A szállodaipar sem kerülheti el a digitalizációt az okosvárosok és okosépületek korában. A vendégek nem csak a látvány miatt várnak lenyűgöző élményt.
Egyre több hotelbe lehet mobilalkalmazással becsekkolni, lassan megszokottnak számít a szobafunkciók hangvezérlése, egyes országokban már felváltotta a szobakulcsot a biometrikus azonosítás – írja a Computerworld.
„A legégetőbb problémák egyike, hogy a szállodák többségében különálló rendszerek találhatók, amelyek nem osztják meg egymással az információkat. Minden rendszerre külön kivitelező van, a szakágak rendkívül specializáltak, így kevés az olyan gyártó, aki egy kézben tudja összefogni az összes rendszert” – mondta Kapitor György, a villamos tervezéssel foglalkozó Zone-Plan Kft. ügyvezető igazgatója.
Szakemberek szerint öt-tíz éven belül Magyarországon is elterjedhetnek a komplex hotelmegoldások, addig azonban még sok területen kell fejlődnie a piacnak. Nálunk, legalábbis a magasabb kategóriájú szállodákban nem merül fel a robotizálás igénye, állítja Szenáki János, a Hilton Budapest City műszaki igazgatója.
Egyelőre inkább a szállodán belüli komfortszolgáltatások felé mozdul el a hazai piac. Öt éven belül olyan szállodai alkalmazások lesznek elérhetők, amelyekkel információkat kaphatunk a szálláshelyről, különféle belső szolgáltatásokat érhetünk el, vezérelhetjük a szobai funkciókat, és taxit rendelhetünk.
A technológiai lépésekre készülve több felújítás alatt álló szállodában már most úgy építik ki a villamos- és épületautomatikai hálózatot, hogy a mobilapplikációs rendszer később szoftveresen vagy minimális hardveres átalakításokkal együtt tudjon működni az épületfelügyelettel.
Bormarketing stratégia, zérótolerancia, eredetvédelem, generációváltás, szőlőtermesztés és klímavédelem, kóstolós masterclassok március 3-án, a 11. Borkonferencián.
A szén-dioxid-mentesen előállított áram túlnyomó többségét tavaly is a Paksi Atomerőműben termelték meg. Az elmúlt 10 évben a hazai villamosenergia-fogyasztás átlagosan évi 1,28 százalékkal növekedett.