Hol a legkönnyebb munkát találni az EU-ban?

2019. 01. 09., 11:15

Ahogy szeptemberben és októberben, 2018 novemberében is 6,7 százalékos szinten maradt a munkanélküliségi ráta az Európai Unióban – tájékoztatott az Eurostat.

Az unió statisztikai hivatalának becslése szerint 2018 novemberében 16,491 millió fő keresett aktívan állást az EU tagállamaiban, 107 ezerrel kevesebben, mint egy hónappal korábban, illetve 1,489 millióval kevesebben, mint egy évvel korábban.

A tagállamok közül a legalacsonyabb, 1,9 százalékos rátával Csehország dicsekedhet, Németországban 3,3, Hollandiában 3,5 százalékos volt a munkanélküliek aránya a 15–74 éves korosztályban. A legmagasabb novemberben (is) Görögországban (18,6 százalék) és Spanyolországban (14,7 százalék) regisztrálták.

Magyarországról az Eurostat az októberi, 3,7 százalékos adatot szerepelteti, ez a negyedik legalacsonyabb az unióban.

A 25 évnél fiatalabbak körében 15,2 százalékos az uniós munkanélküliségi ráta, ez 2,452 millió főt jelent. Magyarországon a fiatalkori munkanélküliség a szeptember–novemberi 3 hónapos időszakban a KSH adatai szerint 10,2 százalék volt (35 ezer fő).

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2026. 05. 07., 18:20
A Számlázz.hu ügyvezetője szerint az AI világában az átlagos és az igazán sikeres vállalatokat olyan tényezők fogják megkülönböztetni, amely az embereken múlik, nem az AI-on. A kreativitás és a kockázatvállalási hajlandóság fontosabb lesz, mint az információ-elemzési képesség.
2026. 04. 29., 12:20
Új évaddal tér vissza a Cégkassza Podcast, amelynek nyitó epizódja a hazai kkv-finanszírozás aktuális kérdéseire és a Garantiqa Hitelgarancia Zrt. szerepére fókuszál. A beszélgetésben Szabó István Attila elnök-vezérigazgató és Pulai György üzleti vezérigazgató-helyettes osztották meg tapasztalataikat a tavalyi rekordévről, a garanciaprogramok jelentőségéről és a vállalkozások finanszírozási lehetőségeiről.
2026-05-07 17:20:00
Vannak olyan adók, amelyek szépen, tendenciózusan követik az inflációt. Ugyanakkor több olyan őskövületet is találhatunk a jogrendszerben, melyek 10, 20 vagy akár 30 éve változatlanok és nem hat rájuk az idő vasfoga. A Jalsovszky Ügyvédi Iroda elemzése.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

A gazdasági bizonytalanság, a csökkenő vásárlóerő és az AI-jal gyorsított marketingkörnyezet új helyzet elé állította a hazai kkv-kat, miközben a digitális zaj erősödése, a tartalomtúlterheltség és a mesterséges intelligenciával generált tartalmak terjedése bizalmi válságot is okozott. Matykó Noémi marketingstratégiai szakértő szerint csak azok a cégek maradnak versenyben, amelyek tudatos növekedési stratégiát építenek, és észben tartják, hogy bár az AI hasznos eszköz, nem helyettesíti a stratégiai gondolkodást. A siker kulcsa szerinte a rendszerszintű működés, az összehangolt jelenlét és a folyamatos optimalizáció.
Jobb oktatás, hatékonyabb egészségügy, minőségibb úthálózat – ezeket a példákat emelte ki Nyári Zsolt okleveles adószakértő arra vonatkozóan, hogy mit vár el a lakosság az adóterhekért cserébe. A K-X Consulting partnere kifejtette: bár nem biztos benne, hogy a költségvetés egyhamar lehetővé teszi a TISZA változtatásait – pláne nem az adókedvezmények megtartása és további adókedvezmények ígérete mellett –, a részletszabályok tisztázni fogják a helyzetet. A szakértő az áfacsökkentésre, a vagyonadóra és a kata kiterjesztésére vonatkozóan is elmagyarázta, mire számíthatunk az új kormánytól.
Az erős női jelenlét a magyar gazdaságban ma már nem kérdés: az OPTEN adatai szerint a cégtulajdonosok 40 százaléka nő, és a szerepük érdemi súlyt képvisel a döntéshozatali folyamatokban. A szerkezet közben átalakul, a női tulajdonosi kör fiatalodik, a több szereplős, női cégek működése stabilabb képet mutat. Alföldi Csaba, az OPTEN céginformációs szakértője ebben az epizódban kifejti, hogy a női vállalkozások hogyan erősödtek meg a legnagyobb árbevételi kategóriában is, miközben tavaly már több mint ezer vállalat éves árbevétele lépte át a lélektani egymilliárd forintos határt.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS