Új nyomtatványok az ONYA felületen

2022. 02. 06., 12:12

Az Online Nyomtatványkitöltő Alkalmazásban (ONYA) már a 2101 és 2201 számú (bevallás az egyes adókötelezettségekről az államháztartással szemben a 2021. és 2022. évre), a TAONY (társaságiadó-bevallást helyettesítő nyilatkozat) és a SPORTBEJ (bejelentés a látvány-csapatsport támogatásáról a Tao. tv. 22/C. § alapján) jelű nyomtatványok is kitölthetők – hívta fel a figyelmet az adóhivatal.

A webes alkalmazás használatához nincs szükség külön segédprogramra, ugyanakkor az általános nyomtatványkitöltő (ÁNYK) valamennyi funkcióját biztosítja, sőt, az adózó által feltüntetett és a NAV nyilvántartásában szereplő adatok összevetése is megvalósul, amelyre az ÁNYK használata során nincs lehetőség. Így a nyomtatvány még beküldés előtt korrigálható.

Az ügyintézés az ONYA felületen azért is gyorsabb és egyszerűbb, mert az elektronikus azonosítás után az alkalmazás automatikusan betölti a NAV által ismert adatokat, ezért a felhasználónak már csak a tartalmi adatokat kell beírnia. Különösen igaz ez a TAONY jelű nyomtatványra, ahol a belépés után már csak a nyilatkozat időszakát, és a társaságiadó-bevallást helyettesítő nyilatkozatra vonatkozó jelölést kell megadni, ezt követően a nyilatkozat beküldhető.

Az ONYA a NAV honlapján a főoldalon vagy a Nyomtatványok menüpontban az „Online Nyomtatványkitöltő Alkalmazás” szövegre kattintva, valamint a https://onya.nav.gov.hu linken érhető el. (NAV)

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2025-03-20 15:20:00
Meghaladta a 10 milliárd forintot a sikeresen pályázók számára átutalt támogatások összege a gazdasági társaságok járműflottáinak zöldítését ösztönző kiíráson. Több mint 2300 cég kapott eddig átlagosan 3,8 millió forintot mintegy 2600 tisztán elektromos személyautó, kisteherautó vagy kisbusz megvásárlásához – tájékoztatott az Energiaügyi Minisztérium.
2025-03-20 13:15:50
Az Építési Vállalkozók Országos Szakszövetsége (ÉVOSZ) az Építési és Közlekedési Minisztérium és a Hungexpo Zrt. partnerségével szakmai konferenciát rendez a CONSTRUMA Nemzetközi építőipari szakkiállítás nyitó napján.

  Rovathírek: HIPA

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.
A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS