PowerUp! Challenge: több millió euró vár a magyar vállalkozásokra is

2020. 01. 21., 11:30

Az unikornisok (egymilliárd dollár értéket meghaladó értékű vállalkozások) következő generációját kutatja új pályázati programjával, a PowerUp! Challenge-dzsel az InnoEnergy Kelet-Közép-Európában.

Az InnoEnergy PowerUp! Challenge nyitva áll a közép- és kelet-európai, köztük a magyar innovatív vállalkozások számára, függetlenül attól, hogy azok a fejlődésük mely szakaszában vannak. Nem számít, ha egyelőre csak egy ötlettel rendelkeznek, esetleg most keresik az ügyfeleiket vagy már a további (akár nemzetközi) piaci bővülést tervező közepes méretű vállalkozásról van szó. A szervezők az energia, energiahatékonyság, energiatárolás, mobilitás, körforgásos gazdaság, az okostechnológiák és az okosvárosok területeiről várják az újító elképzeléseket, de minden piacképes, a fenntarthatóságot szem előtt tartó kezdeményezéssel lehet pályázni.

A legígéretesebb jelentkezők csatlakozhatnak az InnoEnergy hálózatához, amelynek köszönhetően többek között termékeik, szolgáltatásuk továbbfejlesztéséhez, kísérleti projektek indításához, értékesítési stratégiák kialakításához, nemzetközi bevezetéshez és piacbővítéshez kaphatnak befektetést, szakmai támogatást, és köthetnek új partnerségeket.

Külön a programba jelentkező induló vállalkozások ráadásul automatikusan részt vesznek a számukra létrehozott PowerUp! Competiton nevű, 65 000 euró összdíjazású versenyen, amelynek a végén megválasztják az Év startup vállalkozását.

A PowerUp! Challenge pályázatra 2020. március 5-ig kell benyújtania a kitöltött jelentkezési lapot az InnoEnergy weboldalán. A verseny hazai legjobbjai számára a kétnapos felkészítő tréning, a Bootcamp április 23-24-én, a magyar döntő április 28-án lesz. Az itt kiválasztott magyar Év startup vállalkozása részt vesz a június 3-ai krakkói finálén.

Minden támogatást szeretnénk megadni a PowerUp! Challenge hazai jelentkezői számára az eredményes szerepléshez, ezért előttük is nyitva áll a lehetőség, hogy részt vegyenek a január végén induló, öt napos, díjmentes, angol nyelvű vállalkozói képzésünkön, a Primer-en. Ezen ugyanis olyan hasznos, a gyakorlatban jól alkalmazható ismeretekhez juthatnak hozzá, amelyek segíthetnek nekik a sikeres PowerUp! Challenge pályázatuk összeállításában. A Primer-re még január 22-ig lehet jelentkezni” – hangsúlyozta Dervalics Ákos, az InnoEnergy HUB Hungary vezetője.

Számtalan európai példa bizonyítja, hogy érdemes az InnoEnergy hálózatának tagjává válni. A társulás okosbefektetéseire az egyik legjobb példa a Northvolt, Európa legnagyobb lítium-ion akkumulátorgyártója, amelynek piaci értéke jelenleg 1,6 milliárd euró körül mozog. Alapítói a Tesla korábbi alelnökei, Peter Carlsson és Paolo Cerruti, akik 2016-ban fordultak az InnoEnergy-hez pénzügyi és szakmai támogatásért. Számításaik beváltak, a cég folyamatosan nő, prosperál. A Northvolt egyedisége, hogy új termelőegységeit tiszta energiára alapozza, ellentétben sok hagyományos, Ázsiába telepített létesítménnyel, illetve termékei újra feldolgozhatóak lesznek a gyártás során.

A közelmúltban a Northvolt 350 millió eurót kapott az Európai Beruházási Banktól, és jelenleg a két legnagyobb zöld energiával működő akkumulátorgyár létrehozásán dolgozik: a Northvolt Ett üzemén Skellefteában az Északi sarkkör közelében, valamint a Northvolt Zwei telepén Alsó-Szászországban, együttműködésben a Volkswagennel.

Ha további kérdése van a Primer, vagy a PowerUp! Challenge kapcsán, írjon a hubhungary@kic-innoenergy.com címre, vagy kövesse figyelemmel az InnoEnergy HUB Hungary Facebook oldalt.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2024. 03. 05., 13:10
Cégcsoportunk már 35 éve van a HR piacon, ahol sokoldalú szolgáltatóként igyekszünk helytállni. Szeretném, ha legalább még ennyi ideig sikeresen tudna működni a cég – mondta az Üzletem.hu-nak Ifj. Vida Péter, a Viapan Group Managing Directora.
2024-03-28 16:10:00
A NAV a digitális megoldásaival szinte azonnal lát mindent, és szinte azonnal közbe is tud avatkozni. Az adóhatóság beavatkozásának két iránya van: vasszigorral fellépni a tudatos adókijátszók ellen, illetőleg támogatni a nem szándékosan tévesztő, alapvetően jogkövető adózókat.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

A digitális technológiák kapcsán jelenleg két uniós rendelet is fontos: az egyik a digitális szolgáltatásokról, a másik a mesterséges intelligencia felhasználásának korlátozásáról szól. Sokáig azt hittük, az óriási tech vállalatok túl nagyra nőttek ahhoz, hogy meg lehessen regulázni a működésüket, Európában azonban – úgy tűnik – mégis sikerül rendeleti keretek közé szorítani, hogy mit tehet vagy épp' nem tehet meg a Facebook, a Snapchat, a TikTok és például a Google kereső. Dr. Baracsi Katalin internetjogász ebben az epizódban átfogó képed ad mind a digitális piacokat, mind pedig a mesterséges intelligencia felhasználását szabályozó uniós rendeletről.
2024. 03. 04., 13:25
epizód: 2024 / 5   |   hossz: 25:08
A home office elterjedésével és a munkához való viszonyunk változásával átalakult a hozzáállásunk az öltözködéshez, pedig a „business look” törvényei állandók, ahogy a kapcsolatépítésben betöltött szerepe is. Frank Patrícia stylist, stílus- és színtanácsadó szerint bár a formális öltözködés megőrizte a jelentőségét jó néhány – például pénzügyi és jogi – területen, a kreatívabb üzletágakban mostanra inkább egyfajta laza elegancia érvényesül. Ebben az esetben sem mindegy viszont, hogy milyen hatást váltunk ki a potenciális partnerünkből vagy munkáltatónkból a kritikusan fontos első hét másodpercben. Nagy üzletek és karrierek torpanhatnak meg, egyébként jól betartható, csak éppen nem túl közismert megjelenési szabályok figyelmen kívül hagyása miatt. Te ne kövesd el ugyanezt a hibát – Frank Patrícia itt segít!
A globális kutatás eredményeinek év eleji kihirdetése után a PwC nemrég bemutatta a hazai Vezérigazgatói Felmérés adatait is. A számok alapján a magyar cégvezetők optimistábbak a gazdasági kilátásokat illetően, mint külföldi kollégáik, ám árnyalja a képet, hogy saját cégük árbevételére már nem feltétlenül jósolnak növekedést 2024-re. Az olyan kitettségek kapcsán, mint az infláció, a szakképzett munkaerő hiánya vagy akár a klímaváltozás, szintén derűlátóbbnak tűnnek a hazai cégvezetők, igaz, vannak aggodalmak, de izgalmas jóslatok is, például az új technológiai vívmányok bevezetése kapcsán, amelyek mellett nem lehet szó nélkül elmenni. Nem is tesszük: a BizniszPluszban a PwC Hungary szakértőjével, Mezei Szabolccsal elemezzük a legtanulságosabb számokat.

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS