Otthon Centrum: a panellakások értékesíthetők a leggyorsabban

2020. 08. 05., 17:50

A panellakások értékesítési ideje a tavalyi átlagnak a negyedével nőtt, az idén és elérte a 88 napot, ennek ellenére továbbra is ez az ingatlantípus értékesíthető a leggyorsabban – közölte az Otthon Centrum.

Az év elején lomhán indult az ingatlanpiac, amelyet a koronavírus tovább lassított, mindez pedig hatással volt az árakra, illetve a tranzakciószámokra is, ami együtt járt az értékesítési idő növekedésével.

A közlemény idézte Soóki-Tóth Gábort, az Otthon Centrum vezető elemzőjét, aki a szervezet piaci elemzéséről elmondta, az értékesítési időnél tapasztalták a legmarkánsabb változásokat, ugyanis sok eladó nem enged, inkább kivárja a magasabb árat kínáló vevőt.  Hozzátette, a panellakásokat tekintve Budapest belvárosa a legkelendőbb, itt az átlagos értékesítési idő 74 nap, a budai oldal pedig már az országos középértéket közelíti (85 nap), míg a külső pesti kerületek ezt már meg is haladják kicsivel (90 nap). A panellakások a régió központokban átlagosan 82 nap alatt kelnek el.

A közlemény szerint a téglalakások értékesítéséhez 2014 óta először 100 nap kellett, ami 15 százalékkal hosszabb időt jelent az elmúlt évhez képest. Budapest belvárosában az átlaggal megegyező, Budán öt nappal rövidebb, a külső pesti kerületekben ugyanennyivel hosszabb idő alatt keltek el a téglalakások. A régió központokban azonban csak 89 nap kellett az értékesítésükhöz, ez az érték tavalyhoz képest nem emelkedett.

Soóki-Tóth Gábor a családi házakról elmondta, hogy noha a tavalyi éves átlaghoz képest a mostani átlagos értékesítési idő nem változott, de fél éves összehasonlításban a jelenlegi  20 százalékkal magasabb, vagyis lassulás érzékelhető.

A szakember szerint ebben a szegmensben volt a legnagyobb különbség a településtípusok között: míg a számottevően magasabb árszintet képviselő budai oldalon az átlagos értékesítési idő hat és fél hónap, a megfizethetőbb árú külső pesti kerületeknél négy hónap. A megyei jogú városokban átlag 160 nap alatt értékesítették a családi házakat, a kisebb településeken 175–195 napra volt szükség az eladáshoz. (MTI)

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

2023. 12. 05., 23:30
epizód: 2023 / 19   |   hossz: 20:00
Ebben az epizódban azt a nagy horderejű és rendkívül összetett munkát mutatjuk be, amit Magyarország legmagasabb irodaháza, a MOL Campus építése során végeztek a kivitelezők. A csúcsidőszakban 1800 dolgozó munkáját összefogó Wolf András meg is kapta érte az Év Projektmenedzsere díjat, amit a Projektmenedzsment Kiválóság Tábla tagjaiból álló zsűri ítélt meg számára. A Market Építő Zrt. műszaki vezérigazgató-helyettese szerint amellett, hogy nagy elismerés kollégáktól kapni egy ekkora díjat, meg is erősítette abban a tudatban, hogy érdemes példamutatóan, kitartóan dolgozni a sikerért. A szakember persze a MOL Campus innovatív kivitelezését és fenntartható megoldásait is örömmel bemutatta a BizniszPlusznak adott interjúban.
Egyetlen vállalkozás sem építi fel önmagát, és a legfőbb erőforrása a vezető, aki – pláne egy új üzlet megalapozása közben – sajátos támogatást igényel. A többféle vállalkozás- és vezetőfejlesztő tréninget szervező SEED Alapítvány az ügyvezető igazgató szerint még frissebb módszerekkel, gyakorló vállalkozókkal mentorálja a kezdőket. Lakatosné Lukács Zsuzsanna ebben az epizódban világít rá, hányféle teendő van egy üzleti ötlettel, mire az működő vállalkozássá alakul. Ezen az úton tereli végig az újdonsült cégeket a RajtUp programjuk is.
Ebben az epizódban Pataki Tamás, a Canon Business Development Managere segítségével mutatjuk be, hogy milyen eszközök és mesterséges intelligencia megoldások lehetnek az orvosok segítségére – már nem is a jövőben, hanem akár napjainkban. Az elöregedő társadalmakban egyre több pácienst kell ellátnia az egészségügynek, így olyan technológiák nélkül, amiket például a Canon Medical Solutions képalkotó rendszerei nyújtanak, egyre nehezebb megfelelő számú és pontosságú diagnózist felállítani. De mi köze mindennek a ReCaptcha internet-felhasználó azonosításhoz és az önvezető autókhoz? Ez is kiderül a beszélgetésből.

  NÉPSZERŰ HÍREK

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS