Belép a banki termékek piacára a Netrisk.hu

2025. 12. 09., 17:10

A banki termékek összehasonlítását is elindította a Netrisk.hu: decemberben vált elérhetővé a személyi kölcsön- és az Otthon Start Program-hitelkalkulátor, később pedig érkezik a jelzáloghitel- és bankszámla-összehasonlítás.

Belép a banki termékek piacára a Netrisk.hu: december 4-től az oldalon már személyi kölcsönöket és Otthon Start konstrukciókat is össze lehet hasonlítani, később pedig érkezik a jelzáloghitel- és a bankszámla-összehasonlító kalkulátor is. A lépés logikus, hiszen a Netrisk az elmúlt több mint 30 év alatt bizonyította, hogy a digitalizáció és az összehasonlíthatóság kézzelfogható előnyt jelent a fogyasztóknak és a szolgáltatóknak egyaránt – hangsúlyozza a Netrisk közleménye.

A biztosítási piacon már évtizedek óta az látszik, hogy az ügyfelek nemcsak az árat, hanem a megbízhatóságot és a szolgáltatási színvonalat is figyelik. A hazai piac sajátosságai különösen indokolják a transzparencia erősítését: a banki termékek összehasonlítása ugyanis még mindig jóval kevésbé elterjedt, mint a biztosításoknál. A Netrisk adatai szerint míg a kötelező biztosítások szegmensében mára természetes az összehasonlító oldalak használata, addig a hitelfelvevők kisebb része kalkulál több szereplő ajánlata között. Ez nemcsak időveszteséget, hanem jelentős pénzügyi hátrányt is okozhat.

Forradalmasítja a versenyt az összehasonlíthatóság

„A biztosítási piacon az összehasonlíthatóság forradalmasította a versenyt, több millió ügyfelünk vált tudatosabbá. Elég csak arra gondolni, hogy egy kötelezőnél vagy cascobiztosításnál éves szinten akár tízezres nagyságrendű megtakarítást lehet elérni. Most ugyanennek a logikának adjuk át a helyét a banki termékeknél is. Meggyőződésünk, hogy a transzparencia és az egyszerűség a hitelpiacon is érezhetően javítani fogja az ügyfelek döntési lehetőségeit” - mondta Besnyő Márton, a Netrisk Csoport Ausztriáért és Magyarországért felelős regionális ügyvezetője.

A Netrisk regionális jelenléte – 6 országban 12 millió ügyfelet szolgálnak ki – ráadásul olyan tudást és technológiai hátteret biztosít, amely már több országban bizonyított. Ausztriában például a vállalat előminősítési rendszere jelentősen lerövidítette a hitelezési folyamatokat, csökkentette a bankok kockázati költségeit, így az ügyfelek végül kedvezőbb kamatokhoz jutottak.

Hosszabb távon minősítési rendszer és előminősítés

A célunk nem csupán az, hogy összehasonlítsuk a banki ajánlatokat. A következő években szeretnénk megreformálni a hitelezési folyamatot: gyorsabb, egyszerűbb és ügyfélbarátabb megoldásokat látunk magunk előtt. A víziónk az, hogy néhány perc alatt akár előminősítés, hiteligénylés és döntés is megszülethessen” – tette hozzá Besnyő Márton.

A Netrisk fejlesztési csapata már dolgozik azon is, hogy független adatok segítségével végezzen előminősítést is.  Azaz, ahol az ügyfelek „credit score”-ja és pénzügyi szokásai is számítanak. A hosszú távú cél, hogy az ügyfeleket is edukálják, azaz tisztában legyenek azzal, milyen a saját „credit score”-juk, milyen viselkedéssel (rendezett törlesztés, átlátható költési minta, digitális csatornák használata, felelős hitelkiváltás) tudnak javítani ezen, illetve, hogy ezek a paraméterek hogyan használhatóak arra, hogy kedvezőbb hitelhez jusson valaki.

Lakáshitelek, Otthon Start, fogyasztási hitelek: merre mozdul a piac?

Besnyő Márton beszélt a lakossági hitelpiacon látható helyzetről is. Közölte, hogy a lakossági hitelpiacot jelenleg az államilag támogatott konstrukciók határozzák meg: a támogatott hitelek aránya 38 százalékra ugrott.  Szerinte a jelzálogpiacon középtávon fokozatosan kialakulhat egy új egyensúlyra, ahol a támogatott hitelek aránya ismét 20–25 százalék körül lehet. A fogyasztási hiteleknél – személyi kölcsönöknél, áruvásárlási hiteleknél – a szakember nem számít visszaesésre. Hozzátette, ezen a részpiacon a digitalizáció már ma is erős, a személyi kölcsönök mintegy 45 százalékát digitális csatornákon helyezik ki. Az első években a Netrisk is elsősorban ebben a szegmensben vár érdemi volument az összehasonlító platformon.

Digitális pénzügyi ökoszisztéma felé

A Netrisk szerint azonban a pénzügyi tudatosságban még jelentős tartalék van: a brit és a svájci piacon például a lakosság döntő része évente több alkalommal – akár háromszor is – felkeresi az online összehasonlító oldalakat, hogy átnézze a biztosításait, banki termékeit, hiteleit. A cél az, hogy a most elindított bankösszehasonlító oldal Magyarországon is hasonló szerepet töltsön be: természetes belépési pont legyen minden nagyobb pénzügyi döntés előtt.

A biztosítási piacon már megszokott digitális megoldásokra építve a Netrisk hosszabb távon olyan digitális pénzügyi ökoszisztémát szeretne létrehozni – akár applikáció formájában –, ahol az ügyfelek azt is látják, hanem azt is, hogyan tudnak minőséggel versengő szolgáltatókat választani. Az előminősítés és a pontozási rendszer elindítása ebben a koncepcióban a következő nagy lépés lesz.

A cél változatlan: időt és pénzt spórolni az ügyfeleknek, miközben átláthatóbb, egészségesebb versenyt teremt a szolgáltatók között.

A rovat támogatója a KAVOSZ Zrt.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2026. 01. 15., 16:20
A Webes Ügysegéd helyett a NAV Ügyfélportál új, Vállalkozói Ügysegédje szolgál majd a vállalkozói bejelentkezésre és az adatváltozások közlésére. A tesztüzem– a vállalkozói érdekképviseleti szervek bevonásával – január második felében indul.
2026-01-15 11:05:00
2025 végére jelentősen javultak a hazai kkv-szektor várakozásai – derül ki a K&H kkv bizalmi index 2025 negyedik negyedévében végzett kutatásából, amely 400 hazai kis- és középvállalkozás válaszai alapján mutatja be a szegmens gazdasági várakozásait. A bizalmi index értéke az előző két negyedévhez képest 10 ponttal emelkedett, így jelenleg mínusz 4 ponton áll.

  Rovathírek: HIPA

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Elképesztően lendületes éven van túl a magyar ingatlanpiac. 2025-ben több felvonásban is jelentős hatások érték – főleg az állami beavatkozások következtében –, és ezeknek a folyamatoknak ugyanúgy megvannak a nyertesei, mint a vesztesei. Szegő Péter, a DH vezető elemzője elmondta, milyen előnyökre, kockázatokra és dinamikára számít 2026-ban, amikor a várakozások szerint a drágulás sem lesz olyan mértékű, mint a tavalyi, jelentős túlárazásokat eredményező csúcsidőszakokban. A szakértő kitér arra is, hogy hosszabb távon milyen változásokat jelenthetnek az új lakásépítések és szerinte mely társadalmi csoportok lesznek a piac motorjai.
A roma fiatalok továbbtanulási és munkavállalási esélyei továbbra is jelentősen elmaradnak az átlagtól – hívja fel a figyelmet a 15 éves HBLF-Romaster Alapítvány. A szegregátumokban élők gyakran alapvető tanulási feltételek nélkül nőnek fel, az iskolarendszer pedig sok esetben nem tudja kezelni a hátrányokat. Az EU és a KSH adatai szerint magas a szegregáció, a korai iskolaelhagyás és az alacsony végzettség aránya a roma fiatalok között, ami rontja a foglalkoztatottságot. Makádi Zsófia, az alapítvány ügyvezető igazgatója segít megérteni az okokat és elmondja, mekkora segítség lehet a jól célzott közösségi, ösztöndíj- és mentorprogram a helyzet hosszútávú rendezésében.
Új iparágak és tudományos területek sora foglalkozik modern kori életmódunk rossz szokásaival és a belőlük eredő akár krónikus betegségekkel, amelyek megelőzésére olyan szakmák jöttek létre, mint az életmódorvoslás vagy a health coaching. A testi-lelki egészséggel kapcsolatos tanácsadás a minőségi életre odafigyelő nyugati társadalmak számára hétköznapi dolog, de nálunk még viszonylag új területnek számít. Marton Balázs health coach, az IronCoach.hu alapítója a személyes történetén keresztül mutatja be a modern szakma misszióját és felvázol néhány egyszerűen alkalmazható rutint, amellyel végre elindulhatunk a jóllét felé vezető úton.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS