Közel 12 milliárdért igényelték a Zöld Otthon lakáshitelt a K&H-nál

2022. 03. 01., 14:08

Jelentős az érdeklődés a K&H-nál a szuperhitel iránt, amelyet az energiatakarékos új lakások vásárlására, építésére lehet igényelni rendkívül kedvezményes kamatozással – tájékoztatott a pénzintézet.

A tavaly október óta elérhető K&H NHP Zöld Otthon lakáshitelből három hónap alatt összesen 12 milliárd forint értékben igényeltek az ügyfelek és közel 2,9 milliárd forintot már folyósítottak is. Az átlagos hitelösszeg 18 millió forintot tett ki. Történelmi csúcsot ért el 2021-ben a magyar lakáshitelpiac, összesen több mint 1300 milliárd forint értékű szerződés köttetett, amire korábban még nem volt példa – ez 2020-hoz képes 40 százalékos, 2019-hez viszonyítva 43 százalékos emelkedésnek felel meg.

„A rekorderedmény várható volt az évközbeni számok láttán, igaz, a felpörgő infláció miatt a Magyar Nemzeti Bank által tavaly nyáron elindított kamatemelési sorozat a lakáshitelpiacon is megjelent. A növekvő kamatkörnyezetben pedig felértékelődnek a kedvezményes kamatozású konstrukciók. Így a Magyar Nemzeti Bank Zöld Otthon Programja keretében októbertől elérhető Zöld Otthon lakáshitel is. A rendkívüli kedvezményes lakáshitel kamata mindössze 2,5 százalék, amely még a szintén alacsony kamatozású CSOK-os kölcsönök 3 százalékos szintjénél is kedvezőbb” – mondta Árva András, a K&H lakossági szegmensért felelős marketingvezetője.

Nem véletlen, hogy nagy igény mutatkozik a Zöld Otthon lakáshitelre. Tavaly október és december vége között összesen közel 12 milliárd értékben igényeltek ilyen lakáshitelt a K&H-tól. A kérelmek egy része még elbírálás alatt van, de 2,9 milliárd forintott már folyósított a pénzintézet. Egy-egy Zöld Otthon lakáshitel átlagos összege 18 millió forintot tesz ki, ez közel 40 százalékkal haladja meg a sima lakáshitelekre jellemző 13 millió forintos összeget.

A K&H összeállítása szerint egy 25 éves futamidejű, 18 millió forintos zöldlakáshitel esetében a havi törlesztőrészlet 81 ezer forint alatt marad. Azonos futamidő, de 25 millió forintos, illetve 35 millió és 50 millió hitelösszeg esetén a havi törlesztés 112 ezer, 157 ezer, valamint 227 ezer forintra jön ki.

„A Zöld Otthon lakáshitel előnye, hogy az államilag támogatott konstrukciókkal ellentétben bárki igényelheti, nincsen például gyerekszámhoz kötve a hitelfelvétel. Ugyanakkor az arra jogosultak kiegészíthetik CSOK-os konstrukciókkal az összeget” – tette hozzá a K&H szakembere.

Arra is felhívta a figyelmet, hogy a Zöld Otthon lakáshitelt kizárólag olyan új lakás vásárlására vagy építésére lehet igényelni, amelynek a maximális, úgynevezett primerenergia-felhasználása négyzetméterenként évente 90 kWh, ami a jelenleg érvényes lakóingatlan-besorolásokat nézve a BB kategóriába, vagyis az egyik legtakarékosabb osztályba esik.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2024. 04. 16., 09:10
Kötelezővé teheti a munkáltató a túlórát? Van beleszólása a munkavállalónak a kötelező túlóra elrendelésébe? Megtagadhatja a munkavállaló a túlórázást vagy minden esetben köteles eleget tenni a munkáltató ilyen irányú utasításának? A kérdésekre dr. Kocsis Gergely ügyvéd válaszol.
2024-04-19 20:10:18
A 2023-2027. közötti időszakra vonatkozó, magyar Közös Agrárpolitika Stratégiai Tervvel összefüggő információk megújult formában új honlapon, a kap.gov.hu oldalon érhetőek el.
2024-04-19 17:10:00
A kutatás-fejlesztés nyomán létrejövő szellemi alkotások hatékony védelmének és hasznosításának elősegítése a célja a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala és a HUN-REN Magyar Kutatási Hálózat megújított együttműködésének.
2024-04-19 16:10:00
Az Országos Atomenergia Hivatal elindította Instagram oldalát, amelynek célja az ismeretterjesztés: rövid, szórakoztató posztok formájában mutatja be az atomenergia és annak békés célú alkalmazásához kapcsolódó érdekességeket elsősorban a diákoknak, illetve mindenkinek, aki az atomenergia iránt érdeklődik.
2024-04-19 14:10:00
Április 18-án este tartották Siemens Media Award 2024 hazai díjátadóját, amelyen a technológia területén különösen magas színvonalon alkotó újságírók, illetve tartalomkészítők munkáját ismerték el.
2024-04-19 13:10:00
A cégbírósági eljárások száma is csökkent, de a cégalapítási kedv 30 százalékkal elmaradt márciusban az előző hónaphoz képest – derül ki az Opten összesítéséből.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Újabb különleges hazai vállalkozás, az Ország Söre szavazást alapító Beerselection mutatkozik be a csatornán. A budapesti sörszaküzletbe hetente több tucatnyi újdonság érkezik, köztük akár olyan különlegességekkel, amelyekből egyszerre csak pár darab érhető el az egész országban. A sörkultúra hazai terjesztése fontos küldetés a tulajdonosoknak, hiszen akár 800-féle sörstílus létezik, miközben a legtöbb ember egyedül a lágert ismeri fel. A magyar sörrajongók által idén összeállított recept sorsáról, a kissé elhasznált „kézműves” kifejezés mögötti igazságról, illetve arról, hogy miért érdemes szaküzletben venni a sört a nagy áruházak helyett, Bárkai Péter mesél a BeerSelectiontől. Az ügyvezető persze igazságot tesz az örök, csapolt, palackozott, vagy dobozos kérdésben is...
Az egészségpénztári befizetések ugyan nem a legelsők a fontossági sorrendben, amire félre akarunk tenni, de előkelő helyre kúsztak fel az utóbbi években Magyarországon. Annak ellenére, hogy milyen kedvező – és a közhiedelemmel ellentétben elérhető – megoldásokat nyújtanak a magáncélú megtakarítások, a magyar társadalom iszonyatos összeget fizet ki zsebből a magánegészségügyben. Dr. Kravalik Gábor, az Önkéntes Pénztárak Országos Szövetségének elnöke az ÖPOSZ legutóbbi közvélemény-kutatási eredményei nyomán vázolja honfitársaink hozzáállását a kérdéshez és egyértelmű választ ad rá, hogy hogyan járhatnánk jobban, ha tudatosabban tennénk félre. Fontos: akár havi párezer forintnak is van értelme, sőt!
A digitális technológiák kapcsán jelenleg két uniós rendelet is fontos: az egyik a digitális szolgáltatásokról, a másik a mesterséges intelligencia felhasználásának korlátozásáról szól. Sokáig azt hittük, az óriási tech vállalatok túl nagyra nőttek ahhoz, hogy meg lehessen regulázni a működésüket, Európában azonban – úgy tűnik – mégis sikerül rendeleti keretek közé szorítani, hogy mit tehet vagy épp' nem tehet meg a Facebook, a Snapchat, a TikTok és például a Google kereső. Dr. Baracsi Katalin internetjogász ebben az epizódban átfogó képed ad mind a digitális piacokat, mind pedig a mesterséges intelligencia felhasználását szabályozó uniós rendeletről.

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS

Az Országos Atomenergia Hivatal elindította Instagram oldalát, amelynek célja az ismeretterjesztés: rövid, szórakoztató posztok formájában mutatja be az atomenergia és annak békés célú alkalmazásához kapcsolódó érdekességeket elsősorban a diákoknak, illetve mindenkinek, aki az atomenergia iránt érdeklődik.