Bár a közvélemény általában „menekülő útként”, a büntetés elkerüléseként értékeli, a kényszergyógykezelés valójában tényleges szankció – szögezte le Dr. Ujvári Ákos, a Fővárosi Ítélőtábla Büntető Kollégiumának kollégiumvezetője.
A bíróság.hu-n megjelent interjúban a kollégiumvezető bíró elmondta: „a kényszergyógykezelés semmiképpen sem egy formális intézkedés. A végrehajtása az Igazságügyi Megfigyelő és Elmegyógyító Intézetben (IMEI) történik, amely a büntetés-végrehajtási szervezetrendszer része. Falakkal, szögesdróttal, őrtornyokkal körülvéve, állandó felügyelet mellett.”
A kényszergyógykezelés semmilyen előnnyel nem jár, hiszen addig kell fenntartani, amíg az szükséges – hangsúlyozta Dr. Újvári Ákos „Ha tehát valaki az IMEI-be kerül, előfordulhat, hogy tovább marad bent, mintha szabadságvesztést szabtak volna ki rá.”
Ruprecht Lászlóval, a Stílusos Vidéki Éttermiség elnökével beszélgettünk egyebek között arról, miért érdemes ellátogatni szeptember 14-15-én Tatára, a SVÉT legnagyobb rendezvényére.
Instabilnak minősítette a zaporizzsjai atomerőműnél kialakult helyzetet Rafael Grossi, a Nemzetközi Atomenergia Ügynökség főigazgatója, miután szeptember 4-én felkereste a létesítményt, ugyanakkor kifejezte reményét, hogy előrelépés történik az erőmű biztonságának szavatolása terén.