Itt találod az összes cikket a „GKI konjunktúraindex” témában!
A GKI Gazdaságkutató konjunktúraindexe májusban ugyan emelkedett áprilishoz képest, de így sem érte el márciusi szintjét. Ezen belül az üzleti várakozások májusi javulásuk ellenére ugyancsak rosszabbak maradtak a márciusinál. A fogyasztói várakozások áprilishoz képest is romlottak májusban.
Februárban az üzleti és fogyasztói várakozások egyaránt javultak, azonban továbbra is rossz hangulatot tükröznek. A GKI Gazdaságkutató által végzett felmérés szerint a fogyasztók még mindig pesszimistábbak, mint 2020-ban.
2023 januárban – ha csak minimális mértékben, de megint – emelkedett a GKI konjunktúraindexe. Az üzleti bizalmi index szintje nagyjából a két évvel ezelőttinek felel meg.
Az üzleti bizalmi index az októberi nagy zuhanás után novemberben némileg tovább csökkent. A fogyasztói hangulat viszont kissé javult, bár így is borúlátóbb maradt szeptemberi, rettenetes pesszimizmusánál.
2022 augusztusában 4,9 ponttal, mínusz 14,3 pontra esett a GKI konjunktúraindexe, és már negyedik hónapja tart az üzleti és fogyasztói várakozások folyamatos romlása.
A GKI konjunktúraindexe júliusban több mint egyéves, tavaly március óta nem látott mélypontjára esett. A cégek áremelési törekvése nem változott, a magyar gazdaság helyzetének megítélése tovább romlott.
A GKI konjunktúraindexe május után júniusban is 5 ponttal, 15 havi mélypontjára csökkent.
A GKI konjunktúraindexe áprilisban a 2019 tavaszi, vagyis jóval a Covid-válság előtti szintjére ugrott. Ezt a szintet a válság óta csak egyetlen hónapban, 2021 októberében sikerült megközelítenie.
Amúgy a siller, úgy tűnik, a magyar közönség számára értelmezhetetlen kategória.
Az együttműködési megállapodást Kádár Andrea Beatrix, az OAH elnöke, valamint a Magyar Honvédség részéről Veres József ezredes, az MH Sodró László 102. Vegyiharc Ezred ezredparancsnoka írta alá.