy ez a tudás az elhelyezkedést is megkönnyíti. A kurzus tágabb értelemben a magyar lakosság digitális írástudásának fejlesztéséhez járul hozzá.

A Microsoft által megalkotott Digital Futures Index azt állapította meg, hogy a magyar lakosság digitális képességei elmaradnak a régiós átlagtól. Ezt a tanulmány készítői szerint azért szükséges javítani, mert egy fejlődési ciklust indít el, amelyben a digitális képességekkel felvértezett emberek keresletet támasztanak még több digitális szolgáltatás iránt, amely a gazdaság szereplőit ösztönözni több ilyen szolgáltatás kifejlesztésére. A gazdaság digitális átalakulása pedig végsősoron jobb életminőséget és javuló versenyképességet eredményez.

A HTTP Alapítvány a Lehet könnyebb! weboldalon tette elérhetővé a tananyagot, amely a tudást szemléletes illusztrációkkal, animációkkal, audio és videó tartalmakkal, valamint kvízekkel teszi még könnyebben befogadhatóvá, a tanulást pedig még élvezetesebbé.

A tananyag összeállítói szerint a kurzus 4-5 óra alatt teljesíthető, de aki szeretne jobban elmélyülni az egyes témakörökben, inkább 10-12 órával számoljon.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2024. 03. 05., 13:10
Cégcsoportunk már 35 éve van a HR piacon, ahol sokoldalú szolgáltatóként igyekszünk helytállni. Szeretném, ha legalább még ennyi ideig sikeresen tudna működni a cég – mondta az Üzletem.hu-nak Ifj. Vida Péter, a Viapan Group Managing Directora.
2024-03-18 21:10:59
A Budapesti Corvinus Egyetem közös kutatást indít az OPTEN-nel és a Grémium az Utódlásért Egyesülettel a hazai családi és nem családi tulajdonban lévő magánvállalatok professzionalizációjának feltérképezésére.
2024-03-18 20:10:44
Megszűnt az újraengedélyezési eljárás, és automatikusan határozatlan idejűvé vált az engedély minden olyan termésnövelő anyag esetében, amely 2024. január 1-én érvényes engedélyokirattal rendelkezett. Lényeges változás továbbá, hogy az idei évben gyártott tételeken már nem kötelező feltüntetni az engedély hatályát.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

2024. 03. 04., 13:25
epizód: 2024 / 5   |   hossz: 25:08
A home office elterjedésével és a munkához való viszonyunk változásával átalakult a hozzáállásunk az öltözködéshez, pedig a „business look” törvényei állandók, ahogy a kapcsolatépítésben betöltött szerepe is. Frank Patrícia stylist, stílus- és színtanácsadó szerint bár a formális öltözködés megőrizte a jelentőségét jó néhány – például pénzügyi és jogi – területen, a kreatívabb üzletágakban mostanra inkább egyfajta laza elegancia érvényesül. Ebben az esetben sem mindegy viszont, hogy milyen hatást váltunk ki a potenciális partnerünkből vagy munkáltatónkból a kritikusan fontos első hét másodpercben. Nagy üzletek és karrierek torpanhatnak meg, egyébként jól betartható, csak éppen nem túl közismert megjelenési szabályok figyelmen kívül hagyása miatt. Te ne kövesd el ugyanezt a hibát – Frank Patrícia itt segít!
A globális kutatás eredményeinek év eleji kihirdetése után a PwC nemrég bemutatta a hazai Vezérigazgatói Felmérés adatait is. A számok alapján a magyar cégvezetők optimistábbak a gazdasági kilátásokat illetően, mint külföldi kollégáik, ám árnyalja a képet, hogy saját cégük árbevételére már nem feltétlenül jósolnak növekedést 2024-re. Az olyan kitettségek kapcsán, mint az infláció, a szakképzett munkaerő hiánya vagy akár a klímaváltozás, szintén derűlátóbbnak tűnnek a hazai cégvezetők, igaz, vannak aggodalmak, de izgalmas jóslatok is, például az új technológiai vívmányok bevezetése kapcsán, amelyek mellett nem lehet szó nélkül elmenni. Nem is tesszük: a BizniszPluszban a PwC Hungary szakértőjével, Mezei Szabolccsal elemezzük a legtanulságosabb számokat.
2024. 02. 03., 21:30
epizód: 2024 / 3   |   hossz: 19:22
A Magyar Munkaerő-kölcsönzők Országos Szövetségének elnökével azt elemezzük a BizniszPlusz aktuális epizódjában, hogy hogyan alakíthatja át a toborzási folyamatokat és általában a HR munka világát a mesterséges intelligencia. A szakemberrel megnéztük azt is, milyen szakmai készségek ívelnek fel az AI korszakban, és ennek milyen lenyomatai lesznek érzékelhetők a következő években, sőt, már 2024-ben is. A magyar gazdaságban megjelent külföldi munkavállalók által elindított munkaerőpiaci trendek, valamint a változó minimálbér és bérminimum hatásai szintén szóba kerültek a beszélgetésben. Utóbbiakról kiderült mekkora terhet rónak a magyar vállalkozásokra, és ennek milyen mögöttes okai vannak, a munkaerő termelékenységének alakulásától a tapasztalt kollégák megtartásáért indult küzdelemig.

  NÉPSZERŰ HÍREK

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS