Ez a bank finanszírozza legjobban a kereskedelmet Magyarországon

2021. 01. 18., 17:00

Nyolcadik alkalommal nyerte el a K&H a Global Finance nemzetközi pénzügyi magazin elismerését, és szerezte meg a „Legjobb Kereskedelem Finanszírozó Bank Magyarországon” (Best Trade Finance Provider in Hungary) díjat.

102 ország és az USA 8 gazdasági régiójának legjobb pénzügyi szolgáltatóit rangsorolta legutóbb a Global Finance magazin, ahol a K&H nyolcadik alkalommal nyerte el a „Legjobb Kereskedelem Finanszírozó Bank Magyarországon” elismerést.

A Global Finance nemzetközi pénzügyi magazin szerkesztősége a pénzügyi szolgáltatók pályázatai, valamint iparági elemzők, vállalatvezetők és technológiai szakértők véleményezése alapján jelöli ki országonként a nyerteseket a tranzakciók volumene, a globális jelenlét, az ügyfélkiszolgálás minősége, a versenyképes árazás és az innovatív megoldások alkalmazása alapján.

„A kereskedelemfinanszírozást különösen érzékenyen érintette a pandémia hatására kialakult gazdasági visszaesés. A fő feladatunk ezért az volt, hogy az új technológiai lehetőségeket alkalmazva igazodjunk az előre nem látható körülményekhez is. Ennek érdekében megkezdődött front-end rendszerünk bevezetése a belföldi bankgarancia folyamatokra, ami a digitalizációs törekvéseinkhez igazodva idén is kiemelt figyelmet fog kapni, az embargós szűréseket pedig 0-24 órában robot végzi. Az új munkavégzési módszerrel a megváltozott körülmények ellenére is sikerült a napi ügymenet mellett egyedi, strukturált kereskedelmi ügyleteket finanszírozni és támogatni a hazai cégek külföldi piaci jelenlétét” – tájékoztatott Patrick Van Overloop, a K&H Üzleti ügyfelek divízió vezetőjea díj kapcsán.

Magyarország mellett a KBC Csoport vállalatai Csehországban, Szlovákiában és Bulgáriában is elnyerték a Legjobb Kereskedelem Finanszírozó Bank elismerést.

A rovat támogatója a KAVOSZ Zrt.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a magyarok európai összehasonlításban is tudatosan kötnek lakásbiztosítást, akadnak fontos apróságok a szerződésekben, amelyeket kifelejtenek. A kisebb, de baj esetén drága hibákra a hazai árvizek során keletkezett károk még jobban ráirányították a figyelmet. Árvízre továbbra sem, vagy csak szigorú kikötések mentén lehet biztosítást találni, viszont más természeti katasztrófák kapcsán nagyot menthet egy jó szerződés – hívta fel a figyelmet a PBA Insura Zrt. vezérigazgatója. Dr. Kozma Gábor ebben az epizódban tisztázza a természeti katasztrófákból eredő károk közötti fontos különbségeket és elmondja, mit nem kellene kifelejteni a szerződésekből, hogy nagyobb biztonságban tudjuk ingó és ingatlan vagyonunkat.
Bár a neobankok és a nemzetközi trendek azt erősítik, hogy a mikro-, kis- és középvállalkozások vezetői ne pénzügyi operatív teendőkbe öljék a drága idejüket ahelyett, amihez igazán értenek, az ehhez szükség digitális megoldások hazánkban még nem vagy csak ritkán hozzáférhetőek. Lemák Gábor, a FinTechShow-t szervező FinTech Group társalapítója ezért tartja fontosnak, hogy a rendezvényükön megvizsgálhatják: ki, hogyan és mit tehet azért, hogy a mikrovállalkozások és kkv-k pénzügyei sokkal egyszerűbben intézhetőek legyenek. Rá is mutatott néhány olyan digitális gyakorlatra, ami kellően jövőbe mutató ahhoz, hogy a hazai vállalkozások is alkalmazzák végre.
A vendéglátóipari vezetők részéről a feladatok delegálásának hiánya az egyik legsúlyosabb probléma, ami miatt nehezen áll talpra az ágazat a COVID utáni években. Továbbra is érezteti hatását, hogy a pandémia szétverte a jól kialakult szakmai közösségeket, a vendéglátósok már nem vagy alig járnak össze eszmecserére és a tudás átadására, amiből pedig kölcsönösen, mindenki profitálhatna. Persze erre a helyzetre is van megoldás: hozzá kell látni a céges mikroközösségek, aztán a nagyobb együttműködések felépítéséhez – osztotta meg a BizniszPlusz csatornával Gréczi Szilárd, a Skill Trade operatív és projektmenedzsere.

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS