A félkemény sajtok nem esnek az árréscsökkentés hatálya alá – tájékoztatott a Nemzetgazdasági Minisztérium.
„Az élelmiszeripar, így a tejágazat fejlesztése és megerősítése kiemelt prioritás, amely biztosítja a magyar lakosság teljes körű ellátását jó minőségű, megfizethető élelmiszerekkel. Az európai tej- és tejtermék-piacon azonban az elmúlt időszakban jelentős feleslegek keletkeztek, ami egyre nagyobb kihívást jelent a magyar tejfeldolgozó vállalkozásoknak. A helyzet felmérése és hatékony kezelése érdekében a kormányzat, így az NGM aktívan egyeztetett az ágazati szereplőkkel és a Tej Terméktanáccsal” – olvasható Nemzetgazdasági Minisztérium közleményében.
A finanszírozási helyzet javítása érdekében a kormány első lépésben arról határozott, hogy számukra a Demján Sándor Programban, az Eximbankon keresztül 50 milliárd forintos elkülönített hitelkeretet biztosít. A forgóeszközhitelek kedvező kamatok mellett, euróban és forintban is elérhetők lesznek a tejfeldolgozó vállalkozásoknak.
A kormány emellett arról is döntött, hogy az ágazati szereplők kérését elfogadva a félkemény sajtok nem esnek az árréscsökkentés hatálya alá. „Az árréscsökkentés ezzel együtt változatlanul biztosítja az áremelések elleni hatékony fellépést, a lakosság továbbra is kedvező áron juthat olyan tejtermékekhez, mint a tej, tejföl vagy a trappista sajt” – hangsúlyozzák a nemzetgazdasági minisztérium szakértői. (MTI)
Budapesten alakítja ki új üzleti szolgáltató központját a Janus Henderson globális alapkezelő vállalat.
Gyorsabban haladnak a tervezettnél a paksi atomerőmű bővítésének munkálatai, így már a december 15-én kezdődő héten el tudják kezdeni a szakemberek az első beton öntését közvetlenül megelőző műszaki feladatok végrehajtását – jelentette be Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter december 9-én Moszkvában.