Envision Forum: minden iparágban értéket teremt a digitalizáció

2021. 04. 19., 16:00

Az első olyan év, amikor igazán komolyan vettük a digitalizációt! Milyen értékeket tart meg az üzleti szféra abból a működési modellből, amelyre a pandémia alatt, részben kényszerűségből állt? Hogyan lesz emberi és miként lesz értékes a digitalizáció? Nézze, vagy hallgassa újra a Microsoft Envision Forum 2021 legérdekesebb beszélgetéseit és gondolatait.

A Microsoft Envision Forum 2021 rendezvényt idén több, mint 1500-an követték a digitális térben és jó hír, hogy valamennyi beszélgetés, előadás bármikor visszanézhető. Hallgassa vagy nézze meg újra és ossza meg munkatársaival is; mit gondolnak, mit tapasztaltak meghatározó vállalati, intézményi vezetők a digitalizációról!

2020 volt az az év, amikor mindenki, nemcsak a vállalatok, nemcsak az állam és az önkormányzatok, de mi magánemberek, családtagként és barátként is elkezdtük komolyan venni a digitalizációt. Tavaly számos vállalat és szervezet vitt végbe valóban innovatív dolgokat és ért el valódi előrehaladást – mondta Christopher Mattheisen, a Microsoft Magyarország ügyvezetője.

Mindenütt ott tudtam lenni – mondta Kapitány István, a Shell energiavállalat globális alelnöke, aki hidegkút-ófalui otthonából irányította a vállalatát, mind a 46000 kereskedelmi egységgel, amely félmillió alkalmazottal működik, összesen mintegy nyolcvan országban.

„Az évnek ez a szakasza rendszerint a tervezéssel zajlott. Eddig ez azt jelentette, hogy 10-12 országot látogattam végig, beszélgettem a vezetőkkel, Indonéziától Amerikáig, idén viszont mindenhol ott tudtam lenni. A nagy létszámú értekezletekkel és a visszajelzésekkel, az emberek arcára írt reakciókkal sem volt probléma, hála a Teams-nek” – mondta a Kapitány István, aki azért arra számít, hogy a jövőben ismét utazni fog, de feleannyit: kétszáz helyett már csak száz napot az évből.

Mint mondta, a digitális fejlesztések, különösen a mesterséges intelligencia, olyan területeken is óriásit segít, mint a törzsvásárlóknak szóló ajánlórendszer, vagy éppen a karbonsemleges működés és a költségkontroll – mindezeken a területeken óriásit léptek elő a technológiának köszönhetően.

Adattudósoknak köszönhetjük az személyre szabott vakcinákat, vagy éppen a rák, vagy az autoimmun betegségek elleni terápiát? Dr. Lisziewicz Julianna immunológus komoly reményeket táplál ezirányban, köszönhetően annak, hogy nagy tömegű adatok mesterséges intelligenciára épülő elemzésével vizsgálják a különböző genetikai állományú emberekben megfigyelhető koronavírus-immunválaszokat, kutatásuk óriási jelentőségű a koronavírus elleni küzdelemben.

„Azáltal, hogy genetikai adatokból előre jelezhetők az immunreakciók, eljuthatunk oda, hogy ez a rák és az autoimmun betegségek kezelésében is előbbre visz” – mondta az immunológus, aki szerint óriási kihívás volt, hogy a biológusok és az immunológusok, valamint az informatikusok és az adattudósok szinte meg kellett, hogy tanulják egymás szakmájának alapjait annak érdekében, hogy a felhő alapú rendszerekben a tudományos kutatás szolgálatába állíthassák a technológiát.

„Az informatikusok, adattudósok kellett volna, hogy megértsék a biológiai, immunológiai problémát, bele kellett ásniuk magukat, hiszen e nélkül nem megy a probléma megoldása” – mondta a kutató. 

Hasonlóról számolt be Haraszti Csaba, az Egis törzskönyvezési főosztályának vezetője, cégüknél az AI-t szak szövegek fordítására állították be, amit korábban emberek végeztek, meglehetősen hosszú idő alatt.

„Az informatikusnak meg kell tanulnia gyógyszerészül, de a folyamat végén a vállalat rengeteg kreatív energiát fektethet más, értékteremtő folyamatokba, a szövegek konvertálását pedig elvégzi a technológia. Mindezt helytől és időtől is függetlenül” – mondta a szakember.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2023. 05. 25., 16:55
Hosszú ideje a vállalkozás világában élők is sokat tanulhattak a VOSZ Páholy első három rendezvényén, ahol a résztvevőknek lehetősége van a tanulás mellett egymás és a másik vállalkozás tevékenységének megismerésére. Nagyon készülünk az év további rendezvényeire is – mondta Micski Marianna, a VOSZ Heves vármegyei elnöke a vosz.hu-nak.
2023-06-04 15:17:17
Az MNB értesítette a K&H Biztosító Zrt.-t Minősített Fogyasztóbarát Otthonbiztosítási pályázata pozitív elbírálásáról. Az új konstrukció forgalmazása így akár azonnal indulhat. Ezzel már 12 minősített fogyasztóbarát otthonbiztosítás érhető el a piacon.
2023-06-03 11:48:28
Melyik beszállító ne ismerné a végeláthatatlannak tűnő procedúrát, amíg egy multi céghez bekerül? Sok esetben protekció vagy ismeretség nélkül szinte lehetetlen eljutni az illetékesig. Ezen próbál segíteni egy újonnan indult ingyenes online platform.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

2023. 05. 29., 17:20
epizód: 2023 / 8   |   hossz: 22:26
Az Építési Vállalkozók Országos Szakszövetségének elnökével áttekintettük az építőipar első negyedévi visszaesésének okait, és arra is megkértük, hogy vázolja az ágazat továbbiakban várható sorsát. Bár nem minden szakmabeli járt rosszul az utóbbi időben, „sok pozitívumot nehezen tudna mondani“. Az elnök tisztázta a nemzeti tüzépek körül halmozódó félreértéseket, és azt is elárulta, hogy milyen modern éptőipari megoldásokat kedvelnek az embereket, illetve melyek felfutását reméli.
Dr. Baracsi Katalin internetjogászt az általa cégek kollektívái számára tartott online jogi tréningek kapcsán a legfontosabb, az embereket leginkább aggasztó problémákról kérdeztük. A szakértő maga is meglepőnek tartja, hogy hányszor találkozik olyan emberrel, aki még mindig nincs tisztában az interneten elkövethető bűncselekmények súlyával. Sőt, azzal sem, hogy online egyáltalán lehet bűnt elkövetni. Ha mindez nem lenne elég, azt is viszonylag kevesen tudják, hogy mit tehet meg a céges IT-eszközökkel és a rajta felhalmozódott adatokkal a dolgozó, illetve maga a vállalat. Utóbbi egyébként nem árt, ha jó előre leszögezi, hogy mire lehet használni a céges számítógépet és mire nem.
Ebben az epizódban bebizonyítjuk, hogy szemléletváltással sokkal olajozottabb és jóval jövedelmezőbb szervezetté válhat bármely vállalkozás. A gyengeség szemléletet felváltó erősség szemlélet megváltást jelenthet a cégeknek, akik olyan erőforrástömegre bukkannak meglévő kollektívájukban, amire jó eséllyel nem is számítottak. Arról, hogy vezetőképzéssel, csapatépítéssel és mindezek tudományosan megalapozott stratégiáival hogyan lehet sikerre ítélni egy üzletet, az [eureka] Consulting and Games fehérgalléros ügyfélkörrel dolgozó üzleti tanácsadó cég társalapítójával, Bódi Gabriellával beszélgettünk.

  NÉPSZERŰ HÍREK

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS