Halgazdálkodásra jogosult hiányában a Nébih Állami Halőri Szolgálata (ÁHSZ) látta el csaknem fél éven át a halőrzési feladatokat a Gyékényesi horgásztavon. Ezalatt a halőrök 120 kg haltetemet szállíttattak el ártalmatlanításra, 8 esetben indítottak eljárást az éjszakai horgászati tilalom megszegése miatt, valamint több tucat illegális haltároló eszközt távolítottak el a vízből és annak környezetéből.
A haszonbérleti szerződéssel kapcsolatos problémák miatt 2022 márciusától júliusig a Nébih ÁHSZ-re hárultak a halőrzési feladatok a Gyékényesi horgásztavon.
A halőröknek a gondozásukba került területen számos jogszabálysértést kellett felszámolniuk. Többek között több tucat nemkívánatos tárgyat – köztük a halak szakszerű tárolására alkalmatlan mosogatógépdobot, haltartó ketreceket, varsákat és egyéb eszközöket – távolítottak el a vízből és annak környezetéből.
A helyi önkormányzat közreműködésével mintegy 120 kg haltetemet – többségében nagytestű pontyot – gyűjtöttek össze és utaltak ártalmatlanításra a szakemberek. A helyszíni ellenőrzések során több alkalommal vettek fel jegyzőkönyvet varsa használat miatt, míg 8 esetben a megyei kormányhivatal által elrendelt éjszakai horgászati tilalom megszegése miatt kellett eljárást indítani.
Végül július 8-án – a halgazdálkodásra jogosult visszahelyezése után – immár rendezett viszonyok mellett kezdődhetett meg a területi jegyek értékesítése a Gyékényesi horgásztavon. (Nébih)
A fehér proseccóhoz hasonlóan a rozék is csak akkor nevezhetők proseccónak, ha a régió kilenc jól meghatározott tartományában termesztett szőlőből készülnek, illetve legalább 60 napig kell érlelődniük.
A Paksi Atomerőműben befejezték a 2. blokk ez évre tervezett karbantartását és éves főjavítását. Az üzemeltető szakemberek felterhelték a blokkot.