A közel 94 millió euró értékű zöldmezős beruházással a vállalat 150 új munkahelyet teremt.
A közel 30 éves múltra visszatekintő Hongene Biotech Corporation a gyógyszeralapanyag-előállítás egyik speciális területe, a nukleinsavgyártás meghatározó szereplője. A vállalat világelső a foszforamidit készítésében, és piacvezető az mRNS és oligonukleotid termékek nyersanyagainak előállításában is. 2021-től a Hongene jelentős mértékben hozzájárult a Covid-19 elleni küzdelemhez az mRNS-vakcinához használt alapanyagok nagy mennyiségű szállításával. A világszerte több mint 1.600 szakembert foglalkoztató, és 400 szakértőből álló K+F csapattal dolgozó gyógyszeripari cég az Egyesült Államokban, Japánban és Kínában is jelen van.
A szingapúri tulajdonban lévő Hongene első európai gyártó üzemének helyszínéül választotta Gödöllőt. Az új zöldmezős beruházás keretében egy 15 hektáros területen több mint 10 000 négyzetméter alapterületű épületegyüttes valósul meg, amely a vállalat gyógyszeralapanyagokat előállító üzeme mellett minőségbiztosítási, környezetvédelmi, raktározási és közműellátási létesítményeknek is otthont ad.
A Gödöllői Üzleti Parkban épülő üzemben előállított termékeket exportra szánják, hozzájárulva a magyar exportbevételek növeléséhez – olvasható a HIPA közleményében.
A HIPA 2014 és 2024 közötti időszakban 34 gyógyszeripari beruházásban működött közre. Ezek a projektek együttvéve mintegy 233 milliárd forint volument képviselnek és közel 1100 munkahelyet hoztak létre. A HIPA által összefogott VNT és Gyármentő programokban érintett projektek segítségével több mint 5800 munkahelyet sikerült megőrizni a szektorban. Az ágazat termelési értéke 1.331 milliárd forint volt 2024-ben, 2,2 százalékkal nőtt az egy évvel korábbihoz képest.
A magyar gazdaság ismét egy stratégiai ágazatban, az orvostechnikai és gyógyszeripari szektort érintő fejlesztésekkel erősödik – szögezte le Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója, a SCHOTT Hungary Kft. tisztatérrel felszerelt gyártócsarnokának alapkőletételén, Lukácsházán. A gyógyszeripari üveg csomagolóanyagok gyártásával foglalkozó vállalat egy időben három új beruházást indított el összesen közel 100 milliárd forint értékben.
A tagállamok atomenergiával kapcsolatos terveinek megvalósításához jelentős, 2050-ig mintegy 241 milliárd euró összegű beruházásra lesz szükség, amiből részben a meglévő reaktorok élettartamát hosszabbíthatják meg, részben pedig új nagyméretű reaktorokat építhetnek – állapította meg az Európai Bizottság.