Tőzsde

Itt találod az összes cikket a „tőzsde” témában!

MNB: 10 milliós bírság a tőzsdén részvényekkel manipuláló magánszemélynek

MNB: 10 milliós bírság a tőzsdén részvényekkel manipuláló magánszemélynek

A jegybank tiltott piacbefolyásolás bűncselekményének gyanúja miatt feljelentést is tesz a Fővárosi Főügyészségen.
2021. 09. 17., 10:45
Sikeresen debütált a frankfurti tőzsdén a Vitesco Technologies

A Vitesco Technologies, amely a fenntartható mobilitás érdekében a legmodernebb erőátviteli technológiák vezető nemzetközi fejlesztője és gyártója, sikeresen belépett a frankfurti tőzsdére. Részvényei bevezetéskori nyitóárfolyama 59,80 euró volt.

2021. 08. 16., 13:00
Nemzetközi tőzsdén a magyar vizsla

Magyar kriptovalutát még sosem jegyeztek akkora tőzsdén, mint amilyenre augusztus 23-án kerül a Hungarian Vizsla Inu. A digitális pénzzel való kereskedés lehetősége hamarosan 2 millió új felhasználó számára nyílik meg a Hotbit nevű nemzetközi kriptotőzsdén.

2021. 03. 06., 16:00
Előkerült az áremelkedéstől való félelem

A koronavírus-járvány utáni kilábalás időszakára készülnek a piacok. Könnyen lehet, hogy a korábban vártnál drágább lesz az olaj és egyre nagyobb rizikót jelent az infláció – derül ki a K&H alapok kezelőjének portfóliómenedzsere, Kovács Mátyás összefoglalójából.

2021. 02. 24., 17:00
Ismét nyereséges a CIG Pannónia Biztosító

Dinamikusan növekvő nyereség az élet szegmensben, csökkenő veszteség a nem-élet szegmensben 2020-ban a CIG Pannónia Biztosítónál. Nemzeti biztosítóként új stratégiával cél az erőteljes növekedés mindkét területen – derül ki a vállalat tőzsdei gyorsjelentéséből.

2021. 01. 12., 11:00
Tőzsdére készül a ViVeTech

A 2011 óta működő ViVeTech Zrt. 2021 második felében tervezi részvényeinek bevezetését a Budapesti Értéktőzsdén. Ehhez most 40 millió forint, 50 százalékos intenzitású, vissza nem térítendő támogatást nyert el a BÉT Mentoring Programjától.

2020. 11. 11., 13:00
Sokat veszíthet a Zoom a vakcina megjelenésével

A Zoom a karantén- és távmunka-időszak nyertese sokat bukhat, ha megérkezik és hatékony lesz a vírus elleni védőoltás. A telekonferencia-szoftver ugyanis nyilván nem lesz már annyira népszerű.

2020. 04. 19., 10:45
Így döntöttek a tőzsdei társaságok a járvány miatt

A koronavírus-járvány miatti veszélyhelyzetben a már összehívott közgyűlés sem tartható meg a részvényesek személyes részvételével, ehelyett a tőzsdei cégeknél az igazgatóság hozhat határozatot a napirenden szereplő kérdésekben.

2020. 03. 19., 13:45
Elektronikus kereskedésre áll át a Wall Street

Hétfőtől teljesen elektronikus kereskedésre áll át a New York-i értéktőzsde, a Wall Street az ott dolgozók egészségének védelmében – jelentette be a tőzsdeüzemeltető NYSE szerda este.

2019. 11. 10., 13:15
A tőzsdék a zöldekre teszik a tétet

A tőzsdék a nagy széndioxid-kibocsátású ágazatokat arra ösztönzik, hogy „minél zöldebb” technológiákat fejlesszenek ki.

2019. 03. 20., 19:19
Új uniós szabályok segítik a kkv-k tőzsdére jutását

Az uniós állandó képviselők megerősítették a román elnökség és az Európai Parlament között március 6-án született megállapodást, amelynek célja, hogy a kkv-k olcsóbban és könnyebben férhessenek hozzá a nyilvános értékpapírpiacokhoz.

2019. 03. 11., 17:03
Adómentes-e a külföldi tőzsdézés?

Az internet adta virtuális mobilitásnak köszönhetően ma már egyre többen tőzsdéznek külföldi értékpapírokkal, külföldi brókerek igénybevételével, on-line kereskedési platformok használatával. A külföldi tőzsdéken befektetők azonban gyakran nem csupán a pénzükkel, hanem az adózással is hazárdíroznak – sok esetben anélkül, hogy mindennek egyáltalán tudatában lennének. A legfontosabb tudnivalókat dr. Csővári István, a Jalsovszky Ügyvédi Iroda partnere, ügyvéd és adószakértő foglalta össze.

2019. 02. 28., 10:15
Mikor érdemes hazai részvényekbe fektetni?

Magyarországon az erősödő inflációs nyomás miatt a tavasszal együtt a jegybanki fordulat is hamarosan beköszönthet - prognosztizálja a K&H Alapkezelő.

2018. 12. 30., 11:00
Többször is rekordot döntött az OTP árfolyama

A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe 39 138,95 ponton zárta az évet, így a BUX-index 238,36 ponttal, 0,61 százalékkal gyengült a 39 377,31 pontos tavalyi záró értékéhez képest.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

A digitális technológiák kapcsán jelenleg két uniós rendelet is fontos: az egyik a digitális szolgáltatásokról, a másik a mesterséges intelligencia felhasználásának korlátozásáról szól. Sokáig azt hittük, az óriási tech vállalatok túl nagyra nőttek ahhoz, hogy meg lehessen regulázni a működésüket, Európában azonban – úgy tűnik – mégis sikerül rendeleti keretek közé szorítani, hogy mit tehet vagy épp' nem tehet meg a Facebook, a Snapchat, a TikTok és például a Google kereső. Dr. Baracsi Katalin internetjogász ebben az epizódban átfogó képed ad mind a digitális piacokat, mind pedig a mesterséges intelligencia felhasználását szabályozó uniós rendeletről.
2024. 03. 04., 13:25
epizód: 2024 / 5   |   hossz: 25:08
A home office elterjedésével és a munkához való viszonyunk változásával átalakult a hozzáállásunk az öltözködéshez, pedig a „business look” törvényei állandók, ahogy a kapcsolatépítésben betöltött szerepe is. Frank Patrícia stylist, stílus- és színtanácsadó szerint bár a formális öltözködés megőrizte a jelentőségét jó néhány – például pénzügyi és jogi – területen, a kreatívabb üzletágakban mostanra inkább egyfajta laza elegancia érvényesül. Ebben az esetben sem mindegy viszont, hogy milyen hatást váltunk ki a potenciális partnerünkből vagy munkáltatónkból a kritikusan fontos első hét másodpercben. Nagy üzletek és karrierek torpanhatnak meg, egyébként jól betartható, csak éppen nem túl közismert megjelenési szabályok figyelmen kívül hagyása miatt. Te ne kövesd el ugyanezt a hibát – Frank Patrícia itt segít!
A globális kutatás eredményeinek év eleji kihirdetése után a PwC nemrég bemutatta a hazai Vezérigazgatói Felmérés adatait is. A számok alapján a magyar cégvezetők optimistábbak a gazdasági kilátásokat illetően, mint külföldi kollégáik, ám árnyalja a képet, hogy saját cégük árbevételére már nem feltétlenül jósolnak növekedést 2024-re. Az olyan kitettségek kapcsán, mint az infláció, a szakképzett munkaerő hiánya vagy akár a klímaváltozás, szintén derűlátóbbnak tűnnek a hazai cégvezetők, igaz, vannak aggodalmak, de izgalmas jóslatok is, például az új technológiai vívmányok bevezetése kapcsán, amelyek mellett nem lehet szó nélkül elmenni. Nem is tesszük: a BizniszPluszban a PwC Hungary szakértőjével, Mezei Szabolccsal elemezzük a legtanulságosabb számokat.

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS