Új vezető a Roche budapesti irodájának élén

2021. 01. 15., 18:00

Tapasztalt vezető váltja a karrierjét Németországban folytató Eve Badert, a Roche Szolgáltató (Európa) Kft. december végén távozó ügyvezetőjét: Martin Kikstein a globális gyógyszeripari vállalatcsoport távolkeleti szolgáltatóközpontjának éléről tér vissza a magyar fővárosba.

Megismerte és megkedvelte Budapestet az öt évvel ezelőtt itt eltöltött tíz hónap alatt Martin Kikstein, aki a globális Roche-csoport három szolgáltatóközpontja közül az éppen megnyílt malajziai kedvéért költözött akkor Kuala Lumpurba.

A távol-keleti és a csendes-óceáni térség 17 országát kiszolgáló RSS APAC (Roche Services and Solutions, Asia and Pacific) ügyvezetőjeként elévülhetetlen érdemei voltak a jelenleg már 750 főt foglalkoztató szervezeti egység felépítésében, sokszínű szervezeti kultúrájának megalapozásában – olyannyira, hogy a központ 2020-ban elnyerte a Kincentric Legjobb Munkahely Díját Malajziában.

„Olyan érzés, mintha hazaérkeznék Budapestre, ugyanakkor azzal is tisztában vagyok, hogy az elődöm milyen magasra helyezte a lécet, amiért őt és a teljes magyarországi csapatot elismerés illeti” – mondta kinevezése kapcsán Martin Kikstein.

Eve Bader 2017 óta irányította a Roche budapesti irodáját, amely az évek során folyamatosan új szolgáltatásokkal egészítette ki portfólióját. A több mint 20 éves tapasztalattal rendelkező szakember vezetése alatt a cég hatalmas változásokon ment keresztül: a kollégák elkötelezettsége számottevően megnőtt, a fluktuáció pedig jelentős mértékben visszaesett. Eközben 900-ról 1200 főre bővült a 31 különböző nemzetiséget és számos női vezetőt felvonultató csapat, amely tavaly nyáron a Nordic Light Trio legújabb irodaházába költözött.

A karrierjét a cégcsoporton belül, a Roche németországi gyógyszerrészlegének pénzügyi vezetőjeként folytató Eve Bader szenvedélyes, figyelmes és újító vezetői stílusát egyébként nem csupán házon belül ismerik el: 2020-ban ő érdemelte ki a Nemzeti Befektetési Ügynökség (HIPA) Év Menedzsere díját.

A tavalyi év végén távozó Eve Bader helyébe lépő Martin Kikstein komoly, több mint két évtizedes vezetői tapasztalattal rendelkezik. Mielőtt 2011-ben csatlakozott volna a Roche globális közösségéhez, a német szakember 13 évet töltött el az IBM-nél, előbb pénzügyi területen, majd a nemzetközi beszerzésekkel foglalkozó részlegen. Hisz a sokszínűségben és a befogadásban, valamint abban, hogy a nyitottságra és együttműködésre építő vállalati kultúra, amelyben mindenki megbecsültnek érzi magát, a legjobb közeg ahhoz, hogy mindenki a legteljesebben tudja kibontakoztatni képességeit.

Martin Kikstein leszögezte: a Roche budapesti irodájának továbbra is kulcsszerepet kell vállalnia a cégcsoport nemzetközi szervezetében zajló fejlesztések támogatásában.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2024-09-19 19:19:00
Az ingatlanbiztosítások általában tartalmaznak alapfedezetet árvízkárokra, de érdemes kiegészítő biztosításokat is kötni ingóságok és egyéb eszközök védelmére; az ártéri vagy belvízkárokra a biztosítók jellemzően nem nyújtanak fedezetet – hívja fel a figyelmet a Netrisk.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

A vendéglátóipari vezetők részéről a feladatok delegálásának hiánya az egyik legsúlyosabb probléma, ami miatt nehezen áll talpra az ágazat a COVID utáni években. Továbbra is érezteti hatását, hogy a pandémia szétverte a jól kialakult szakmai közösségeket, a vendéglátósok már nem vagy alig járnak össze eszmecserére és a tudás átadására, amiből pedig kölcsönösen, mindenki profitálhatna. Persze erre a helyzetre is van megoldás: hozzá kell látni a céges mikroközösségek, aztán a nagyobb együttműködések felépítéséhez – osztotta meg a BizniszPlusz csatornával Gréczi Szilárd, a Skill Trade operatív és projektmenedzsere.
A legtöbb munkavállaló nem díjazná, ha a home office határait szűkebbre szabná a munkahelyük, de a felük csak emiatt azért nem mondana fel – legalábbis rögtön. A cégek nem kapkodnak a keretek módosításával, amit valószínűleg jól tesznek, pedig az alkalmazottakat aligha érné váratlanul. Milyen arányban morzsolódnának le a dolgozók a távmunka elvételével? Milyen előnyeit és hátrányait érzik a pandémiából örökölt gyakorlatnak napjainkban? A Profession.hu felmérte, Dencső Blanka piackutatási és üzletfejlesztési szakértő pedig összefoglalta, mire érdemes számítani home office fronton a közeljövőben.
2024. 08. 16., 22:15
epizód: 2024 / 16   |   hossz: 22:09
Az Edinburgh-i Egyetem magyar docense nem csak azt mesélte el, hogyan vezetett az útja egy hazai egyetemről a tengerentúli Caltech-re, majd Skóciába, hanem azt is, hogy jelenlegi kutatási területe ígéretes jövőképet fest a szív- és érrendszeri betegek hatékonyabb gyógyítása számára. A kémiai és biomérnök tudós egy pakisztáni kollégájával együtt fejlesztett 3D nyomtatással készülő véreret, aminek még az alapanyagát is ők állítják elő, olcsó nyersanyagokból. A forradalmi megoldás véglegesítéséhez nemzetközi együttműködésre is nyitott tudósok szerint a találmányuk egy napon humán betegekbe is beültethető lesz, jelentősen csökkentve a fertőzések veszélyét és gyorsítva a felépülést.

  Rovathírek: GUSTO

A lista nemcsak a borszakma számára remek visszajelzés a jelenlegi borpiaci kínálat minőségét illetően, hanem kiváló iránymutatás az érdeklődő, minőségi borfogyasztásra nyitott fogyasztóknak is.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS

2024. szeptember 16. és 20. között tartják Bécsben a Nemzetközi Atomenergia Ügynökség közgyűlésének 68., éves rendes ülését, amelyet követően 17–18-án tudományos fórumot is tartanak az élelmezésbiztonságról.