A Revolut magyar vezetőjét igazolta le az MBH Bank

A Revolut magyar vezetőjét igazolta le az MBH Bank
2025. 02. 10., 12:20

Február 10-től Léder Tamás, a Revolut Magyarország leköszönő országigazgatója vezeti az MBH Bank új digitális üzleti területét a lakossági üzletágon belül.

A szakember felügyelete alatt a lakossági üzletfejlesztési területen létrejövő, új Digitális Üzleti Kompetenciák terület felel többek között az MBH Bank digitális stratégiájához kapcsolódó üzleti célok kialakításáért és megvalósításáért, a digitális csatornák fejlesztési irányainak üzleti meghatározásáért, és az omnichannel működés alapjainak erősítéséért.

„Nagyon örülünk, hogy Tamás új vezetőként csatlakozik az MBH Bankhoz. Biztosak vagyunk benne, hogy szemléletmódja és digitális banki területen szerzett széleskörű tapasztalatai nagymértékben hozzá fognak járulni ahhoz, hogy digitális csatornáink és képességeink vonatkozásában szintet lépjünk, és ezt a digitális ügyfélélmény tekintetében ügyfeleink is mielőbb megtapasztalhassák” – mondta el Ginzer Ildikó, az MBH Bank sztenderd kiszolgálásért felelős üzleti vezérigazgató-helyettese.

Léder Tamás a Budapesti Corvinus Egyetemen végzett közgazdászként 2014-ben, majd a Corvinus és a Bankárképző duális képzésén szerzett posztgraduális végzettséget bankmenedzsment szakirányon. Ezt követően külföldi és hazai kereskedelmi bankoknál digitalizációs és fintech témakörökben dolgozott stratégiai és partnerkapcsolati pozíciókban. 2020-tól a Magyar Nemzeti Bank digitalizációs szabályozáspolitikai főosztályt vezette, innen csatlakozott a Revoluthoz magyarországi ügyvezető igazgatónak 2022. januárjától. Munkája mellett rendszeres óraadó hazai egyetemeken fintech témakörben.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2025-03-21 19:10:00
Az Agroinform.hu legfrissebb felmérése szerint a legtöbben továbbra is elsősorban rekreációs tevékenységként tekintenek a kiskert gondozására, azonban a zöldség- és gyümölcsárak újbóli emelkedése miatt a hobbikertészek 70 százaléka számára anyagilag is fontos szerepe van a saját célra történő termelésnek.
2025-03-21 14:15:00
Az Európai Bizottság közzétette a fenntarthatósági, adózási és beruházási szabályozások egyszerűsítésére vonatkozó javaslatcsomagját. Az Omnibus célja egy olyan kedvezőbb üzleti környezet megteremtése, ami támogatja a vállalatok növekedését, innovációját és a munkahelyteremtést. Hatálybalépését követően a javaslatcsomag intézkedései jelentősen növelhetik az uniós cégek versenyképességét.

  Rovathírek: HIPA

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.
A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS