Az előző hónaphoz képest 0,1 százalékkal csökkent, az egy évvel korábbit viszont 2,1 százalékkal így is meghaladta a szolgáltatások volumene az Európai Unióban 2025 februárjában – tájékoztatott az Eurostat.
2025. januárhoz viszonyítva az uniós statisztikai hivatal eső becslése szerint az egyes ágazatokban az alábbiak szerint változott a volumen:
– szállítás és raktározás: 0,1 százalékos visszaesés,
– szálláshely-szolgáltatás és vendéglátás: 1,1 százalékos visszaesés,
– információ és kommunikáció: 0,2 százalékos növekedés,
– ingatlanügyletek: 1,2 százalékos visszaesés,
– szakmai, tudományos és műszaki tevékenységek: 0,4 százalékos növekedés,
– adminisztratív és egyéb szolgáltatások: 0,6 százalékos csökkenés
.
Az Eurostatot tájékoztató tagállamok közül a legnagyobb visszaesést Máltán (mínusz 3,7 százalék), Bulgáriában (mínusz 1,6 százalék), Ausztriában és Szlovéniában (mindkettő mínusz 1,4 százalék) regisztrálták. A legdinamikusabb havi emelkedést Szlovákiában (+1,9 százalék), Belgiumban (+1,1 százalék) és Lengyelországban (+0,8 százalék) mérték. Magyarországon 0,3 százalékkal csökkent a volumen.
Éves összevetésben az egyes ágazatokban uniós szinten az alábbiak szerint változott a volumen 2025. februárban:
– szállítás és raktározás: 3,6 százalékos növekedés,
– szálláshely-szolgáltatás és vendéglátás: 1,6 százalékos visszaesés,
– információ és kommunikáció: 4,5 százalékos növekedés,
– ingatlanügyletek: 0,5 százalékos növekedés,
– szakmai, tudományos és műszaki tevékenységek: 1,1 százalékos növekedés,
– az adminisztratív és egyéb szolgáltatások: 0,1 százalékos visszaesés.
A legnagyobb éves növekedést Dániában (+12,8 százalék), Luxemburgban (+8,1 százalék) és Görögországban (+7,1 százalék), a legnagyobb visszaeséseket Magyarországon (mínusz 6,4 százalék), Máltán (mínusz 3,8 százalék) és Olaszországban (mínusz 2,6 százalék) regisztrálták.
Megnyílt az online jelentkezés lehetősége a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség több mint ezer vállalatot tartalmazó adatbázisába, amelynek révén minden eddiginél könnyebben találhatnak egymásra beruházók és beszállítók.
2025 októberében kerül sor a Nemzetközi Atomenergia Ügynökség Integrált Hatósági Felülvizsgálati Missziójára, amely a biztonsági szabványoknak való megfelelést fogja ellenőrizni.