Az elmúlt évben 2020-hoz képest 3 százalékkal nőtt a kereskedelmi forgalom, így meghaladta a 2019-es, vagyis a járvány előtti szintet is – tájékoztatott Vámos György, az Országos Kereskedelmi Szövetség főtitkára.
Vámos György közölte: a kerekedelmi forgalom ősztől 5–6 százalékos növekedést mutatott a megelőző évhez képest, az ünnepi időszakot megelőzően soha nem látott sorok álltak az áruházak pénztárainál. A korábbi rendkívül dinamikus, évi 30–40 százalékos növekedéshez képest 2020-ban és 2021-ben kisebb ütemben 20–25 százalékkal bővült az online kereskedelem, vagyis a webáruházak forgalma, amely a teljes kereskedelmi forgalom 10–12 százalékát jelenti.
A főtitkár felhívta a figyelmet arra, hogy webáruházi vásárlás esetén a vevőt 14 napos indoklás nélküli elállási jog illeti meg, vagyis a kereskedő ezen időszak alatt köteles visszavenni a terméket.
A leértékeléssel történő trükközést akadályozza meg az a májustól érvényes intézkedés, amely szerint a leértékelt árnak az azt megelőző 30 nap legalacsonyabb ára lehet a kiindulópontja. Nem lehet tehát a jövőben úgy leértékelni egy árut, hogy a leértékelés előtt egy nappal felemelik az árát és ahhoz képest adnak kedvezményt.
A kormányzati intézkedések, az adóvisszatérítés, a 13. havi nyugdíj és a minimálbér-emelés februárban 900 milliárd forint pluszjövedelmet jelentenek a háztartásoknak, ami meg fog látszani a kereskedelmi forgalomban is – prognosztizálta a főtitkár. (MTI)
Jeong Kwan szeptember 25-én 15:00-17:30 között tart előadást a templomi konyha művészetéről, az egészségmegőrzésről és szót ejt a fenntarthatóság fontosságáról is.
Minden akadály elhárult a Paks II. beruházás megvalósítása elől, és minden feltétel adott ahhoz, hogy az építkezés megfelelő ütemben haladjon – mondta Alekszej Lihacsov, a Roszatom vezérigazgatója.