Tudomány

Itt találod az összes cikket a „tudomány” témában!

Lassul a Föld: már a bolygó mozgását és forgását is befolyásolja az emberiség

Lassul a Föld: már a bolygó mozgását és forgását is befolyásolja az emberiség

Hosszabbak a nappali időszakok, ami további melegedést okoz, és ez is az emberiség ökológiai lábnyomára vezethető vissza – mutat rá több friss tanulmány.
2024. 01. 29., 14:10
Ez a kétlábú robot igazi, biológiai izmokkal mozog

A forradalmi biohibridhez készült csontváz teljesen mesterséges, de biológiai izmok tapadnak hozzá, hogy hatékonyan leutánozza a kétlábú mozgásokat, amelyekre máris képes, ráadásul a korábbi próbálkozásoknál sokkal kifinomultabb módon.

2023. 10. 16., 16:10
A génmódosított csirkének meg se kottyan a madárinfluenza

Az élelmiszerellátás kritikus pontja lehet, hogy az állattartásban olyan ellenálló fajok jelenjenek meg, amelyek immunisak az ismert fertőzésekre. A madárinfluenza (H5N1) lehet az első, ami génmódosítással eltűnhet a világból.

2022. 10. 07., 10:13
Céges legek: Az amerikai Hold-programban is részt vesz a REMRED

Eddigi legnagyobb sikerünk az, hogy Magyarország vezető űripari cége lettünk. A legnagyobb és legértékesebb nemzetközi űripari projektekben veszünk részt – mondta az Üzletemnek Sárhegyi István, a REMRED igazgatóságának elnöke.

2021. 08. 06., 11:30
Ipari forradalmat hozhat egy magyar startup új technológiája

Közel 50 százalékkal javul az emlékezőképesség, ennek következtében a teljesítmény is azon szellemi munkát végzők körében, akik háromdimenziós térben dolgoznak – mondja a 2016 óta a virtuális valóság és a kognitív, azaz megismerő funkciók kapcsolatában rejlő hatékonyságnövelést alkalmazó magyar startup, a MaxWhere.

2021. 07. 30., 15:30
Bővül és fejlődik a kutatóhálózat

Több mint a duplájára, mintegy 50 milliárd forintra emelkedett a kutatóhálózat költségvetési támogatása, átlagosan 30 százalékkal növekedtek a kutatói bérek, átláthatóbbá vált a forráselosztás, amelyet az intézmények kutatási teljesítménye is befolyásol, ezzel ösztönözve a kutatás eredményességét.

2021. 07. 01., 15:00
Magyar startup reformálja meg a virtuális valóságot

A virtuális valóság és az agyműködés kapcsolatában rejlő hatékonyságnövelést használja ki az a magyar startup cég, amely a virtuális valóság megreformálását és hétköznapi felhasználását tűzte ki célul.

2021. 05. 07., 09:15
Dr. Liber Noémi: Rugalmas és kompromisszumkész tudok lenni

Nagyszerű kihívásokkal, szabad mozgástérrel és szakmailag kompetens vezetéssel igen nagy teherbírásra és sok féle dolog együttes elvégzésére is motiválható vagyok – mondta az Üzletemnek dr. Liber Noémi, a PTE Általános Orvostudományi Karának Transzdiszciplináris Kutatások Intézetének vezető helyettese, innovációs szakértő.

2021. 02. 23., 13:45
A mesterséges intelligencia a hazai gazdaság egyik kulcságazata

A mesterséges intelligencia kutatásokban élen járó Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen újabb lendületet vesz az intelligens technológiák fejlesztése. A Tématerületi Kiválósági Program MI kutatásai mellett, megkezdték a munkát a Mesterséges Intelligencia Nemzeti Laboratórium kutatócsoportjai.

2020. 11. 16., 19:00
Hétfő este kezdődik a regisztráció a Kutatók Éjszakájára

Hétfő estétől olvasható a Kutatók Éjszakája programkínálata a rendezvény honlapján. Ettől az időponttól regisztrálhatnak az érdeklődők azokra az eseményekre is, amelyekre csak korlátozott számú érdeklődőt tudnak fogadni a szervezők.

2020. 08. 27., 14:30
Mit agyalt ki már megint Elon Musk?

Elon Musk egyik cége, a Neuralink az agy és a számítógép összekapcsolásán dolgozik. Azt ígérik, augusztus 28-án kiderül, meddig jutottak.

2020. 02. 11., 12:15
Kezdődik az SZTE Szabadegyetem új szemesztere

A hagyományokhoz híven a Házasság hetéhez kapcsolódó előadással szerdán este megkezdődik az SZTE Szabadegyetem tavaszi, immár huszonötödik szemesztere.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a neobankok és a nemzetközi trendek azt erősítik, hogy a mikro-, kis- és középvállalkozások vezetői ne pénzügyi operatív teendőkbe öljék a drága idejüket ahelyett, amihez igazán értenek, az ehhez szükség digitális megoldások hazánkban még nem vagy csak ritkán hozzáférhetőek. Lemák Gábor, a FinTechShow-t szervező FinTech Group társalapítója ezért tartja fontosnak, hogy a rendezvényükön megvizsgálhatják: ki, hogyan és mit tehet azért, hogy a mikrovállalkozások és kkv-k pénzügyei sokkal egyszerűbben intézhetőek legyenek. Rá is mutatott néhány olyan digitális gyakorlatra, ami kellően jövőbe mutató ahhoz, hogy a hazai vállalkozások is alkalmazzák végre.
A vendéglátóipari vezetők részéről a feladatok delegálásának hiánya az egyik legsúlyosabb probléma, ami miatt nehezen áll talpra az ágazat a COVID utáni években. Továbbra is érezteti hatását, hogy a pandémia szétverte a jól kialakult szakmai közösségeket, a vendéglátósok már nem vagy alig járnak össze eszmecserére és a tudás átadására, amiből pedig kölcsönösen, mindenki profitálhatna. Persze erre a helyzetre is van megoldás: hozzá kell látni a céges mikroközösségek, aztán a nagyobb együttműködések felépítéséhez – osztotta meg a BizniszPlusz csatornával Gréczi Szilárd, a Skill Trade operatív és projektmenedzsere.
A legtöbb munkavállaló nem díjazná, ha a home office határait szűkebbre szabná a munkahelyük, de a felük csak emiatt azért nem mondana fel – legalábbis rögtön. A cégek nem kapkodnak a keretek módosításával, amit valószínűleg jól tesznek, pedig az alkalmazottakat aligha érné váratlanul. Milyen arányban morzsolódnának le a dolgozók a távmunka elvételével? Milyen előnyeit és hátrányait érzik a pandémiából örökölt gyakorlatnak napjainkban? A Profession.hu felmérte, Dencső Blanka piackutatási és üzletfejlesztési szakértő pedig összefoglalta, mire érdemes számítani home office fronton a közeljövőben.

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS