A füzetek mellé a laptop is felkerült a bevásárlólistára

2021. 08. 21., 15:00

A világ megváltozott, már nem lehet többé csak a könyvekre és a füzetekre támaszkodni, a diákoknak digitális eszközökre is szükségük van.

Nehéz év van mögöttünk, és az iskolakezdés minden évben jelentősen megterheli a családi kasszát. Be kell szerezni a tanszereket, füzeteket, ha elsős kisdiákról beszélünk még hosszabb a lista: tolltartó, iskolatáska, tornacipő, ceruza-, festék-, ecsetkészlet és még hosszasan lehet sorolni.

A pandémiás helyzetben a hagyományos oktatási eszközök mellett a laptopok is felkerültek a listára. Sokan próbálták a rendelkezésre álló laptopokkal megoldani a kialakult helyzetet, de a home office és a digitális oktatás gyakran kihívások elé állította a szülőket, nem beszélve azokról a családokról, ahol több gyermek is van.

Szakértők tapasztalatai alapján a pánik és a roham már a vírushelyzet legelejétől tapintható volt. Tavaly márciusban az érdeklődés már a többszöröse volt a megszokottnak. A vásárlók jelentős részét a home office céllal keresők tették ki, az iskolások körül nagy volt a bizonytalanság. Amíg egy munkaeszköz nélkülözhetetlen, addig a tanulás segédeszközei nem mindig fértek bele olyan egyszerűen egy-egy nehéz helyzetbe került család költségvetésébe.

Népszerűek a felújított laptopok

A felújított laptopok nagy segítséget jelenthetnek a családoknak, ugyanis töredék áron tudnak magas minőségű, strapabíró laptopot vagy PC-t vásárolni. Egyre nagyobb népszerűségnek örvend a felújított laptopok piaca, nem hiába. Egy felújított prémium kategóriás laptop vásárlásával akár 75 százalékot is spórolhatunk egy újhoz viszonyítva.

„A felújított laptopok nem az apróhirdetésekből ismert agyonhasznált eszközök, hanem prémium üzleti laptopok, pc-k, amelyek kimondottan időtállóak, munkára, 8-10 éves időszakra tervezett gépek. Napi 8-24 órás munkavégzéshez készültek. A Furbify felújított gépei többnyire nyugat-európai bankok és nagyvállalatok 1-3 évet használt, hibátlan állapotú márkás gépei, amelyeket lecserélnek vadonatújakra a lízingcégnél” – hangsúlyozta Tóth Péter, a Furbify laptop szakértője.

Az iskola szeptembertől a hagyományos módon folytatódik, de az offline oktatásban sem lehet már elhanyagolni a laptopokat, a megkérdezett tanárok egybehangzó véleménye is az, hogy folyamatosan nőni fog a szerepük. A digitalizáció a civilizációnk része és a versenyképesség kulcsa. Még nincs igazán kiforrott kultúrája hazánkban a digitális oktatásnak, fejlődnie kell, de nagy potenciál rejlik benne.

A vírushelyzet alatt egyes zeneiskolák például képesek voltak a teljes tanévet digitális oktatáson keresztül sikeresen menedzselni. Számos minőségi, digitális tananyag érhető el online, amely kifejezetten elősegíti az új ismeretek elmélyülését. Vannak középiskolák, ahol a dolgozatok, házifeladatok egy részét továbbra is online kell beadni. Egyre népszerűbb már a középiskolások között is, hogy nem füzetbe, hanem laptopba jegyzetelnek a diákok.

A főiskolákon, egyetemeken ez teljesen bevett dolog. Nagyon hasznos platformként tud szolgálni, mint több füzet egyben, minden egyhelyen. A távoktatásban is valószínűsíthető, hogy a jövőben is kiemelt szerepe marad a digitális oktatásnak.

Azonban fontos hangsúlyozni a megfelelő edukációt, a tanulókat meg kell tanítani helyesen és felelősségteljesen kezelni a számítógépet, ebben nagy szerep hárul a szülőkre is. Vannak útvesztők, de ezeket ki kell küszöbölni. Érdemes minél korábban felkészíteni a gyermeket a gépek használatára és felsőtől, ha van rád mód, már saját laptopot biztosítani számára, hiszen ez a jövő.

Készlethiány is lehet szeptemberben

„Tavaly a vírushelyzet alatt hirtelen készlethiány lépett fel. Globális trendekről beszélhetünk, amely a legfelsőbb beszerzési forrásoktól gyűrűzött tovább egészen a hazai lakosságig. A nagy cégek ebben az időszakban kivártak a géppark-frissítéssel, ezért csökkent a felújítható eszközök száma a piacon. Ezzel párhuzamosan a vállalatok, amelyeknél megnőtt a home-office igénye, elkezdték felvásárolni az új és felújított számítógépeket saját alkalmazottaik számára, ezzel is hiányt és áremelkedést teremtve a szektorban” – emelte ki Tóth Péter.

Bár az árak növekedése most kissé mérséklődött, túl jó kilátásokról nem beszélhetünk. Az előző időszakokhoz hasonlóan bármikor újra kialakulhat nagyobb készlethiány, árcsökkenésre várakozni pedig jelenleg nem tűnik reális dolognak.

Olykor a szülők azt gondolják, hogy a lehető legolcsóbb új gép is megfelelő lesz a tanulásra, azonban ez csalódáshoz vezethet.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2024-10-15 23:15:00
Összesen 2,8 milliárd forintnyi vissza nem térítendő forrásra pályázhat október 15-étől országszerte 2800 vidéki, egész évben nyitva tartó büfé. Az üzletenként egymillió forintos támogatást konyhatechnológiai és a mindennapi működéshez szükséges kisebb eszközök, készletek beszerzésére fordíthatják, de felhasználhatják energiahatékony és gazdaságos üzemelést támogató fejlesztésekre, vagy nagyobb beruházásokhoz is. Pályázni november 30-ig lehet – hívja fel a figyelmet a Magyar Turisztikai Ügynökség.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a neobankok és a nemzetközi trendek azt erősítik, hogy a mikro-, kis- és középvállalkozások vezetői ne pénzügyi operatív teendőkbe öljék a drága idejüket ahelyett, amihez igazán értenek, az ehhez szükség digitális megoldások hazánkban még nem vagy csak ritkán hozzáférhetőek. Lemák Gábor, a FinTechShow-t szervező FinTech Group társalapítója ezért tartja fontosnak, hogy a rendezvényükön megvizsgálhatják: ki, hogyan és mit tehet azért, hogy a mikrovállalkozások és kkv-k pénzügyei sokkal egyszerűbben intézhetőek legyenek. Rá is mutatott néhány olyan digitális gyakorlatra, ami kellően jövőbe mutató ahhoz, hogy a hazai vállalkozások is alkalmazzák végre.
A vendéglátóipari vezetők részéről a feladatok delegálásának hiánya az egyik legsúlyosabb probléma, ami miatt nehezen áll talpra az ágazat a COVID utáni években. Továbbra is érezteti hatását, hogy a pandémia szétverte a jól kialakult szakmai közösségeket, a vendéglátósok már nem vagy alig járnak össze eszmecserére és a tudás átadására, amiből pedig kölcsönösen, mindenki profitálhatna. Persze erre a helyzetre is van megoldás: hozzá kell látni a céges mikroközösségek, aztán a nagyobb együttműködések felépítéséhez – osztotta meg a BizniszPlusz csatornával Gréczi Szilárd, a Skill Trade operatív és projektmenedzsere.
A legtöbb munkavállaló nem díjazná, ha a home office határait szűkebbre szabná a munkahelyük, de a felük csak emiatt azért nem mondana fel – legalábbis rögtön. A cégek nem kapkodnak a keretek módosításával, amit valószínűleg jól tesznek, pedig az alkalmazottakat aligha érné váratlanul. Milyen arányban morzsolódnának le a dolgozók a távmunka elvételével? Milyen előnyeit és hátrányait érzik a pandémiából örökölt gyakorlatnak napjainkban? A Profession.hu felmérte, Dencső Blanka piackutatási és üzletfejlesztési szakértő pedig összefoglalta, mire érdemes számítani home office fronton a közeljövőben.

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS