Ahogy sok esetben, természetesen itt is a részletekben kell keresni a titok nyitját. Hatalmas hangsúly van azon, hogy milyen eszközöket használunk a burkolás során például a csempék rögzítéséhez, ragasztásához és elhelyezéséhez. Ma már számos hasznos kiegészítő közül válogathatunk.
Lapszintező kapuk és a különböző kiegészítők
Ma már a szintezőkapu egyszerűen beszerezhető például a Rills Shop oldaláról. A lapszintező használata kulcsfontosságú ahhoz, hogy a végeredmény sima és precíz legyen. Elsőre egyszerű feladatnak tűnhet a csempézés, de nagy tapasztalatra, pontosságra és a megfelelő eszközökre lesz szükség.
A legfontosabb, hogy elkerüljük a szintkülönbségeket és hibákat. A lapszintező rendszer ebben segít, minimalizálhatjuk a burkolólapok közötti különbségeket, illetve az egész folyamat könnyebbé, gyorsabbá válik. A lapszintező kapu egy speciális eszköz, amit csempék és járólapok közötti eltérések csökkentésére találtak ki.
A burkolat felülete így lesz egyenletes, a végeredmény sima és esztétikus. Ezzel elkerülhetjük a kellemetlenségeket, illetve a járólap, csempe sérülését. A burkolólapok lerakása során minden egyes elemet külön-külön pontosan beállítani. Ha nem használunk lapszintező kapukat, könnyen előfordulhatnak apró hibák, néhány milliméteres eltérések. Ez még egy-egy csempe esetében nem jelent túl nagy problémát, de ha szépen fokozatosan mind elcsúszik, az nagy fejfájást tud okozni.
A kapu az elsődleges elem, amit a csempe alá helyezünk úgy, hogy a két egymás mellett elhelyezkedő lap közé kerüljön. A kapu fogja rögzíteni a burkolólapot, és stabilan tartja a helyükön. Ezenfelül szükség lesz még ékre, amit a kapuba illesztünk. Így lehet szoros kapcsolatot létrehozni a járólapok között, biztosíthatjuk, hogy minden elem a kívánt szintben maradjon. Végül pedig ott van a feszítőfogó, amivel az ékek szorosságát állíthatjuk.
Csempézés lépésről lépésre
Ha beszereztük a lapszintező kapukat, a szükséges kiegészítőket, akkor kezdődhetnek az előkészületek. Tiszta, száraz felületet kell kialakítani, amire felvihetjük a csemperagasztót, hogy egyenletesen eloszlassuk. Utána jöhet a csempék elhelyezése és a lapszintező kapuk berakása a csempe széléhez.
Az ékek ezt követően jönnek, amelyeket szintén rögzíteni kell. Ezt folytatjuk, amíg az összes csempe fel nem kerül. Megvárjuk a csemperagasztó száradását, utána eltávolíthatjuk a lapszintező kapukat és az ékeket. Elég hozzá az ékek tetejét finoman megütni egy kalapáccsal, ami könnyedén letörik.
Megpróbálhatjuk szakember nélkül?
A burkolás nem egy egyszerű feladat, de nem lehetetlen. Szükség lesz az alapos felkészülésre, illetve egy részletes útmutatóra. Haladjunk lassan, lépésről lépésre, hogy ne kelljen utólag korrigálni vagy a végén hibákat felfedezni. Minőségi eszközökkel, kiegészítőkkel a munka gyorsabb, illetve sokat spórolhatunk is így.
Idén már ötödik alkalommal rendezték meg Az Év Szaloncukra versenyt, amin az összes hazai szaloncukrokat gyártó cukrászda és gyártó szaloncukrai ringbe szállhattak.
Az előadások több mint negyede a Paks II. atomerőmű-projekttel foglalkozott a Budapesten megrendezett Nukleáris Technikai Szimpóziumon.