Közel 12 milliárdért igényelték a Zöld Otthon lakáshitelt a K&H-nál

2022. 03. 01., 14:08

Jelentős az érdeklődés a K&H-nál a szuperhitel iránt, amelyet az energiatakarékos új lakások vásárlására, építésére lehet igényelni rendkívül kedvezményes kamatozással – tájékoztatott a pénzintézet.

A tavaly október óta elérhető K&H NHP Zöld Otthon lakáshitelből három hónap alatt összesen 12 milliárd forint értékben igényeltek az ügyfelek és közel 2,9 milliárd forintot már folyósítottak is. Az átlagos hitelösszeg 18 millió forintot tett ki. Történelmi csúcsot ért el 2021-ben a magyar lakáshitelpiac, összesen több mint 1300 milliárd forint értékű szerződés köttetett, amire korábban még nem volt példa – ez 2020-hoz képes 40 százalékos, 2019-hez viszonyítva 43 százalékos emelkedésnek felel meg.

„A rekorderedmény várható volt az évközbeni számok láttán, igaz, a felpörgő infláció miatt a Magyar Nemzeti Bank által tavaly nyáron elindított kamatemelési sorozat a lakáshitelpiacon is megjelent. A növekvő kamatkörnyezetben pedig felértékelődnek a kedvezményes kamatozású konstrukciók. Így a Magyar Nemzeti Bank Zöld Otthon Programja keretében októbertől elérhető Zöld Otthon lakáshitel is. A rendkívüli kedvezményes lakáshitel kamata mindössze 2,5 százalék, amely még a szintén alacsony kamatozású CSOK-os kölcsönök 3 százalékos szintjénél is kedvezőbb” – mondta Árva András, a K&H lakossági szegmensért felelős marketingvezetője.

Nem véletlen, hogy nagy igény mutatkozik a Zöld Otthon lakáshitelre. Tavaly október és december vége között összesen közel 12 milliárd értékben igényeltek ilyen lakáshitelt a K&H-tól. A kérelmek egy része még elbírálás alatt van, de 2,9 milliárd forintott már folyósított a pénzintézet. Egy-egy Zöld Otthon lakáshitel átlagos összege 18 millió forintot tesz ki, ez közel 40 százalékkal haladja meg a sima lakáshitelekre jellemző 13 millió forintos összeget.

A K&H összeállítása szerint egy 25 éves futamidejű, 18 millió forintos zöldlakáshitel esetében a havi törlesztőrészlet 81 ezer forint alatt marad. Azonos futamidő, de 25 millió forintos, illetve 35 millió és 50 millió hitelösszeg esetén a havi törlesztés 112 ezer, 157 ezer, valamint 227 ezer forintra jön ki.

„A Zöld Otthon lakáshitel előnye, hogy az államilag támogatott konstrukciókkal ellentétben bárki igényelheti, nincsen például gyerekszámhoz kötve a hitelfelvétel. Ugyanakkor az arra jogosultak kiegészíthetik CSOK-os konstrukciókkal az összeget” – tette hozzá a K&H szakembere.

Arra is felhívta a figyelmet, hogy a Zöld Otthon lakáshitelt kizárólag olyan új lakás vásárlására vagy építésére lehet igényelni, amelynek a maximális, úgynevezett primerenergia-felhasználása négyzetméterenként évente 90 kWh, ami a jelenleg érvényes lakóingatlan-besorolásokat nézve a BB kategóriába, vagyis az egyik legtakarékosabb osztályba esik.

A rovat támogatója a KAVOSZ Zrt.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2024-10-07 18:07:00
A szakmai zsűri döntése alapján ezúttal az Audi, az IKEA, a Masterplast, a Richter, a Spar és a Tesco érdemelte ki az Effekt 2030 díjat, az Aldi és a Vodafone különdíjat nyert, a Körber pedig megszerezte a közönségdíjat. A nyertesek az Effekteam október 7-én megrendezett ESG konferenciájának keretében vehették át a szakmai elismeréseket.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a neobankok és a nemzetközi trendek azt erősítik, hogy a mikro-, kis- és középvállalkozások vezetői ne pénzügyi operatív teendőkbe öljék a drága idejüket ahelyett, amihez igazán értenek, az ehhez szükség digitális megoldások hazánkban még nem vagy csak ritkán hozzáférhetőek. Lemák Gábor, a FinTechShow-t szervező FinTech Group társalapítója ezért tartja fontosnak, hogy a rendezvényükön megvizsgálhatják: ki, hogyan és mit tehet azért, hogy a mikrovállalkozások és kkv-k pénzügyei sokkal egyszerűbben intézhetőek legyenek. Rá is mutatott néhány olyan digitális gyakorlatra, ami kellően jövőbe mutató ahhoz, hogy a hazai vállalkozások is alkalmazzák végre.
A vendéglátóipari vezetők részéről a feladatok delegálásának hiánya az egyik legsúlyosabb probléma, ami miatt nehezen áll talpra az ágazat a COVID utáni években. Továbbra is érezteti hatását, hogy a pandémia szétverte a jól kialakult szakmai közösségeket, a vendéglátósok már nem vagy alig járnak össze eszmecserére és a tudás átadására, amiből pedig kölcsönösen, mindenki profitálhatna. Persze erre a helyzetre is van megoldás: hozzá kell látni a céges mikroközösségek, aztán a nagyobb együttműködések felépítéséhez – osztotta meg a BizniszPlusz csatornával Gréczi Szilárd, a Skill Trade operatív és projektmenedzsere.
A legtöbb munkavállaló nem díjazná, ha a home office határait szűkebbre szabná a munkahelyük, de a felük csak emiatt azért nem mondana fel – legalábbis rögtön. A cégek nem kapkodnak a keretek módosításával, amit valószínűleg jól tesznek, pedig az alkalmazottakat aligha érné váratlanul. Milyen arányban morzsolódnának le a dolgozók a távmunka elvételével? Milyen előnyeit és hátrányait érzik a pandémiából örökölt gyakorlatnak napjainkban? A Profession.hu felmérte, Dencső Blanka piackutatási és üzletfejlesztési szakértő pedig összefoglalta, mire érdemes számítani home office fronton a közeljövőben.

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS