A hétvégi viharok a becslések szerint másfél milliárd forintot meghaladó lakásbiztosítási kárt okoztak, a biztosítók több mint 5 ezer bejelentést fogadtak – tájékoztatott a Magyar Biztosítók Szövetsége (MABISZ); az érdekképviselet szerint a tényleges kárösszeg az első becslés többszöröse is lehet.
Az elmúlt hétvége után a végösszeg várhatóan magasabb lesz, mint az előző két hónap után, amikor összesen 2,1 milliárd forint kár keletkezett. A lakásbiztosítások a mezőgazdaság, az ipari létesítmények, a közintézmények veszteségeit nem foglalják magukban.
A vihar Komárom-Esztergom és Baranya megyében, különösen Tatán és Sellyén, valamint Budapest 21. kerületére csapott le a legerősebben. A bejelentések közel háromnegyede a jégkárokhoz kötődik. Részben ennek is köszönhető, hogy a becsült kárösszeg szokatlanul magas, amihez az építőipari árrobbanás is hozzájárul.
A közlemény szerint Magyarországon a lakások biztosítási arány 72-73 százalék, a hétvégi viharkárokat valamennyi lakossági vagyonbiztosítás fedezi. A biztosítók munkatársaikat a legsúlyosabban érintett térségekbe csoportosítják át, a kárszemlére napokon belül sor kerülhet.
Hétfőn több biztosítótársaság is beszámolt a hétvégi vihar miatti bejelentésekről. Ugyanazon megyéket és településeket említették, mint a Mabisz, és valamennyiüknél jelentős a jégverés okozta rongálás. A Groupama több mint 800 lakásbiztosítási bejelentést, és összesen majdnem félmilliárd forint kárösszeget számolt össze, és minden megyében vannak károsultjai.
Az Aegon hétfői közleménye 2085 kárbejelentésről, és majdnem 1 milliárd forintos kárról számolt be. 190 esetben 1 millió forintnál is nagyobb veszteséget okozott a vihar - tették hozzá.
A K&H péntektől hétfő délelőttig csaknem 350 lakásbiztosítási és 150 jégkár miatti casco-bejelentést rögzített. A kárösszeg valőszínűleg meghaladhatja a 100 millió forintot.
A biztosítók gyors kárrendezést ígérnek az ügyfeleknek, egyúttal kiemelték a megelőzés jelentőségét, mert a következő hetekben is várhatók a múlt hétvégihez hasonló viharok. (MTI)
Ruprecht Lászlóval, a Stílusos Vidéki Éttermiség elnökével beszélgettünk egyebek között arról, miért érdemes ellátogatni szeptember 14-15-én Tatára, a SVÉT legnagyobb rendezvényére.
Instabilnak minősítette a zaporizzsjai atomerőműnél kialakult helyzetet Rafael Grossi, a Nemzetközi Atomenergia Ügynökség főigazgatója, miután szeptember 4-én felkereste a létesítményt, ugyanakkor kifejezte reményét, hogy előrelépés történik az erőmű biztonságának szavatolása terén.