Tavaly a garázsok 18 százalékkal drágultak az értékesítési adatok szerint, átlagáruk meghaladta az 5 millió forintot – tájékoztatott hálózati adatai alapján az Otthon Centrum.
Soóki-Tóth Gábor, az Otthon Centrum elemzési vezetője elmondta, a kereslet felfutása mögött a 2020-ban kirobbant koronavírus-járvány hatása is tetten érhető, amikor az utolsó vírusmentes évhez, 2019-hez képest látványos volt a visszaesés. Ezután viszont a garázspiac a lakáspiachoz hasonlóan markánsan visszapattant, és a tavalyi kereslet 32 százalékkal volt magasabb a két évvel korábbinál.
Az ingatlanközvetítő hálózat adatai szerint a budai kerületekben alakult ki a legmagasabb, 5–6 millió forint közötti átlagár, de a külső pesti kerületekben is 4–5 millió forint között volt. A drágulás mértéke a XIII. kerületben 22 százalék, a III.-ban 32 százalék, míg a XI.-ben mindössze 6 százalék volt.
A garázsok a legtöbb megyei jogú városban 3–5 millió forint között keltek el tavaly. A városok között nem alakult ki számottevő különbség és a növekedés mértéke is 10 százalék alatt volt.
Az Otthon Centrum szerint a garázsok árazását jelentősen befolyásolja, hogy fedett tárolóról, mélygarázsról vagy különálló garázsról van-e szó, ez utóbbiak akár háromszor annyiba kerülhetnek, mint a fedett autóbeállók.
Az új építésű projekteknél nemigen van lehetőség alkura, jobbára listaáron mennek el a lakásokhoz épített garázsok, mert egyre több beállóhelyet igényelnek a lakásvásárlók. (MTI)
Kovács Antal szerint nem elég, ha valaki jól tud dekantálni.
Befejezték annak a tíz kútnak a kialakítását a Zaporizzsjai Atomerőmű közelében, amelyekkel az erőmű hűtővízellátása hosszú távon megoldható – tájékoztatott a Nemzetközi Atomenergia Ügynökség.