Izzasztó állásinterjúk jönnek, itt a HR-esek új módszere

2019. 03. 13., 08:45

Magyarországon is egyre nagyobb divatja van a szabadulószobáknak, de már nemcsak a szórakozni vágyók, hanem a munkaadók körében is.

Napjainkban a szabadulószobák nyújtják az egyik legösszetettebb közösségi kikapcsolódást. A játéknak csapatépítő jellege van, amely során az együttműködésre és a logikára van a legnagyobb szüksége a résztvevőknek. Így könnyen kiderül, ki milyen személyiség – nem véletlen, hogy a HR-esek is elkezdték használni a kiválasztási folyamat során.

Budapest egyik legújabb és legmodernebb szabadulószobájában rendszeresen fordulnak meg munkaügyesek és felsővezetők, hogy megfigyeljenek egy-egy leendő munkavállalót.

„A főnök a kontrollszobából kamerán keresztül figyelheti, hogyan dolgozik együtt a csapat. Ezáltal nagyon könnyen kimutathatók az adott emberek rejtett képességei. A vezető típusokat könnyen meg lehet találni, és az is leszűrhető, kinek jó a problémamegoldó készsége. Arra is tökéletes, ha például egy vállalatnak megvan a top tíz jelöltje, és abból három-négyet szeretnének kiválasztani” – mondta Zaragoza-Rovira Josep Jordi, a Neverland ötletgazdája és alapítója.

Josep hangsúlyozta: akkor lehet kijutni a szabadulószobákból, ha együtt dolgozik a csapat. Fel kell osztani egymás között a feladatokat, általában valaki irányítja a többieket. Minél jobban van szervezve, annál hamarabb kijutnak. Együttműködésre és az észre van szükség, fizikai erőre nem.

A föld alatt megbúvó öt történettel megálmodott szabadulószobát jelenleg a legtöbbször nem állásinterjúkra, hanem céges csapatépítő programok helyszínéül használják. Nem véletlen, hiszen pótolhatatlan összetartó ereje van, ha a kollégákkal együtt repítenek minket egy párhuzamos valóságba, ahol legbensőbb félelmeink, vagy éppen leggyermekibb énünk elevenedhet meg.

Az egyedülálló komplexum emellett kiváló helyszíne lehet céges workshopoknak is, hiszen a vendégek a megszokottól eltérő környezetben végezhetik munkájukat napközben, hogy aztán „szabaduljanak egyet”, majd közösen megvacsorázzanak.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Nem drága a csapatépítés, ha a dolgozók napi béréhez viszonyítjuk, de nem az étel, az ital és maga az esemény a fontos, hanem az, hogy mit hozunk ki a résztvevőkből. A látens távozóktól az elkerülhető fluktuáción át a jutalmazás-elismerés egyensúlyáig – íme, a recept ahhoz, hogy egy nyelvet beszéljen dolgozó és munkáltató. A következetes, tervszerű vállalati fejlődéshez vezető útról Kalmár Pétert, az [eureka] Consulting & Games alapító-vezérigazgatóját kérdeztük.
Egy igazán kreatív szakács, Szatmári Ferenc, alias Főzelékes Feri elárulja, hogyan építi forradalmi megoldásokkal a vállalkozását. A hartai gasztroblogger és influenszer több szakácskönyvvel a háta mögött, unokatestvérével közösen hívta életre a HIPPEACE főzelékbárt, amelynek alapjait a vásárlók is segítenek lerakni, közösségi finanszírozással. Ez az a helyzet, amikor a kedves vendég a receptet is hazaviheti az étteremből, de bőven van még újítás, amivel a franchise-ban szintén gondolkodó szakács előállt. Vigyázat, étvágygerjesztő epizód!
2023. 08. 06., 10:25
epizód: 2023 / 12   |   hossz: 28:19
Vajon hogyan vizsgázunk napjainkban stresszkezelésből és időmenedzsmentből – pont akkor, amikor a karrierünkre gazdasági nehézségek lehetnek hatással? Hogyan segíthet ezen az irányított játék, az ún. gamifikált fejlesztési folyamat, és hogyan gyógyít vele munkahelyi közösségeket, döntéshozó stratégiákat, karrier és magánélet egyensúlyában keletkezett zavarokat a „Mit játsszunk?” vlog egyik vezetője, Győri-Nádai Réka? A kreatív szakembert a vállalati soft skill tréningek és a játszva megoldható céges folyamatok sajátosságairól is faggattuk.

  NÉPSZERŰ HÍREK

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS