A füzetek mellé a laptop is felkerült a bevásárlólistára

2021. 08. 21., 15:00

A világ megváltozott, már nem lehet többé csak a könyvekre és a füzetekre támaszkodni, a diákoknak digitális eszközökre is szükségük van.

Nehéz év van mögöttünk, és az iskolakezdés minden évben jelentősen megterheli a családi kasszát. Be kell szerezni a tanszereket, füzeteket, ha elsős kisdiákról beszélünk még hosszabb a lista: tolltartó, iskolatáska, tornacipő, ceruza-, festék-, ecsetkészlet és még hosszasan lehet sorolni.

A pandémiás helyzetben a hagyományos oktatási eszközök mellett a laptopok is felkerültek a listára. Sokan próbálták a rendelkezésre álló laptopokkal megoldani a kialakult helyzetet, de a home office és a digitális oktatás gyakran kihívások elé állította a szülőket, nem beszélve azokról a családokról, ahol több gyermek is van.

Szakértők tapasztalatai alapján a pánik és a roham már a vírushelyzet legelejétől tapintható volt. Tavaly márciusban az érdeklődés már a többszöröse volt a megszokottnak. A vásárlók jelentős részét a home office céllal keresők tették ki, az iskolások körül nagy volt a bizonytalanság. Amíg egy munkaeszköz nélkülözhetetlen, addig a tanulás segédeszközei nem mindig fértek bele olyan egyszerűen egy-egy nehéz helyzetbe került család költségvetésébe.

Népszerűek a felújított laptopok

A felújított laptopok nagy segítséget jelenthetnek a családoknak, ugyanis töredék áron tudnak magas minőségű, strapabíró laptopot vagy PC-t vásárolni. Egyre nagyobb népszerűségnek örvend a felújított laptopok piaca, nem hiába. Egy felújított prémium kategóriás laptop vásárlásával akár 75 százalékot is spórolhatunk egy újhoz viszonyítva.

„A felújított laptopok nem az apróhirdetésekből ismert agyonhasznált eszközök, hanem prémium üzleti laptopok, pc-k, amelyek kimondottan időtállóak, munkára, 8-10 éves időszakra tervezett gépek. Napi 8-24 órás munkavégzéshez készültek. A Furbify felújított gépei többnyire nyugat-európai bankok és nagyvállalatok 1-3 évet használt, hibátlan állapotú márkás gépei, amelyeket lecserélnek vadonatújakra a lízingcégnél” – hangsúlyozta Tóth Péter, a Furbify laptop szakértője.

Az iskola szeptembertől a hagyományos módon folytatódik, de az offline oktatásban sem lehet már elhanyagolni a laptopokat, a megkérdezett tanárok egybehangzó véleménye is az, hogy folyamatosan nőni fog a szerepük. A digitalizáció a civilizációnk része és a versenyképesség kulcsa. Még nincs igazán kiforrott kultúrája hazánkban a digitális oktatásnak, fejlődnie kell, de nagy potenciál rejlik benne.

A vírushelyzet alatt egyes zeneiskolák például képesek voltak a teljes tanévet digitális oktatáson keresztül sikeresen menedzselni. Számos minőségi, digitális tananyag érhető el online, amely kifejezetten elősegíti az új ismeretek elmélyülését. Vannak középiskolák, ahol a dolgozatok, házifeladatok egy részét továbbra is online kell beadni. Egyre népszerűbb már a középiskolások között is, hogy nem füzetbe, hanem laptopba jegyzetelnek a diákok.

A főiskolákon, egyetemeken ez teljesen bevett dolog. Nagyon hasznos platformként tud szolgálni, mint több füzet egyben, minden egyhelyen. A távoktatásban is valószínűsíthető, hogy a jövőben is kiemelt szerepe marad a digitális oktatásnak.

Azonban fontos hangsúlyozni a megfelelő edukációt, a tanulókat meg kell tanítani helyesen és felelősségteljesen kezelni a számítógépet, ebben nagy szerep hárul a szülőkre is. Vannak útvesztők, de ezeket ki kell küszöbölni. Érdemes minél korábban felkészíteni a gyermeket a gépek használatára és felsőtől, ha van rád mód, már saját laptopot biztosítani számára, hiszen ez a jövő.

Készlethiány is lehet szeptemberben

„Tavaly a vírushelyzet alatt hirtelen készlethiány lépett fel. Globális trendekről beszélhetünk, amely a legfelsőbb beszerzési forrásoktól gyűrűzött tovább egészen a hazai lakosságig. A nagy cégek ebben az időszakban kivártak a géppark-frissítéssel, ezért csökkent a felújítható eszközök száma a piacon. Ezzel párhuzamosan a vállalatok, amelyeknél megnőtt a home-office igénye, elkezdték felvásárolni az új és felújított számítógépeket saját alkalmazottaik számára, ezzel is hiányt és áremelkedést teremtve a szektorban” – emelte ki Tóth Péter.

Bár az árak növekedése most kissé mérséklődött, túl jó kilátásokról nem beszélhetünk. Az előző időszakokhoz hasonlóan bármikor újra kialakulhat nagyobb készlethiány, árcsökkenésre várakozni pedig jelenleg nem tűnik reális dolognak.

Olykor a szülők azt gondolják, hogy a lehető legolcsóbb új gép is megfelelő lesz a tanulásra, azonban ez csalódáshoz vezethet.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2024. 03. 05., 13:10
Cégcsoportunk már 35 éve van a HR piacon, ahol sokoldalú szolgáltatóként igyekszünk helytállni. Szeretném, ha legalább még ennyi ideig sikeresen tudna működni a cég – mondta az Üzletem.hu-nak Ifj. Vida Péter, a Viapan Group Managing Directora.
2024-03-28 09:10:00
2024. januárban a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 605 100, a kedvezmények figyelembevételével számolt nettó átlagkereset 416 600 forint volt; az előbbi mediánértéke 493 700, az utóbbié 341 700 forintra rúgott – tájékoztatott a statisztikai hivatal.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

A digitális technológiák kapcsán jelenleg két uniós rendelet is fontos: az egyik a digitális szolgáltatásokról, a másik a mesterséges intelligencia felhasználásának korlátozásáról szól. Sokáig azt hittük, az óriási tech vállalatok túl nagyra nőttek ahhoz, hogy meg lehessen regulázni a működésüket, Európában azonban – úgy tűnik – mégis sikerül rendeleti keretek közé szorítani, hogy mit tehet vagy épp' nem tehet meg a Facebook, a Snapchat, a TikTok és például a Google kereső. Dr. Baracsi Katalin internetjogász ebben az epizódban átfogó képed ad mind a digitális piacokat, mind pedig a mesterséges intelligencia felhasználását szabályozó uniós rendeletről.
2024. 03. 04., 13:25
epizód: 2024 / 5   |   hossz: 25:08
A home office elterjedésével és a munkához való viszonyunk változásával átalakult a hozzáállásunk az öltözködéshez, pedig a „business look” törvényei állandók, ahogy a kapcsolatépítésben betöltött szerepe is. Frank Patrícia stylist, stílus- és színtanácsadó szerint bár a formális öltözködés megőrizte a jelentőségét jó néhány – például pénzügyi és jogi – területen, a kreatívabb üzletágakban mostanra inkább egyfajta laza elegancia érvényesül. Ebben az esetben sem mindegy viszont, hogy milyen hatást váltunk ki a potenciális partnerünkből vagy munkáltatónkból a kritikusan fontos első hét másodpercben. Nagy üzletek és karrierek torpanhatnak meg, egyébként jól betartható, csak éppen nem túl közismert megjelenési szabályok figyelmen kívül hagyása miatt. Te ne kövesd el ugyanezt a hibát – Frank Patrícia itt segít!
A globális kutatás eredményeinek év eleji kihirdetése után a PwC nemrég bemutatta a hazai Vezérigazgatói Felmérés adatait is. A számok alapján a magyar cégvezetők optimistábbak a gazdasági kilátásokat illetően, mint külföldi kollégáik, ám árnyalja a képet, hogy saját cégük árbevételére már nem feltétlenül jósolnak növekedést 2024-re. Az olyan kitettségek kapcsán, mint az infláció, a szakképzett munkaerő hiánya vagy akár a klímaváltozás, szintén derűlátóbbnak tűnnek a hazai cégvezetők, igaz, vannak aggodalmak, de izgalmas jóslatok is, például az új technológiai vívmányok bevezetése kapcsán, amelyek mellett nem lehet szó nélkül elmenni. Nem is tesszük: a BizniszPluszban a PwC Hungary szakértőjével, Mezei Szabolccsal elemezzük a legtanulságosabb számokat.

  NÉPSZERŰ HÍREK

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS