Az Allianz 10 millió forinttal segíti a rászorulókat a Magyar Élelmiszerbank Egyesület programjában

2020. 06. 18., 11:30

Magyarországon évente 1,8 millió tonna élelmiszerfelesleg keletkezik, miközben az országban több tízezer nélkülöző gyermek él. A Magyar Élelmiszerbank Egyesület felkutatja és összegyűjti az élelmiszerfelesleget, majd eljuttatja azt a rászorulókhoz, ezáltal csökkentve a nélkülözést és a pazarlást. A COVID-19 járvány kapcsán felmerülő, a szokásosnál nagyobb mértékű szociális problémák kezelésében az Allianz Hungária Zrt. azonnali pénzadománnyal segíti a szervezet élelmiszermentő munkáját és a nélkülözők élelmezését.

Az Élelmiszerbank 2005 óta azon dolgozik, hogy hidat teremtsen a felhalmozódó élelmiszerfelesleg és a nélkülözők között. Hipermarketekben, gyárakban, feldolgozóüzemekben feleslegessé vált, de kiváló minőségű élelmiszereket kutatnak fel, majd gondoskodnak azok biztonságos tárolásáról és szétosztásáról.

Az Egyesület több mint 400 karitatív partnerszervezetén keresztül összesen közel 300 ezer rászorulót lát el Magyarországon. A COVID-19 járvány hatására megnövekedett rászorulói réteg élelmezési igényeinek ellátásához az Allianz Hungária Zrt. platina fokozatú támogatóként azonnali pénzadománnyal csatlakozik, mely a kifejezetten erre a célra létrehozott Válságkezelő Alapba kerül.

Az Alapban elkülönített összegeket a szállítási, valamint a megnövekedett logisztikai és humánerőforrás-költségek fedezésére, illetve az elosztási hálózat bővítésére használja majd az Egyesület.

A Magyar Élelmiszerbank Egyesület élelmiszermentő munkája egyben környezetvédelmi tevékenység is: az élelmiszerek megmentésével az előállításukba fektetett rengeteg energia sem megy veszendőbe, továbbá az élelmiszerek megsemmisítésével járó jelentős mennyiségű kibocsátott káros anyag mennyisége is csökken.

Ez a szemlélet kiválóan illeszkedik az Allianz Csoport fenntarthatósági törekvései közé is, mely a társadalmi felelősségvállalás és a környezetgazdálkodás melletti elkötelezettség révén kíván fenntartható gazdasági értéket létrehozni.

A rovat támogatója a KAVOSZ Zrt.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2024. 10. 04., 09:04
Az előző hónaphoz viszonyítva 0,5 százalékkal csökkent, az egy évvel korábbitól – a munkanapok számát figyelembe véve – 4,1 százalékkal maradt el az ipari termelés volumene 2024. augusztusban. Az ipari termelés az év első nyolc hónapjában 3,8 százalékkal volt kisebb, mint 2023 azonos időszakában.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a neobankok és a nemzetközi trendek azt erősítik, hogy a mikro-, kis- és középvállalkozások vezetői ne pénzügyi operatív teendőkbe öljék a drága idejüket ahelyett, amihez igazán értenek, az ehhez szükség digitális megoldások hazánkban még nem vagy csak ritkán hozzáférhetőek. Lemák Gábor, a FinTechShow-t szervező FinTech Group társalapítója ezért tartja fontosnak, hogy a rendezvényükön megvizsgálhatják: ki, hogyan és mit tehet azért, hogy a mikrovállalkozások és kkv-k pénzügyei sokkal egyszerűbben intézhetőek legyenek. Rá is mutatott néhány olyan digitális gyakorlatra, ami kellően jövőbe mutató ahhoz, hogy a hazai vállalkozások is alkalmazzák végre.
A vendéglátóipari vezetők részéről a feladatok delegálásának hiánya az egyik legsúlyosabb probléma, ami miatt nehezen áll talpra az ágazat a COVID utáni években. Továbbra is érezteti hatását, hogy a pandémia szétverte a jól kialakult szakmai közösségeket, a vendéglátósok már nem vagy alig járnak össze eszmecserére és a tudás átadására, amiből pedig kölcsönösen, mindenki profitálhatna. Persze erre a helyzetre is van megoldás: hozzá kell látni a céges mikroközösségek, aztán a nagyobb együttműködések felépítéséhez – osztotta meg a BizniszPlusz csatornával Gréczi Szilárd, a Skill Trade operatív és projektmenedzsere.
A legtöbb munkavállaló nem díjazná, ha a home office határait szűkebbre szabná a munkahelyük, de a felük csak emiatt azért nem mondana fel – legalábbis rögtön. A cégek nem kapkodnak a keretek módosításával, amit valószínűleg jól tesznek, pedig az alkalmazottakat aligha érné váratlanul. Milyen arányban morzsolódnának le a dolgozók a távmunka elvételével? Milyen előnyeit és hátrányait érzik a pandémiából örökölt gyakorlatnak napjainkban? A Profession.hu felmérte, Dencső Blanka piackutatási és üzletfejlesztési szakértő pedig összefoglalta, mire érdemes számítani home office fronton a közeljövőben.

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS