Panellakás

Itt találod az összes cikket a „panellakás” témában!

Ingatlan.com: a panellakások lettek az elmúlt évtized nyertesei a lakáspiacon

Ingatlan.com: a panellakások lettek az elmúlt évtized nyertesei a lakáspiacon

A panellakások lettek az elmúlt évtized nyertesei a lakáspiacon. Az ingatlantípus népszerűségének oka, hogy mintegy 20 százalékkal olcsóbbak, mint a téglaépítésű lakások – olvasható az ingatlan.com elemzésében.
2023. 03. 29., 14:08
Megtorpant a panelek drágulása?

A házgyári lakások közel 10 éve tartó, fokozatos áremelkedésének végét jelezhetik a 2023-as értékesítési adatok.

2022. 07. 26., 12:27
Egyre vonzóbbak az olcsóbb lakótelepek

Reneszánszukat élik napjainkban a házgyári panellakások. A pandémia alatt kissé mellőzött lakástípus népszerűsége 2022-ben új erőre kapott, az idei év első félévében a lakótelepi ingatlanok extrém gyorsasággal, és néhol rekord árakon találtak új tulajdonosra a Duna House értékesítési adatai szerint.

2022. 06. 13., 14:14
Két hónap alatt megveszik a paneleket Kelet-Magyarországon

A csendesebb április után újra erősödött a lakóingatlanpiac, a májusra becsült 12 519 darab tranzakció 5 százalékos emelkedést mutat az előző hónaphoz képest, de még így is 12 százalékkal elmarad a tavaly májusi, kiugróan erős forgalomtól.

2021. 06. 22., 18:30
Továbbra is keresettek a panelek a lakáspiacon

Idén havi átlagban már többen érdeklődtek a panellakások iránt, mint a járvány előtt, a téglaépítésű használt lakások még csak megközelítik azt a szintet – közölte az ingatlan.com legújabb elemzése alapján kedden.

2019. 03. 07., 16:16
Lakótelepi lakásárak Budapesten: töretlen az emelkedés

A tavalyi évben sem állt meg a panelek áremelkedése, sőt egyes lakótelepek most indultak igazán növekedésnek. Vizafogón már a 600 ezer forintot is eléri az átlagos négyzetméterár, de a skála másik végén álló Havanna lakótelepen se kapunk ingatlant 380 ezer forintos négyzetméterár alatt – derül ki a Duna House elemzéséből.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

2023. 12. 05., 23:30
epizód: 2023 / 19   |   hossz: 20:00
Ebben az epizódban azt a nagy horderejű és rendkívül összetett munkát mutatjuk be, amit Magyarország legmagasabb irodaháza, a MOL Campus építése során végeztek a kivitelezők. A csúcsidőszakban 1800 dolgozó munkáját összefogó Wolf András meg is kapta érte az Év Projektmenedzsere díjat, amit a Projektmenedzsment Kiválóság Tábla tagjaiból álló zsűri ítélt meg számára. A Market Építő Zrt. műszaki vezérigazgató-helyettese szerint amellett, hogy nagy elismerés kollégáktól kapni egy ekkora díjat, meg is erősítette abban a tudatban, hogy érdemes példamutatóan, kitartóan dolgozni a sikerért. A szakember persze a MOL Campus innovatív kivitelezését és fenntartható megoldásait is örömmel bemutatta a BizniszPlusznak adott interjúban.
Egyetlen vállalkozás sem építi fel önmagát, és a legfőbb erőforrása a vezető, aki – pláne egy új üzlet megalapozása közben – sajátos támogatást igényel. A többféle vállalkozás- és vezetőfejlesztő tréninget szervező SEED Alapítvány az ügyvezető igazgató szerint még frissebb módszerekkel, gyakorló vállalkozókkal mentorálja a kezdőket. Lakatosné Lukács Zsuzsanna ebben az epizódban világít rá, hányféle teendő van egy üzleti ötlettel, mire az működő vállalkozássá alakul. Ezen az úton tereli végig az újdonsült cégeket a RajtUp programjuk is.
Ebben az epizódban Pataki Tamás, a Canon Business Development Managere segítségével mutatjuk be, hogy milyen eszközök és mesterséges intelligencia megoldások lehetnek az orvosok segítségére – már nem is a jövőben, hanem akár napjainkban. Az elöregedő társadalmakban egyre több pácienst kell ellátnia az egészségügynek, így olyan technológiák nélkül, amiket például a Canon Medical Solutions képalkotó rendszerei nyújtanak, egyre nehezebb megfelelő számú és pontosságú diagnózist felállítani. De mi köze mindennek a ReCaptcha internet-felhasználó azonosításhoz és az önvezető autókhoz? Ez is kiderül a beszélgetésből.

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS