Lendületet vett a győri ingatlanpiac is

2024. 06. 03., 17:10

A történelmi belváros teljesen felújított otthonai elérhetik az 1–1,2 millió forint/m2-t; a Duna-parti új építésű ingatlanok négyzetmétere 1,1–1,6 millió forintba kerül.

A győri ingatlanpiacról Bariskáné Nemes Erzsébetet,Nemes Ingatlan tulajdonosát az ingatlan.com kérdezte.

Az új állami támogatási formák a győri ingatlanpiacnak is lendületet adtak, amiben közrejátszik az albérleti díjak emelkedése is. Míg 2–3 éve 90–100 ezer forintért is lehetett egy kétszobás panellakást bérelni, most egy jó állapotút akár 150–180 ezer forintért is ki tudnak adni – számolt be Bariskáné Nemes Erzsébetet.

Az ingatlanvásárlók is emelkedő négyzetméter-árakkal szembesülnek: a panellakások 550–800 ezer forint/m2 ár között mozognak méret, felújítottság és főként városrészi elhelyezkedés alapján. A belváros nem történelmi utcáiban a lelakott, régi lakások négyzetméteréért 700–800 ezer forintot is elkérnek, míg a történelmi belváros teljesen felújított otthonai elérhetik akár az 1–1,2 millió forintos m2-árakat. A Duna-parti új építésű ingatlanok pedig 1,1–1,6 milliós m2-áron vásárolhatók meg.

A nagyobb területű, komolyabb felújítást igénylő ingatlanokra – például az 1980-as években épült családi házakra, belső kétszintes lakásokra, sorházakra – ugyanakkor „nehezen találunk úgy vevőt, hogy az eladó és a vásárló is elégedett legyen. Ennek az az oka, hogy az ingatlan valódi értéke magasabb is lehetne az eladási árnál, de mivel az építőanyagok és a munka költsége nagyon megemelkedett, ezért a vevők inkább egy négy-öt éve felújított ingatlant vásárolnak, mintsem hogy a felújítást levezényeljék és kifizessék” – mondta el a Nemes Ingatlan tulajdonosa.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2024. 10. 04., 09:04
Az előző hónaphoz viszonyítva 0,5 százalékkal csökkent, az egy évvel korábbitól – a munkanapok számát figyelembe véve – 4,1 százalékkal maradt el az ipari termelés volumene 2024. augusztusban. Az ipari termelés az év első nyolc hónapjában 3,8 százalékkal volt kisebb, mint 2023 azonos időszakában.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a neobankok és a nemzetközi trendek azt erősítik, hogy a mikro-, kis- és középvállalkozások vezetői ne pénzügyi operatív teendőkbe öljék a drága idejüket ahelyett, amihez igazán értenek, az ehhez szükség digitális megoldások hazánkban még nem vagy csak ritkán hozzáférhetőek. Lemák Gábor, a FinTechShow-t szervező FinTech Group társalapítója ezért tartja fontosnak, hogy a rendezvényükön megvizsgálhatják: ki, hogyan és mit tehet azért, hogy a mikrovállalkozások és kkv-k pénzügyei sokkal egyszerűbben intézhetőek legyenek. Rá is mutatott néhány olyan digitális gyakorlatra, ami kellően jövőbe mutató ahhoz, hogy a hazai vállalkozások is alkalmazzák végre.
A vendéglátóipari vezetők részéről a feladatok delegálásának hiánya az egyik legsúlyosabb probléma, ami miatt nehezen áll talpra az ágazat a COVID utáni években. Továbbra is érezteti hatását, hogy a pandémia szétverte a jól kialakult szakmai közösségeket, a vendéglátósok már nem vagy alig járnak össze eszmecserére és a tudás átadására, amiből pedig kölcsönösen, mindenki profitálhatna. Persze erre a helyzetre is van megoldás: hozzá kell látni a céges mikroközösségek, aztán a nagyobb együttműködések felépítéséhez – osztotta meg a BizniszPlusz csatornával Gréczi Szilárd, a Skill Trade operatív és projektmenedzsere.
A legtöbb munkavállaló nem díjazná, ha a home office határait szűkebbre szabná a munkahelyük, de a felük csak emiatt azért nem mondana fel – legalábbis rögtön. A cégek nem kapkodnak a keretek módosításával, amit valószínűleg jól tesznek, pedig az alkalmazottakat aligha érné váratlanul. Milyen arányban morzsolódnának le a dolgozók a távmunka elvételével? Milyen előnyeit és hátrányait érzik a pandémiából örökölt gyakorlatnak napjainkban? A Profession.hu felmérte, Dencső Blanka piackutatási és üzletfejlesztési szakértő pedig összefoglalta, mire érdemes számítani home office fronton a közeljövőben.

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS