Az előző hónaphoz képest júliusban 3,7 százalékkal emelkedtek az ipari termelői árak az Európai Unióban, a 9,4 százalékos magyar mutató a második legmagasabb.
A legnagyobb mértékben, 26,1 százalékkal az írországi (belföldi) termelői árak haladták meg az egy hónappal korábbi szintet, ezután következik a magyar mutató, a „bronzérmes 8,0 százalékos bolgár adat. Több tagállamban csökkentek az ipari árak júniushot viszonyítva, a legnagyobb mértékben Portugáliában (mínusz 1,5 százalék), Svédországban (mínusz 1,2 százalék) és Luxemburgban (mínusz 0,9 százalék).
Az áremelkedésben a fő „bűnös” az energia, amely hó/hó alapon uniós átlagban 8,2 százalékkal drágult júliusban.
2021 júliusához képest az ipari árak 37,8 százalékkal emelkedtek uniós szinten, nagyrészt a közel kétszeres (96,2 százalékos) energiaár-emelkedés miatt. Éves összevetésben valamennyi tagállam áremelkedésről számolt be, a legnagyobb drágulást Romániában (67,4 százalék), Bulgáriában (55,9 százalék) és Dániában (55,1 százalék) és Magyarországon (53,5 százalék) regisztrálták.
Nekem nagyon tetszik, annyira, hogy kiálltam mellette főszerkesztőnkkel szemben is, aki szerint csak szokványos ipari képlettel van dolgunk.
A Paksi Atomerőműben befejezték a 2. blokk ez évre tervezett karbantartását és éves főjavítását. Az üzemeltető szakemberek felterhelték a blokkot.