Úszó napelemes erőművek?!

Úszó napelemes erőművek?!
2021. 10. 08., 06:00

Dinamikus fejlődés és innováció jellemzi a napelemes szektort. Már azt is tesztelik, hogyan működhetnek jól a vízen lebegő napelemes erőművek! 

Három különböző szervezet együttműködésében, a PV2Float a Fraunhofer Institute for Solar Energy Systems ISE, az RWE Renewables és a Brandenburgi Műszaki Egyetem Cottbus-Senftenberg közreműködésével, valamint a német gazdasági és energiaügyi minisztérium anyagi támogatásában valósul meg az a három éves projekt, amely valóban éles helyzetben, valódi körülmények között vizsgálja a vízen úszó fotovoltaikus erőműveket, hogy szükség szerint meghatározza azokat a fejlesztési irányokat, amelyek még hatékonyabbá, működőképesebbé tehetik ezeket a létesítményeket. 

A projekt célja az, hogy a különböző kialakítással, valamint felépítéssel rendelkező rendszerek teljesítményét és hatékonyságát teszteljék, igazolják vagy cáfolják a különböző technológiák hatásosságát és eredményességét, s meghatározzák a további fejlesztések irányait. Izgalmas kérdések egy új területen!

Napelemes rendszerek vállalkozásoknak

Habár a vízen lebegő napelemes rendszerekre biztos, hogy még várnod kell, a vállalkozásod, céged számára már most is lehetőséged van a kiadások optimalizálására és a cég zöldebbé tételére azzal, ha a tetőre vagy akár - megfelelő terület birtokában - a földre telepített napelemes rendszerrel elégíted ki a felmerülő energiaigények egy részét vagy teljes egészét. 

A Napelemesrendszerek vállalatok számára nyújtott teljes körű szolgáltatása keretében vállalja a vonatkozó pályázatok megírását és benyújtását, az igényeknek megfelelő napelemes rendszer megtervezését és engedélyeztetését, valamint a lehető legmegbízhatóbb, legmodernebb eszközök használatát, amelyekkel valóban hosszútávon életképes napelemes rendszerre tehetsz szert és amely hozni fogja azokat az eredményeket, amelyeket elvársz tőle.

Optimalizáld a költségeket!

Ha szeretnéd, akár a teljes villanyszámlát megspórolhatja a cég. Fontos, hogy ez a cél már az elején tisztázásra kerüljön, hiszen az optimalizálásnak az is lehet a célja, hogy csak részben csökkentse az új rendszer az eddigi költségeket. Ugyan a napelemes rendszerek a későbbiekben is bővíthetőek, mégsem mindegy, hogy mekkora rendszer kialakítására lesz szükség. 

Milyen megtérülési időre számíthatsz?

Az 5-15 kWp-es rendszerekre kiírt pályázatok jellemzően nagyon gyors megtérülési időt hoznak, amely nagyjából egy év. Amennyiben jóval nagyobb napelemes rendszer tervezésére és telepítésére kerül sor, akkor ez az idő némileg megnő, de itt is számíthatunk az 5 éven belüli megtérülésre.

A napelemes rendszer hosszú távra szóló befektetés, amely akár 40 éven keresztül is tökéletes állapotnak örvend majd. A megtérülést követően nincs is más dolgod, mint élvezni, hogy önmagában a kevesebb kiadás azzal jár, hogy több bevétel marad a kasszában. A környezettudatos lépéseket a vásárlók, fogyasztók is nagyon megbecsülik, így nemcsak megtarthatod a korábbiakat, de új vevőket is szerezhetsz a zöldebbé válással.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2024. 03. 05., 13:10
Cégcsoportunk már 35 éve van a HR piacon, ahol sokoldalú szolgáltatóként igyekszünk helytállni. Szeretném, ha legalább még ennyi ideig sikeresen tudna működni a cég – mondta az Üzletem.hu-nak Ifj. Vida Péter, a Viapan Group Managing Directora.
2024-03-28 16:10:00
A NAV a digitális megoldásaival szinte azonnal lát mindent, és szinte azonnal közbe is tud avatkozni. Az adóhatóság beavatkozásának két iránya van: vasszigorral fellépni a tudatos adókijátszók ellen, illetőleg támogatni a nem szándékosan tévesztő, alapvetően jogkövető adózókat.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

A digitális technológiák kapcsán jelenleg két uniós rendelet is fontos: az egyik a digitális szolgáltatásokról, a másik a mesterséges intelligencia felhasználásának korlátozásáról szól. Sokáig azt hittük, az óriási tech vállalatok túl nagyra nőttek ahhoz, hogy meg lehessen regulázni a működésüket, Európában azonban – úgy tűnik – mégis sikerül rendeleti keretek közé szorítani, hogy mit tehet vagy épp' nem tehet meg a Facebook, a Snapchat, a TikTok és például a Google kereső. Dr. Baracsi Katalin internetjogász ebben az epizódban átfogó képed ad mind a digitális piacokat, mind pedig a mesterséges intelligencia felhasználását szabályozó uniós rendeletről.
2024. 03. 04., 13:25
epizód: 2024 / 5   |   hossz: 25:08
A home office elterjedésével és a munkához való viszonyunk változásával átalakult a hozzáállásunk az öltözködéshez, pedig a „business look” törvényei állandók, ahogy a kapcsolatépítésben betöltött szerepe is. Frank Patrícia stylist, stílus- és színtanácsadó szerint bár a formális öltözködés megőrizte a jelentőségét jó néhány – például pénzügyi és jogi – területen, a kreatívabb üzletágakban mostanra inkább egyfajta laza elegancia érvényesül. Ebben az esetben sem mindegy viszont, hogy milyen hatást váltunk ki a potenciális partnerünkből vagy munkáltatónkból a kritikusan fontos első hét másodpercben. Nagy üzletek és karrierek torpanhatnak meg, egyébként jól betartható, csak éppen nem túl közismert megjelenési szabályok figyelmen kívül hagyása miatt. Te ne kövesd el ugyanezt a hibát – Frank Patrícia itt segít!
A globális kutatás eredményeinek év eleji kihirdetése után a PwC nemrég bemutatta a hazai Vezérigazgatói Felmérés adatait is. A számok alapján a magyar cégvezetők optimistábbak a gazdasági kilátásokat illetően, mint külföldi kollégáik, ám árnyalja a képet, hogy saját cégük árbevételére már nem feltétlenül jósolnak növekedést 2024-re. Az olyan kitettségek kapcsán, mint az infláció, a szakképzett munkaerő hiánya vagy akár a klímaváltozás, szintén derűlátóbbnak tűnnek a hazai cégvezetők, igaz, vannak aggodalmak, de izgalmas jóslatok is, például az új technológiai vívmányok bevezetése kapcsán, amelyek mellett nem lehet szó nélkül elmenni. Nem is tesszük: a BizniszPluszban a PwC Hungary szakértőjével, Mezei Szabolccsal elemezzük a legtanulságosabb számokat.

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS